Pohřbený život

Pohřbený život https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333679/mid_pohrbeny-zivot-lcV-333679.jpg 4 322 105

Někdy i obyčejný školní úkol může změnit váš život. Joe Talbert měl na hodinu literatury sepsat životopis někoho neznámého. A rozhodl se pro Carla Iversona, umírajícího usvědčeného vraha. Během jejich rozhovorů Joeovi dojde, že byl Carl odsouzen neprávem, a rozhodne se jeho jméno očistit. Nemohl si však vybrat nic nebezpečnějšího než bojovat za očištění zahořklého starce, jehož kdysi odsoudili za hrůzný zločin.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Life We Bury , 2014

michaela.22
18.01.2021 4 z 5

Skvělý příběh, dobrá zápletka, postupně se stupňující napětí. Začátek byl trošku pomalejší ale konec to vynahradil. Kniha se snadno četla a oceňuji témata, která byla do příběhu zapletena (nemoc, vztahy, autismus,...). Stojí za přečtení.

Allla9
08.12.2020 5 z 5

Čtivá knížka, ve které hlavnímu hrdinovi vše vychází a daří se mu ve všech směrech.

llenka8
07.11.2020 5 z 5

Anotace této knížky mě upoutala natolik, že jsem se začetla, a nemohla se odtrhnout. Perfektní je jak příběh sám, tak členění do krátkých kapitol. Dá se to tedy krásně dávkovat. Bylo to napínavé čtení, a i když jsem se pořád chtěla dostávat dál a dál, bylo mi líto když byla kniha dočtená. Čte se jedním dechem a děj utíká před očima jako když se dívá na dobrý film.

Kefyna
20.10.2020 5 z 5

Super příběh, o životě i smrtí.

Val
11.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Knížka, od níž jsem nic moc nečekala, se během pár stránek proměnila na jednu z nejlepších, co jsem za poslední dobu četla. Umírající odsouzený vrah, student, který si zpočátku jen potřebuje splnit úkol , sousedka, ze které se vyklube fajn holka, autistický bratr a sebestředná mrcha matka , to je skvělé namíchaný koktejl hlavních postav s výborně vykreslenými charaktery . Kulisa drsné minnesotské zimy je už jen třešničkou na dortu.

JitkaHambi
03.10.2020 3 z 5

Takové nijaké, chvílemi i zdlouhavé, ale číst se kniha dala.Nicmene přečteno a za chvíli zapomenuto

Twinny
26.09.2020 2 z 5

Ehm. No. Nejdřív mě to nebavilo, potom ano, pak ne, pak ano, a tak pořád dokola. Chudák Joe si nemohl ani trochu oddechnout. Ale přišlo mi to takové, já nevím. Hlavnímu hrdinovi se najednou změní celý dosavadní život.
Stejně jako k autorově další knize - V cizí kůži - k tomuhle nemám co napsat. Přečetla jsem, ale za pár týdnů už nebudu vědět, o čem to bylo.

Pavlína2019
10.08.2020 4 z 5

Krásná kniha! Velmi napínavá, zajímavá, dojímavě popsané osudy hrdinů, které si člověk oblíbí. Přečetla jsem ji za dva dny, čte se sama, autor má příjemný styl. Líbí se mi i rozměr knihy a velikost písma. Všem doporučuji!!!

ennlady
18.07.2020 4 z 5

Ano, líbilo se mi to. Příběh, který začíná nevinným hledáním námětu na hodinu literatury se začíná rozvíjet zcela nečekaným směrem. Ačkoliv hlavního hrdinu Joa Talberta na samém začátku vůbec nenapadne, že by zločinec Carl Iverson mohl být odsouzený a uvězněný neprávem, pomalu zjišťuje, že nic není tak, jak to vypadá a rozhodne se dobrat se pravdy. Začíná být celým případem posedlý a nemíní se vzdát, aniž by zjistil, jak to celé bylo. Jelikož nemusím žádné velké akce a mám ráda rozplétání klubek pravd a lží, i těch, které se vinou z dlouhá desetiletí, bylo to podle mého gusta.

