Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309617/bmid_pohadky-z-parezove-chaloupky-kremil-4oU-309617.jpg 5 399 76

Kdo by neznal Křemílka a Vochomůrku, dva mužíčky z pařezové chaloupky: Jeden je spíš hubený, ten druhý spíš tlustý, ale oba se vzájemně báječně doplňují. Co všechno se jim přihodilo, jaké trampoty či radosti je potkaly, si jistě rádi přečtete sami. Něco budete znát z předcházejících vydání nebo z televizních večerníčků, některé příhody budou pro vás překvapením. Nezbývá tedy, než poprosit oba milé kmotry, aby vás už honem pozvali do své chaloupky. 9. vydání (v této úpravě 1.vydání)... celý text

Jitka_Roškotová
26.01.2017 5 z 5

Křemílka a Vochomůrku miluji už od svého dětství, ať už jako knížku nebo jako Večerníček. Když jsem byla malá, maminka mi dokonce ušila i polštářky s jejich podobou. Teď jsem se znovu vrátila ke knížce a čtu ji své dcerce před spaním. Příběhy mi i nyní přijdou zábavné a jejich délka je pro usínání úplně ideální. Ale asi ani kdybych ji četla po sté, nikdy si nezapamatuji, který z nich je který...

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Pajina68
27.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem četla jako malá a pak také svým dětem. Všechny tyhle dětské knihy opatruji jako oko v hlavě a už se těším, až je budu číst vnoučatům. U nás se nejvíc uchytilo jméno Pizizubka.

parxel
13.09.2016 5 z 5

Tato kniha se do mne nezapomenutelně zapsala až v dospělosti. A to díky mému synovi, který si po jejím přečtení chtěl stále dokola hrát na Brouka Prskavce a Kazbundu. Kdykoliv si na to vzpomenu, tak se mi vybaví jeho radost a čertovské plamínky v očích. Doporučuji všem dětem a jejich rodičům. Moc krásný soubor pohádek.

Damato
09.02.2016 5 z 5

Po letech jsem zase otevřela tuto knihu a tentokrát s vnoučaty začala k usínání číst tyto úžasné příběhy, které jsem jako holka moc ráda četla, pak je četla synům, když začínali chápat večerníčky - pokud se dožiji, myslím, že i děti vnoučat bude zajímat, jak vesele se v pařezové chaloupce žije

qwill
28.12.2015 5 z 5

Badatelé zatím vůbec nechápou, jak hluboké problémy jsou zde řešeny. . . Nedůvěřivý, ba ironický pohled některých pochybovačů by měl ale zmizet ihned po přečtení úvodních slov celé knížky:

Na pasece stála pařezová chaloupka. V chaloupce byla světnice a v té světnici spali dva mužíčkové. Ten, co byl přikrytý červenobíle pruhovanou peřinou, se jmenoval Křemílek. A tomu pod modrobíle pruhovanou peřinou říkali Vochomůrka.
Anebo se to dá povědět i jinak. Křemílek byl spíš hubený a Vochomůrka spíš tlustý.
Anebo se to dá říct ještě jinak.
Zkrátka jak kdo chce, ale nikdy stejně.

Kterému jinému světově proslulému velikánu se podařilo pregnantněji a stručněji definovat princip jin – jang?

veronie
06.12.2015 5 z 5

Krásné a krátké příběhy ideální ke čtení na dobrou noc.

morava
29.08.2015 5 z 5

Pro mne je tato knizka hlavne vzpominkou na vecernicek a je nadherne napsana i ilustrovana.Krasna detska knizka, ktera vykouzli usmel i na tvari dospelaka.

Marthas
17.08.2014

Vzpomínky na knížku nejsou pozitivní, měla jsem kvůli ní průšvih ve škole, můj první, že jsem ji nepřinesla na hodinu, v knihovně ji tenkrát měli jen párkrát a chtělo si ji půjčit několik tříd, takže měli pořadník a paní učitelce se to vůbec nelíbilo, asi se jí nikdy nestalo, že by neměla peníze...

Čtec
19.06.2014 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádkových knížek pro malé děti. A po stránce grafiky a ilustrací se jedná o absolutní špičku.

petrisa
08.03.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hezké ilustrace

puplik
29.08.2013 4 z 5

Myslím,že jedna ze základních knížek pro děti.

DariDerek
21.06.2013 5 z 5

jak jsem ji viděla tady, tak jsem ji vytáhla ze skříně a teď na ni koukám :D

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého mládí - milé vzpomínky :-)

kazecha
17.08.2012 5 z 5

Poprvé jsem ji četla před asi 27 lety v nemocnici. Dnes ji čtu synovi. Moc hezké pohádky.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Četla mi ji moje maminka, já svým dětem a teď ji budu číst vnukovi až povyroste. Páni, ta je ale ohmataná!!! :-)