Zlatá lilie

Zlatá lilie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214036/mid_zlata-lilie-214036.jpg 5 877 91

Povinnost, nebo láska? Co zvítězí? Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Domino

The Golden Lily , 2012

rozetka
11.01.2013

zajimavé a doufám, že se v dalším díle dají Sydney a Adrian dokupy :-)

ValKing
08.01.2013 5 z 5

Myslím, že dobu do přeložení Indigo Spell nepřežiju. O.o Je tak nefér, že amíci budou mít už v únoru další díl a my tu budeme čekat jak babičky na důchod. :( Tím koncem mě Richelle neuvěřitelně vytočila, vydržela jsem být naštvaná dokonce pět minut. Pak jsem se koukla na obálku Indigo Spell, přečetla si první kapitolu, a vše jsem jí odpustila (jako vždy). ♥ Já tak miluju Sydney, tu její hrůzu z cukru a posedlost školou, dokonce jsem si z ní vzala příklad a začala jsem se učit, neuvěřitelný, jakej má na mě vliv :D . No a zamilovaný Adrian je prostě bobeš, tak roztomilý a sladký. :) Nově zapojená Angeline má taky své kouzlo, to s tou kapelou se pomalu rovnalo Rose a jejím postupům. ^^ A Jill... No, třetí díl bude hooodně zajímavý. Asi si udělám výlet do Ameriky.

DomesH
04.01.2013 5 z 5

Asi celkově se mi líbí víc pouta než VA, a to hlavně kvůli Adrianovi protože ho totálně zbožnuju už od první chvíle co byl ve VA :D . Prostě a jednoduše je lepší než Dimitri, jednoduše je s ním víc sranda :D. Taky že je tam Eddie je taky uplně užasný :D ikyž bych mu nejrači občas jednu ubalila :D. Sydneyino myšlení je mi asi taky víc bližší než Roseno. Sydney si všechno rači 2x rozmyslí, aby neudělala chybu. Ale teda u konce sem myslela že se zcvoknu z toho co Richelle vymyslela, to snad nemyslí vážně! :D A ted čekan než se uráčí přeložit druhý díl! To potrvá :D ale teda jenom doporučuju, ale musíte mít přečtený i VA protože některý pasáže tam jinak vůbec nepochápete :D

Katie*
01.01.2013 5 z 5

Adrian a Sydney? Ti dva prostě musí být spolu :D ♥

Rose18
01.01.2013 5 z 5

Richelle!! Jak nám tohle můžeš udělat? Co ten konec jako? To mám teď čekat takovou dobu na další díl?!
Kniha byla úžasná! Mnohem lepší, než první díl. Sydney jsem si opravdu oblíbila, i když bych ji občas flákla pánvičkou za to, jak pořád musí dodržovat zásady alchymistů. Adriana samozřejmě zbožňuju♥. Jo, je prostě skvělej a neuvěřitelně vtipnej. Jeho hlášky jsou jedinečné a pokaždé mě rozsekaj. :D

KateCullen
30.12.2012 5 z 5

Dechberoucí pokračování úžasné série. Nejvíc se mi líbilo, že hlavní hrdinka nespadala do škatulky, kde se holkám z kluků podlamují kolena a jsou z nich úplně paf - měla přítele a nezažívala s ním nic neobyčejného - příjemná změna.
SPOILER: Co se ale týče poslední kapitoly, nejraději bych Sydney propleskla a řekla jí, aby se okamžitě vrátila. Sice má zakázáno mít jakýkoliv vztah s vampýrem nebo dhampýrem, ale prostě... je jasné, že k sobě patří, tak doufejme, že Richelle je na konci příběhu opravdu spojí. A pokud jde o Adriana, nemůžu si stěžovat. Je to prostě můj oblíbenec s nálepkou "bad boy", čímž je ještě víc sexy. Jakmile jsem ho viděla spolu se Sydney, začala jsem se usmívat jak měsíček na hnoji :)
Uvidíme, jak ještě dopadne milostný trojúhelník (nebo spíš čtyřúhelník) Jill, Treye, Angeline a Eddieho. Držím palce Eddiemu, aby mu to vyšlo s Jill, i když se tam teď nachomítla Angeline.
S Bojovníky světla nás autorka ještě určitě několikrát překvapí, co provedou, stejně jako s profesorkou Terwilligerovou, která si pro nás připraví ještě hodně kouzel. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu!

danca044
26.12.2012 5 z 5

Velice krásné pokračování Pokrevních pout. Myslela jsem si, že autorka už mě nemůže ničím překvapit, ale ukázalo se, že ano. Sydney je mi velice sympatická a je snadné oblíbit si jí. A její začínající vztah s Adrianem rozhodně schvaluji. Neumím si představit lepší pár. Knihu jsem četla se zatajeným dechem a nemohla jsem se dočkat, jak příběh dopadne. Určitě si koupím další díl, na který se těším už teď. Myslím si, že by bylo skvělé, kdyby Vampýrskou akademii a Pokrevní pouta zfilmovaly.

trynitrix
17.12.2012 5 z 5

Jako vždy knížka od Richelle nezklame a vůbec jsem se těšila na příběh o Sydney a Adrienovi on je prostě božíííí. A už se nemůžu dočkat třetího dílu Indigového kouzla :-D

Issiriana
07.12.2012 5 z 5

Další díl úžasné série, už se moc těším na další :) Okamžitě mě děj pohltil!

ciniminisek
22.11.2012 5 z 5

Krásné pokračování.Konec velmi smutný. Jsem ráda za přítomnost i když menší Dimitriho. Velmi mě mrzí jakou tam měl roli , jak byl očerňován. Chápu,že je to jiná série skde jsou jiný hlavní hrdinové, ale stále mi tam duo Dimitri Rose chybí. Ráda bych se dozvěděla co je s Lisou a Christianem. Adrian je perfektní, u knížky jsem se smála,bála a byla plná napětí.Měla jsem tam i boj a Dimitriho v něm. Jsem spokojená :-)Na první sérii to určitě nemá, ale příběh je pěkný,čtivý a určitě si přečtu ráda další díly.

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))