Market116
13.07.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem objevila úplnou náhodou...zaujal mě její děj a tak jsem si řekla proč si jí neobjednat. A jsem za to ráda. Neříkám, že je to nejlepší thriller jaký jsem kdy četla, ale líbil se mi. Příběh byl čtivý a zajímavý...jen trochu předvídatelný.

Hvězdinka
03.07.2020 2 z 5

Asi mám přečteno už hodně dobrých thrillerů, a tak mě toto nenadchlo. Takové školácké, jednoduché, plně předvídatelné, bez gradace a v závěru klišé. Jako by autor psal seminární práci jako jeho hlavní hrdina.

martina.tim
14.06.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka. Děj byl sice dobře předvídatelný, ale zato se četl sám :). Takový šikovný thriller k nedělnímu relaxu.

notorix
28.05.2020 5 z 5

Velmi čtivé, svižné. Člověk nepřestane číst dokud není konec.

Myrna
27.04.2020 5 z 5

Jedním slovem VYNIKAJÍCÍ kniha!! Krásně, poutavě a zajímavě napsaná, adrenalin, plno nečekaných zvratů, lidskost, snaha dobrat se spravedlnosti, doporučuji všem!! Přečteno na jeden zátah. Kdyby to bylo možné, dala bych 6****** :-) ! Do čtení druhé autorovy knihy se plánuji dát hned jak se k ní dostanu.

Luc.i
24.04.2020 5 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila. Byla skvělá! Děj mě úplně vtáhl a bylo to ohromně čtivé, napínavé a strašně jsem chtěla vědět jak to bude pokračovat a jak to skončí. Kniha rozebírala různorodá témata a stejně to do sebe zapadalo. Líbil se mi i jazyk a použití přirovnání. Chvílemi tam byly i myšlenky k zamyšlení a výjimečně mi vůbec nevadili poznámky autora , bez nich bych se asi ztrácela.
5/5*

janca1705
26.03.2020 5 z 5

Za jeden den přečteno, hezká kniha. Doporučuji.

zuzka5372
24.03.2020 5 z 5

Kniha předčila má očekávání. Poutavý děj od začátku do konce. Nutí čtenáře číst a odhalit celý příběh. Chvílemi jsem se bála i číst co přijde dál. Četla jsem se zatajeným dechem. Jednoduše skvělá kniha.

Nunynka
21.03.2020 4 z 5

Kniha byla fajn. Od začátku tam bylo nějaké to napětí a touha se dozvědět,jak to všechno skončí. Hvězdičku ubiram za naivitu hlavního hrdiny.

katule1992
17.03.2020 5 z 5

Přestože na mě kniha zprvu působila lehce jako YA kniha pro mladistvé, velmi rychle se ukázalo, že se nemůžu mýlit více. Pohřbený život je velmi bravurně a především realisticky vykreslený příběh o umírajícím člověku, jehož poslední naděje ke spasení vede skrze pochopení mladého chlapce. Román v sobě nese nejednu hlubokou myšlenku, která by nechala své čtenáře v klidu a právě naopak vybízí k zamyšlení nad životem každého z nich.

Eskens si zde výborně pohrál s charaktery postav a dokázal , že skvělý příběh lze postavit i na opravdu malém počtu účinkujících. Joe je sympaticky vyhlížející kluk z nižší třídy z rodiny s pohnutým osudem, se kterým se život nikdy příliš nemazlil a celý život má před sebou. Svému pátrání zasvětí každou svou minutu času a přesto to není žádný nezranitelný superhrdina, ale obyčejný kluk, který chce, aby spravedlnost vyšla najevo. I tak u něho najdeme typické pubertální chování, a to především ve chvílích, kdy mu policie řekne, že se má držet stranou. No a jak to tak bývá, dospělí jsou blbci a já si budu dělat co chci. To byly přesně ty chvilky, kdy jsem ho chtěla zabít já sama.

Jájinka
05.03.2020 4 z 5

Kniha od pro mne dosud neznámého autora mě příjemně překvapila. Jdu na jeho další knihu.