Pokrevní sestra

Pokrevní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367273/bmid_pokrevni-sestra-Wae-367273.jpg 4 410 134

Jednoho slunečného červencového rána vyrazí tři dívky do školy. Za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později vedou Alison a Kitty odlišné životy. Kitty žije v ústavu. Nemůže mluvit a nehodu, kvůli které se tam dostala, ani svůj předchozí život si vůbec nevybavuje. Alison, lektorka výtvarných kurzů, se zdá být na první pohled v pořádku. Jenže první pohled klame. Když se jí naskytne možnost pracovat ve vězení, rozhodne se ji využít – konečně má šanci vše napravit. Kitty i Alison však někdo sleduje. Někdo, kdo se chce pomstít za to, co se v onen den stalo. A pomsta si žádá další život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Blood Sister , 2017

eva2114
17.07.2018 5 z 5

Precitana za jediny den. Rano som zacala. O polnoci skoncila.

pavčape
15.07.2018 4 z 5

Knížka se mi moc líbila
První část byla taková na rozjezd, kdy nás autorka chce navnadit na následující. Druhá část hodně dobrá a závěr překvapivý. Fajn čtení

rodak
11.07.2018 4 z 5

Já bych řekl jeden z inteligentnějších thrillerů . Pořád se něco děje a napjatě čekáte jak to dopadne.

jana3099
07.07.2018 4 z 5

Zajímavé čtení z pohledu dvou dívek.Nejprve jsem tomu moc nedávala naději, ale postupem jsem si knihu oblíbila a četla a četla. Stále se něco dělo a řešilo. Druhá kniha od této autorky a taky rozhodně stojí za přečtení - doporuřuji obě / Manželova žena /.

Dresia
01.07.2018 4 z 5

Napřed jsem se nemohla začít, ve druhé části to "vodsejpalo", ale zase to bylo přitažené za vlasy. První kniha se mi líbila víc. Ale i tak rozhodně doporučuji.

Ivuska.09
26.06.2018 4 z 5

Jeden z kvalitnějších thrillerů - pořád se něco děje, pořád má autorka nějaké eso v rukávu. Občas jsem měla pocit, že děj tak trochu uměle natahuje prostřednictvím dalších a dalších překvapení v tom smyslu, že stále nic není tak, jak bylo řečeno, ale jinak velmi čtivé dílo.

Šánka
22.06.2018 5 z 5

Příjemně napínavý a výborně napsaný psychologický thriller. První část knihy je taková pozvolnější, ale vydržte, děj je vyprávěný z pohledu obou sester a čte se velmi dobře. V druhé části se naplno rozbíhá pestrá mozaika zvratů v příběhu s dokonale vykreslenou psychologií postav a v závěru všechny díly skládačky do sebe perfektně zapadnou.
Tohle není jen o napětí z thrilleru, je tam mnohem víc, komplikovanost sesterských vztahů, rivalita i ta vyjímečnost sesterských pout a možná i pár morálních otázek....
Povedené a doporučuji !!!

Hope80
21.06.2018 5 z 5

Velice dobré čtení. Četla se sama a rychle. Jiný typ knihy-příběhu, který jsem doposud ještě necetla a kniha se mi líbila, části Kitty byly lepší. Též musím říct, že po přečtení pasáží Kitty si člověk připomene co vše máme a někteří lidé berou jako samozřejmost a neváží toho. Kolikrát to člověka vzalo za srdce.

evonra
18.06.2018 5 z 5

Není to thriller, který vyšponuje tep rychlostí blesku, ale čte se opravdu dobře. Sesterská rivalita i láska je vykreslena opravdu velmi uvěřitelně.... Oběma postavám, Alison i Kitty, je věnován spravedlivý kus pozornosti a obě dvě nabízí zajímavý pohled a sondu do duše, především ta Kittina část byla pro mne fascinující....

Nixa
18.06.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé a hodně zajímavé. Kniha plná nečekaných zvratů a překvapení. Rozhodně lepší jak Manželova žena. Tohle se autorce opravdu povedlo, doporučuji!

Bella09
14.06.2018 5 z 5

Autorka udělala velký pokrok. Úžasná kniha, napínavá od začátku.

zuzana2599
13.06.2018 4 z 5

Zajímavý thriller, kde jsem necítila sice žádné velké napětí, ale příběh byl i tak hodně poutavý. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se rozečetla, ale pak příběh plynul a já sledovala osud Kitty a její nevlastní sestry Alison s velkou zvědavostí. Pokrevní sestra je kniha, která uspokojí i náročnějšího čtenáře.

Pípasek
07.06.2018 5 z 5

Podmanivý thriller , který Vás doslova pohltí. Morálně velmi složitý příběh, plný nečekaných zvratů

kneslova
03.06.2018 5 z 5

U mne je tato kniha na 5 hvězdiček, čtivě napsaná, zejména Kitty a její duševní život je velice dobře zpracován. Našly by se výhrady, dosti nepravděpodobné jednání mužských postav v knize, ale já jsem se bavila, příběh mě zaujal

vězení, věznice psychologické thrillery thrillery pro ženy

Jane Corry
britská