Pohádky z tisíce a jedné noci

Pohádky z tisíce a jedné noci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11637/bmid_pohadky-z-tisice-a-jedne-noci-qW5-11637.jpg 5 274 35

Výbor sedmi nejhezčích pohádek z Tisíce a jedné noci převyprávěných pro čtenáře od 6 let. (Pohádka o ebenovém koni, Dobrodružství Sindibáda Námořníka, Pohádka o Džaudarovi a jeho bratrech, Alí Baba a čtyřicet loupežníků, Pohádka o Abdalláhovi Zemském a Abdalláhovi Mořském, Pohádka o Abú Kírovi a Abú Sírovi, Aládín a kouzelná lampa). V bohaté fantazii probíhají rušné děje plné překvapivosti, vyjadřující dávné touhy prostých lidí po šťastném životě bez bídy a zla. Básník uvádí výbor půvabnou veršovanou pohádkou o Chytré Šahrazád a malíř vytvořil řadu působivých pohádkových ilustrací, plných barvité cizokrajnosti.... celý text

konicekbily
20.05.2018 5 z 5

Nádherná knížka z doby mého dětství, využitá i pro děti a používaná i ve století jedenadvacátém v boji proti chyhtrým mobilům při čtení vnoučatům. Ale Elsa a Anna i díky reklamám vyhrávají u vnoučat nad panem Hrubínem - ale mně to nevadí, hlavně, že občas projeví zájem o knížku!

tygřík2
09.04.2018 5 z 5

...s růžemi voní jasmín ze zahrad a skryté harfy nepřestanou hrát...
Pohádky z Orientu převyprávěné básníkem jsou půvabné a chytré.
Nejkrásnější je však úvodní báseň, kterou jsem kdysi uměla z paměti. Je nejen stále krásná a vtipu má dosud za tři, ale také to byla má první lekce, jak jednat s nafoukanci :-)) .
Jdu zkusit, jestli ji ještě dám.

ChristineDaee
12.02.2018 5 z 5

„Ak chcete, aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli vaše deti viac inteligentné, čítajte im viac rozprávok.“
Albert Einstein
Myslím, že to neplatí len o deťoch.

Jana283
09.11.2017 5 z 5

Nádherně převyprávěné - cítíte vůně a vnímáte barvy Orientu a tají se Vám dech při dobrodružství hrdinů.

nai.ivka
04.09.2017 5 z 5

Překrásná knížka mého dětství, kterou čtu svým dětem a i jim se líbí.

kaja77
28.08.2017 5 z 5

Osvěžující jízda na vlnách fantazie. Relax, krása, orient z té příjemné stránky. Komu by se nelibily veliké zahrady, plné zvláštních květin, na stromech plno zlatých jablek, pomerančů a sliv, cestičky posypany zlatym piskem a rubiny, v kasnach bublala a sumela růžová voda... Diky čtenářská výzvo za tento návrat do fantazie

Tebby
25.06.2017 1 z 5

Jak tak sleduji, mám bohužel opačný názor než všichni komentující. I když má knížka pouze pár stránek, nemohla jsem se do ní začíst a pořád jsem vyhlížela pouze poslední stránku knihy.

Klarcoolka
17.02.2017 5 z 5

Naprosto nádherná knížka pohádek :-)

Luccy78
28.08.2015 5 z 5

Sedm nejhezčích Šahrázádiných pohádek, vyprávěných básníkem Františkem Hrubínem v takové podobě, jakou mívali před staletími, se všemi vůněmi a kouzly východních zemí. Kniha je doplněna o nádherné obrázky Jiřího Trnky, které názorně ukazují, jak snad mohly tyto pohádkové kraje a postavy vypadat..

notburga
19.05.2015 5 z 5

Skvěle převyprávěné pohádky. Jako základní úvod do složitější problematiky fenoménu pohádek tisíce a jedné noci (a jako vhodný materiál ke čtení pro děti) rozhodně doporučuji :)

Faustka
16.02.2015 5 z 5

Šahrazád králi dlouho vyprávěla,
tisíc a jednu noc jí naslouchal,
slavičí píseň ze zahrady zněla
a jasmín voněl, svěží vánek vál,
svou ženu za nic byl by nedal král.

Krásné příběhy, které pohladí.

Samira
21.02.2014 5 z 5

Nádherné pohádky pro starší děti, ale i pro dospělé. Knížka se mi pořád strašně líbí, protože některé uloupí vaše srdce napořád. Krásné ilustrace.
Doporučuji!

Adelajda_4
23.12.2013 5 z 5

Nádherné knížka při jejímž čtení se mi vybaví nostalgické vzpomínky....

Denaille
04.09.2012 5 z 5

Není to čtivo jenom pro malé, ale pro všechny věkové kategorie. Pohádky samo o sobě jsou něčím, co se dá číst stále dokola a nikdy to neomrzí. Ale Pohádky Tisíce a jedné noci jsou ještě jednou tak zvláštní, protože nejsou naše. Z každé stránky dýchá magie východu. Aláddín, Alí Baba, Šahrazád, Sindibád, kdo by je dneska neznal?

Jack Bauer
27.12.2011 4 z 5

Nádherné pohádky mého dětství.

Orient převyprávění

František Hrubín
česká, 1910 - 1971
1966  78%Romance pro křídlovku
1978  96%Špalíček veršů a pohádek
1958  91%Pohádky z tisíce a jedné noci
1965  95%Dvakrát sedm pohádek
1990  89%Dětem

Kniha Pohádky z tisíce a jedné noci je v