Pokrevní sestra

Pokrevní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367273/bmid_pokrevni-sestra-Wae-367273.jpg 4 410 134

Jednoho slunečného červencového rána vyrazí tři dívky do školy. Za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později vedou Alison a Kitty odlišné životy. Kitty žije v ústavu. Nemůže mluvit a nehodu, kvůli které se tam dostala, ani svůj předchozí život si vůbec nevybavuje. Alison, lektorka výtvarných kurzů, se zdá být na první pohled v pořádku. Jenže první pohled klame. Když se jí naskytne možnost pracovat ve vězení, rozhodne se ji využít – konečně má šanci vše napravit. Kitty i Alison však někdo sleduje. Někdo, kdo se chce pomstít za to, co se v onen den stalo. A pomsta si žádá další život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Blood Sister , 2017

lea735
13.08.2020 4 z 5

Skutečně čtivá knížka, Styl psaní zaujme a nutí vás číst dál a dál Hezky vykreslená postava Kitty, které mi bylo na jednu stranu líto. Děj nechte volně plynout , je to letní čtení.
Odpočinula jsem si , kniha mě bavila, nemá hluchá místa..

Agida
27.07.2020 2 z 5

Za mě fajn oddechovka, kterou jsem přečetla za dva večery, místy mi to přišlo trošičku nereálné, ale příběh hezky ubíhal a dobře se to četlo...I když jsem asi od knížky čekala víc, nebylo to úplně špatné, ale jednou přečíst mi to stačilo.....

Mesicnililie
24.07.2020 5 z 5

Opět skvělá knížka od této autorky. Zajímavý děj plný zvratů co vás nutí číst a přemýšlet co se asi stalo.

aneta2901
21.07.2020 4 z 5

Na knize mě moc bavilo, že se střídaly hlavní postavy a to Alison a Kitty. Ale něco mi tam prostě chybělo, proto dávám 4 hvězdičky. Jako thriller bych to přímo nenazvala, psycho to bylo, to jo, ale nevím no, asi jsem čekala trošku více. Ovšem rozhodně to nebyl ztracený čas a jsem moc ráda, že jsem knížku četla :)

lucakuca
12.07.2020 3 z 5

Bez chuti a bez zápachu. Neměla jsem problém „odběhnout“ k jiné knížce a vracet se zpět s každodenní povinností rybího tuku – aspoň lžičku, aspoň 10 stránek.

eva3992
02.07.2020 3 z 5

Příběh Kitty, která žije v domově s pečovatelskou službou, nemůže pořádně mluvit ani chodit a chtěla by si vzpomenout na nehodu, která ji upoutala na vozík.
Příběh Alison, lektorky výtvarného umění, která se rozhodne vzít práci ve vězení.
Obě dívky pojí patnáct let stará nehoda a v současnosti je někdo sleduje. Někdo, kdo se chce pomstít za to, co se kdysi stalo.

Tato kniha je označována jako thriller nebo psychothriller. S tím bohužel nemůžu souhlasit. První třetina byl prostě román ze života, ale četlo se to hezky. Kolem poloviny knihy to začalo být trochu zajímavější, ale pak si dáte pět a pět dohromady a je Vám jasné, jak to všechno bylo. Čím víc se kniha blíží ke konci, tím víc se autorka do příběhu zamotává, aby to bylo zajímavější, ale zachránit se to už nepodařilo.
Poslední třetinu knihy jsem už více méně protrpěla, neboť bylo jasné, jak to vše skončí a stále se tam opakovalo to samé.

Takže čtivé ano, ale psychothriller ne. Za mě průměrná kniha.

Nikusha
11.06.2020 4 z 5

Postupné odkrývání příběhu z ničeho, to mě baví. Člověk trochu tápe, ale pořád ho to nutí číst dál. Těžko předvídatelný běh událostí, možná trošku unreal, ale poutavé. Ubírám hvězdičku za lehký sentiment v závěru.

Pettinka
06.06.2020 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila omylem v knihkupectvi a tak jsem ji vzala. Nejdrive jsem se nemohla zacist a na chvili jsem ji odlozila. Pak jsem pokracovala a konecne to nabralo spad a ja od pulky jela na jeden nadech. Najednou jsem potrebovala zjistit, jak to vse bylo. Bavilo me premitani z minulosti a stridani pohledu hlavnich hrdinek. Nakonec vlastne docela dobry a zajimavy! :)

Surikata369
05.06.2020 4 z 5

Super kniha. Bavila mě od začátku do konce. Moc dobře napsané.

maličkán
16.05.2020 5 z 5

Tak jako Manželova žena, i tato kniha mi tedy sedla. Nejraději bych od ní vůbec neodcházela. Rozhodně se mi líbí styl autorky a budu dále vyhledávat její díla.

Anténa1991
11.05.2020 3 z 5

Nebylo to špatný, ale za měsíc nevím o čem to bylo. Což by se u dobré knihy stávat nemělo.

mirunda
02.05.2020 5 z 5

Kniha byla rozhodně zajímavá a do poslední chvíle, jsem vlastně nevěděla, jak to doopravdy bylo. Konec byl sice lehce překombinovaný, ale na druhou stranu, proč ne. Na čtivosti to rozhodně neubralo

MirkaProk
30.04.2020 2 z 5

Tak mě se tato kniha nelíbila. Prvních asi 120 stran jsem se musela vyloženě prokousávat, protože mě to vůbec nebavilo a pak když se to konečně začne rozjíždět, tak je to tak překombinované a neuvěřitelné, že to člověku vezme ten dojem, že je to dobrá kniha.

Ridley
25.04.2020 5 z 5

Za den a půl přečteno....napsáno tak, že chcete pořád číst dál....neskutečný příběh o tom, jak rozhodnutí něco udělat nebo neudělat jak v dětství tak v dospělosti mohou ovlivnit celý váš život i lidí kolem vás....moc mě bavila

Evelin2506
13.04.2020 4 z 5

Docela dobré čtení, jen ten konec mi připomíná červenou knihovnu.

Iva1988
04.04.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

TereVy
29.03.2020 4 z 5

Super příběh, je to trochu něco jiného, nevěděla jsem, co od knížky čekat a ani při čtení, kam bude příběh dál směrovat ... sice tak do 90 stránky celkem o ničem, ale pak se to skvěle rozjede, že to přečtete do konce jedním dechem

_Michelle_
03.02.2020 4 z 5

Pěkně vystavěný příběh, jehož jednotlivé části se čtenáři kousek po kousku pozvolna odkrývají. Je to vlastně takové puzzle, které si trpělivě skládáte a těšíte se, jaká bude finální podoba. Prožitky hlavních hrdinek byly povětšinou pochmurné a prostředí, do kterého je kniha zasazena rovněž nehýří optimismem, ale mělo to svůj důvod a temnější atmosféra se mi sem hodila. Netradiční byl především pohled na věc optikou hendikepované Kitty. Závěr pak patří kompletnímu rozuzlení, ale to podle mě příběhu vzalo poslední stíny uvěřitelnosti, a proto nedávám plný počet hvězdiček. Knihu každopádně doporučuji a věřím, že se nebudete nudit.

Jitkarka
01.02.2020 5 z 5

Úžasný, výborný, super. Po přečtení se okamžitě stala Jane Corry mou oblíbenou autorkou. Úplně jsem se zamilovala. Miluji tento styl psaní, příběh je prostě boží, napínavý, nepředvídatelný... Za mě TOP! Doporučuji.

Havrnka
10.01.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale druhá a třetí část celkem dobrá.

vězení, věznice psychologické thrillery thrillery pro ženy

Jane Corry
britská