Pokrevní sestra

Pokrevní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367273/bmid_pokrevni-sestra-Wae-367273.jpg 4 410 134

Jednoho slunečného červencového rána vyrazí tři dívky do školy. Za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později vedou Alison a Kitty odlišné životy. Kitty žije v ústavu. Nemůže mluvit a nehodu, kvůli které se tam dostala, ani svůj předchozí život si vůbec nevybavuje. Alison, lektorka výtvarných kurzů, se zdá být na první pohled v pořádku. Jenže první pohled klame. Když se jí naskytne možnost pracovat ve vězení, rozhodne se ji využít – konečně má šanci vše napravit. Kitty i Alison však někdo sleduje. Někdo, kdo se chce pomstít za to, co se v onen den stalo. A pomsta si žádá další život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Blood Sister , 2017

fis.rena
15.04.2019 4 z 5

V první řadě bych tuto knihu nehledala mezi thrillery,ale v sekci psychologického románu.
Čtení je zajímavé jak z vyprávění postižené Kitty,tak i z pohledu Alison. Říkám si...která z nich vlastně opravdu žije a která přežívá? Celou knihu provází různá zjištění a rozkrývání polopravd, skutečností a holých faktů.
Je tu láska,pomsta,lítost,prostředí věznice i domova pro postižené...vše podávané pozvolna,ale určitě zaujme.

ctenarkaEva
07.04.2019 3 z 5

Příběh 2 sester a jejich vztahu... Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Potom děj začal mít spád, ale najednou těch zvratů bylo až moc. Přece jen se mi děj zdál hodně překombinovaný a samotný závěr se mi nelíbil a asi mi pokazil i celkový dojem z této knihy.

allfonsa
24.03.2019 4 z 5

Bavilo mě jak je kniha psaná z dvou různých pohledů Kitty a Alison...

LuciKo
25.02.2019 3 z 5

V obchodě se mi zalíbila obálkou, anotace vypadala taky fajn a hodnocení víc než dobře. Při čtení jsem pořád čekala, až TO přijde, ale ten moment se ne a ne dostavit. Souhlasím s komentáři přede mnou, že těch zvratů tam bylo fakt moc. Mám dočteno pár minut a vlastně ani nevím, jak to celé zhodnotit. Na můj vkus snad až moc překombinované, plus hodně pomalý začátek, se kterým jsem musela bojovat.

kika 13
22.02.2019 5 z 5

Napínavé překvapivé a nic se nedá dělat než jen číst.....

Pegasus
17.02.2019 5 z 5

Překvapilo mě, jak moc to bylo dobré! Samé zvraty, tajemství a skvěle propracovaná psychologie postav. Vůbec jsem se nenudila. Líbila se mi jak linka Alison ve věznici, tak Kitty v domově.

gordon13
17.02.2019 4 z 5

Líbilo se mi to, autorka umí psát poutavě, příběh z úhlu Kitty byl opravdu zajímavý, závěr trochu přitažený za vlasy, ale zase tak strašné to nebylo..dobrá kniha!

Amanita79
02.02.2019 5 z 5

Kniha plná zvratů, kterou jsem nedokázala dát z ruky, dokud jsem ji nedočetla. Jen poslední kapitola už mi přišla trochu moc.

Jolina
22.01.2019 3 z 5

Příběh byl velmi pozvolný, stále bylo naznačováno, že se odehraje nějaké velké odhalení, ale zase tak velké odhalení se neobjevilo. Velmi složitý vztah sester, některé události mi přišly velmi neuvěřitelné, kniha neměla takový spád, jak jsem očekávala.

Jájinka
26.12.2018 2 z 5

Souhlasím s Míšou S. Nelibila se mi ani Manželova žena, nedocetla jsem ji. Touto knihou jsem se pracně prokousala, ale nestálo to za to.

ladyka
07.12.2018 4 z 5

Pozvolně vyprávěný příběh dvou sester o nehodě, co se stala během jejich dospívání,která dokonala jejich odluku a jejíž následky si ponesou zřejmě už věčně. Není to příběh, který vás dostane do stálejšího napětí, spíš jde o celkem příjemné čtení s originálním pojetím verze mozkově postižené Kitty a zdařilým vystihnutím složitého sesterského vztahu. Hvězdu však ubírám za trochu krkolomné zvraty (něco mi přišlo až nereálné) a za obdobnou šablonu vyprávění jako u Manželovy ženy.

Daduška
19.11.2018 3 z 5

Tak do tří čtvrtin knihy jsem byla nadšená. Děj byl napínavý, zajímavé bylo i sledovat postiženou Kitty. Ovšem závěr mě rozladil - kdyby autorka nepřipojila kapitolu 83, udělala by líp. Mohlo jít o zdařilou sondu do sesterských vztahů, ale těch zvratů bylo až příliš. Škoda.

Pavlina8716
11.11.2018

Super! Určitě doporučuji!

JustWomen
02.11.2018 3 z 5

Postupné odhalování minulosti, složité sesterské vztahy, touha po lásce a po pomstě, určitě oceňuji zejména pasáže postižené Kitty, ale něco tomu chybělo, moc se všechno řešilo a ta poslední část už mě opravdu nebavila. Chápu, že každý spisovatel se snaží o překvapivý konec, ale už několikrát jsem se setkala s tím, že po zvratu přijde ještě jeden zvrat a ten je už zbytečný, je to pak překombinované a laciné, prostě snaha za každou cenu překvapit. To nechceme!

Doubravka1975
30.10.2018 5 z 5

Super napínavý psychologický thriller vyprávěný z pohledu dvou sester Alison a Kitty. Moc se mi líbil rozbor duševního života Kitty a u Alison pocit viny a touha po pomstě. Autorčina prvotina Manželova žena už je rezervovaná v knihovně a já osobně mám dvě sestry, ale pokrevní teda žádnou.....

Pavlnka
28.10.2018 5 z 5

Super napínavá kniha, ale konec se mi moc nelíbil. Trochu moc překombinované.

knihomolkadorfa
24.10.2018 3 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst. Pak jsem sice byla zvědavá, jaké tajemství má být vlastně odhaleno, takže to bylo napínavější, ale celkově hodnotím jako průměr.

alnahu
19.10.2018 3 z 5

Tímto psychothrillerem jsem se tak troch prokousávala. Příběh o komplikovaných sourozeneckých vztazích o pocitu viny a touhy po pomstě. I když prostředí věznice je zajímavé a dozvíme se o životě za mřížemi, ale za mne pouze tři hvězdičky ,pro mne bylo v knize příliš zvratů.

MíšaS.
15.10.2018 1 z 5

Přišlo mi, že příběh nemá hlavu ani patu.

Mishell14
12.10.2018 3 z 5

Kniha o kreré popravdě i po dočteni pořádně nevím co si myslet. Kniha byla ctiva někdy ale příliš zdlouhavá. Zvraty byly překvapivé a celková hlavní pointa byla krásná né-li dojemná. Přesto mi v knize něco chybělo. Možná i samotné nadšení pro knihu. Sama nevím hodnotím tedy zlatou střední cestou 3/5*

vězení, věznice psychologické thrillery thrillery pro ženy

Jane Corry
britská