Pokrevní sestra

Pokrevní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367273/bmid_pokrevni-sestra-Wae-367273.jpg 4 410 134

Jednoho slunečného červencového rána vyrazí tři dívky do školy. Za hodinu je jedna z nich mrtvá. O patnáct let později vedou Alison a Kitty odlišné životy. Kitty žije v ústavu. Nemůže mluvit a nehodu, kvůli které se tam dostala, ani svůj předchozí život si vůbec nevybavuje. Alison, lektorka výtvarných kurzů, se zdá být na první pohled v pořádku. Jenže první pohled klame. Když se jí naskytne možnost pracovat ve vězení, rozhodne se ji využít – konečně má šanci vše napravit. Kitty i Alison však někdo sleduje. Někdo, kdo se chce pomstít za to, co se v onen den stalo. A pomsta si žádá další život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Blood Sister , 2017

pastelka53
03.03.2022 1 z 5

S touto knihou jsem se trápila až příliš dlouho. Stagnující chvíle trvala až příliš dlouho a zvyk je železná košile a nedokázala jsem načíst nic jiného. Rozhodně nejsem cílová skupina.

Janaves
05.01.2022 5 z 5

Napínavá, dobře promyšlená kniha. Moc se mi líbila.

Denisa121
02.01.2022 5 z 5

Stejně jako u knihy Manželova žena je první třetina knihy trochu zdlouhavá. Jakmile jsem se pročetla začátkem, příběh začal být napínavý tak, že jsem hltala jednu stránku za druhou. Postavy propracované, příběh promyšlený. Skvělý psychologický thriller, jejich milovníkům doporučuji přečíst.

Toňula
17.11.2021 4 z 5

Čtivý, napínavý thriller o různých podobách sesterské lásky. Dvě hrdinky, dva pohledy a do toho tragédie, která navždy změnila jejich život..

Allla9
09.11.2021 5 z 5

Strhující děj. Knihu hodnotím velice kladně. Autorka píše zajímavě a poutavě.

evik_svistik
17.10.2021 5 z 5

Kniha je povedená, děj odsýpá, netáhne se, sem tam nějaký zvrat, já jsem spokojená.

koki.veru
19.07.2021 4 z 5

Originální příběh a zápletka, ale je pravda, že chvílemi mi to připadalo zdlouhavé. Stejně tak jsem čekala konec trošku jiný. Ale knížka se četla docela pěkně.

SilvieSisinka
17.07.2021 3 z 5

Nemohla jsem se začíst.Polovina knihy pomalá.Konec větší vzrušo.

nela3812
12.07.2021 3 z 5

Zpočátku jsem se těžko začítala, dlouho se v knize nic nedělo. Bylo to spíš vyprávění běžných dnů, kdy vám čas od času někdo hodí klacek pod nohy. Pár zvratů přišlo, ale nic zásadního a překvapivého. Druhá část přinesla dva menší zvraty, ale nic k jádru příběhu stále nebylo odhaleno. Jsem ale trpělivý jedinec, takže jsem knihu neodložila a poslední část knihy byla zvraty tolik nabitá, že jsem je nestíhala všechny pojmout. Rozuzlení nehody se v poslední části objeví několikrát a vždy, když si myslíte, že je to už vše, přijde další odhalení z onoho dne.

Postavy jsou skvěle vymyšlené a jejich vzájemné propojení funguje přímo geniálně. Všechny postavy dříve či později udělali špatné rozhodnutí, následované špatným činem. Dívám-li se zpětně na všechny hlavní postavy, nemohu najít nikoho, kdo by z toho osudného okamžiku vyvázl bez poskvrny. Trochu hůře jsem snášela postavu Kitty, jejíž chování je přesně to, co u lidí nemám ráda. Nakonec jsem si však řekla, že alespoň v jejím případě karma zafungovala tak, jak měla – i když se to může zdát zlé.

Knihu hodnotím 3,5/5 hvězd. Pomalé rozjezdy mi sice nevadí, nicméně tady trval rozjezd 2/3 knihy a už to bylo opravdu dlouhé. Jinak se příběh i zápletka povedly a jednotlivé zvraty to vše obohatili, ale až na posledních stranách. Kdyby jich bylo více již v průběhu knihy, určitě by napětí bylo mnohem větší.

evin84
12.06.2021 3 z 5

Pro mě nic moc zajímavá kniha. Musela jsem se nutit do čtení.

martina2540
03.05.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla od začátku až do konce. Líbily se mi překvapivé zvraty, nečekala jsem je.

iveta3689
03.04.2021 2 z 5

První část byla nezáživná, hlavně linka Kitty v ústavu. Míchaly se dohromady myšlenky s dějem, asi to mělo budovat atmosféru, výsledek byl ale podivný miš maš, který nedával smysl. V další části se děj trochu rozběhl, ale stále to bylo samé nemůžu to říct, nechci o tom mluvit... Dějová linka Kitty byla trochu přitažená za vlasy. A rozuzlení bylo nakonec plytké, celkově bych hodnotila na 2,5*.

jana8352
17.01.2021 4 z 5

Čtivá kniha s dobrým příběhem, mě se líbila

Janík511
28.09.2020 3 z 5

Prvních 200 stran bylo pro mě utrpení. Knize jsem ale dala šanci na rozjezd a tak nějak se dopracovala konce. Jak má kniha povedenou obálku, tak děj pokulhává. Asi jsem očekávala trochu něco jiného a více jak *** nemohu dát. Škoda, tak jsem se na knihu těšila.... Za měsíc už ani nebudu vědět o čem vůbec byla.

Janča089
19.09.2020 2 z 5

Čekala jsem, že bude kniha lepší. Přišlo mi to celé takové nějak kostrbaté, neuvěřitelné a ke konci už mě Alison i štvala s tím (SPOILER!), že má další tajemství a něco je ještě jinak. Už mi to přišlo překombinované.

sarkaditt
16.09.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, což se mi dlouho nestalo. Od začátku velmi čtivá, postavy krásně popsané, příběh bez nudných pasáží. Mně se líbila:)

kudrdlinka
12.09.2020 5 z 5

Do knížky jsme se hned bez problémů začetla a s chutí rozplétala,co se vlastně před lety stalo. V poslední třetině jsem knížku už nechtěla ani odkládat, protože těch zvratů tam bylo opravdu hodně, ten poslední možná i zbytečný. Ale je to opravdu čtivý psychologický thriller, spíš psychologický než thriller, kde je zajímavý jak život a hlavně myšlenky Kitty, tak i vězeňské prostředí.

Alimak7
07.09.2020 4 z 5

Je to dobře čtivá kniha. Začala jsem jen tak, že nebylo co číst a pak najednou čtu i v kuchyni při vaření, venku na balkoně, prostě i přes den. Čtu většinou jen k večeru před usínáním. :) Postavu Kitty jsem si oblíbila, kapitoly s ní mě velmi bavily. Navíc zde bylo trochu napětí, co se asi stalo té Kitty. Takže já jsem spokojená

PetaZ
03.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla naprosto skvela kniha, nenudila jsem se ani u jednoho slova.. Autorku si zapisuju mezi ostatni, od kterych musim vse precist

MiliKry
22.08.2020 4 z 5

Ani nevím co si o knize pořádně myslet. Četla se dobře a rychle, takže dávám 4 *. Příběh jako takový, místy se mi to zdálo nereálné a během snad 5 stran došlo k několika přiznání (najednou), ale zase na druhou stranu to bylo něco jiného. Líbilo se mi to.

vězení, věznice psychologické thrillery thrillery pro ženy

Jane Corry
britská