Zlatá lilie

Zlatá lilie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214036/mid_zlata-lilie-214036.jpg 5 877 91

Povinnost, nebo láska? Co zvítězí? Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Domino

The Golden Lily , 2012

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Do druhého dílu opravdu nebylo těžké se začíst. Knihu jsem zhltala. V mých očích je příběh Syd a Adriana poutavější než Rose a Dimitije. Těším se na třetí díl....

janno69
27.01.2018 5 z 5

Druhý díl mě chytil a nepustil, rozjelo se to parádním způsobem. Adrian a Sydney mě moooc baví a vrhám se na další díl a doufám, že bude stejně skvělý....

jana3526
13.10.2017 4 z 5

Tato série nemá takové kouzlo jako VA, bohužel ani Syd a Adrian. Rose a Dimitrij mi nasadili laťku vysoko. Ale i tak mne kniha bavila, jen mě děsně štvou ty věčné rekapitulace děje a postav na začátku každého dílu.

Adriana21
16.06.2017 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé...
Jen ten konec :( Ach jo...
Jsem zvědavá, jak série bude pokračovat dále. Fandím Sydney a Adrianovi a doufám, že Sydney překoná své předsudky vůči Vampýrum :D

Julinka679
17.04.2017 5 z 5

Lehký SPOILER :-)
Druhý díl lepší než ten první. Richelle Mead mám hodně ráda, už jsem četla její Vampýrskou akademii a tohle volné pokračování je naprosto boží :-) akorát teda ta Sydney! :D jak už někteří psali, také chápu proč se tak zachovala ale tajně doufám, že si s Adrianem najdou nějakou cestičku a budou konečně spolu! :-) a ano Sydney má pravdu, nikdo jiný totiž není jako Adrian Ivaškov a ani nebude! :D :-)

Richelle
17.03.2017 5 z 5

Knihu jsem teď dočetla. Byla a je naprosto úžasná! Hrozně moc jsemm si jí oblíbila. Čte se krásně, je srozumitelná a zajímavá. Prostě má v sobě ukryté všechno, co by správná kniha v sobě měla mít. Jak už někdo ví, tak Richelle Mead naprosto zbožňuji, takže musím vlastnit všechny její knihy nejenom na poličce, ale i hluboko ve svém srdci. S radostí sděluji, že tuto knihu si zamilujete tak, jako jsem si jí zamilovala já.

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Opět velice krásný a chytlavý příběh, přestávky mezi vydáním jednotlivých děl byly k nepřečkání ;) Jen málo knížek dokáže takto vtáhnout do děje a nepustit. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

Veeria
02.10.2016 5 z 5

,,Vlastně jsem si naprosto jistá, že na celém světě není nikdo jiný jako Adrian Ivaškov." Jó Sydney, to jsme dvě! :D Achjo, ono už je asi trapné vychvalovat každý další díl, ale to jinak nejde. Dokonalá krása. Zážitek. Čtenářská euforie. :)

medvídě
08.08.2016 5 z 5

Stále lepší a lepší. A na tu událost, co se stala na posledních stránkách jsem vážně čekala snad většinu knihy!! :D Už jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a jsem ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl.

IvankaM
19.07.2016 5 z 5

Dneska ráno jsem začala číst, teď jsem dočetla a jdu na Indigové kouzlo. Nemůžu přestat, je to jako droga. Dokonalost. Richelle je tak úžasná spisovatelka, že vás do knihy uvězní a nepustí.

xxiixxi
28.03.2016 5 z 5

Ten Adrian se mi zamlouvá čím dál víc, tady byl skutečně dobře napsaný! Všechny příběhy jsou pěkně rozjeté, ale s těmi Alchymisty ještě přijdou nějaké levárny.

Janey24508
23.02.2016 5 z 5

Velmi se mi líbí styl psaní Richelle Mead a samotný děj všech jejích knih mě nadchl. Dokonce jsem tvorbou této autorky "naučila" svou sestru číst knihy. Ačkoliv mi knihy nepřinesly žádné ponaučení ani poučení, zato obohatily smutné chvilky dne a přeměnily nudné večery na zábavné... Často jsem četla bez dechu a s očekáváním co dalšího mě na novém řádku čeká... VA se mi velmi líbila a pořídila jsem si všechny díly ve vázaných knihách. Troufám si ale tvrdit, že v jistých momentech (a že jich bylo poměrně hodně) Zlatá lilie předčila Vampýrskou akademii. Přesto doporučuji obě série a skládám hold autorce. Ačkoliv použila motivy upírů, věřících atd., které se mnohým lidem nemusí líbit a může jim to být proti srsti, dokázala nenuceně zaujmout čtenáře a vtáhnout ho do děje....

nikol1324
08.11.2015 5 z 5

celá série je krásná

Haňulec
03.11.2015 5 z 5

Ze začátku knihy jsem se vůbec nedokázala soustředit na děj. Ale pak se tam objevil Brayden, Trey, Chris a spousta dalších a příběh konečně dávat smysl. Sydney to začalo zase všechno docházet a já se konečně v polovině knihy začetla do příběhu a na konci knihy jsem musela hned otevřít další díl. Knihy Této autorky mohu jen doporučit. :-)

SoniaShadow
17.10.2015 5 z 5

Miluju Richelle a její styl psaní. Ten svět, který vytváří.. I když jsem nečetla VA a byla jsem na tom filmu, v knize se orientuju (když přijde na nějaké řeči okolo VA). Tuhle sérii jsem si hodně oblíbila a jsem nadšená ze čtení ostatních dílů - ještě že jsem si půjčila všech 6 :D Sydney a Adrian jsou fakt skvělí a v Indigovém kouzlu ještě víc! :)

PandaGirl
17.08.2015 5 z 5

Kniha byla pro mě naprosto strhující. Vážně jsem se u ní bavila a doslova jsem se od ní nedokázala odtrhnout. To možná dokazuje to, že mi na přečtení stačil pouhý den. A už teď mám absťák po Sydney a Adriánovi. Musím říct, že ti dva mají mezi sebou úžasnou chemii. Dlouho jsem se u knihy takhle necítila.
Asi SPOILER? - Všimla jsem si, jak někteří píší, že je Sydney blbá a že jí nechápou (viděla jsem to už na několika stránkách). Upřímně? Já jí chápu. Celý život žila podle jistých pravidel a přesvědčení. Zná tresty za to, když je poruší. Navíc má v sobě dost silně zakořeněný strach z Nápravných zařízení. Podle mě jí na začátku Keitha neukázali, jen tak bezúčelně. Naprosto chápu, proč se na konci tak zachovala. Jsem na její straně, i když se prostě těším, až budou spolu s Adrianem (silně v to doufám :D)

ElisR1
17.08.2015 4 z 5

Vtipnější, než první díl. Richelle prostě umí psát, víc není co dodat.

Roselunda 1928
01.07.2015 5 z 5

Adriana fakt zbožňuju, ale nechápu, proč je Sydney tak blbá.( Chvílemi jsem si musela připomínat, že to není Rose :D) Jo, a Brayden je divnej.

mišule5
19.06.2015 5 z 5

Další skvělé pokračování u kterého se nedá odlepit. Sydney je mi čím dál víc sympatická a líbilo se mi jak se s Adrianem sblížila. :3

kacaaba
04.06.2015 5 z 5

Tak pokračování se povedlo. Hezky se to četlo, těším se na další díl.