Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309617/bmid_pohadky-z-parezove-chaloupky-kremil-4oU-309617.jpg 5 402 76

Kdo by neznal Křemílka a Vochomůrku, dva mužíčky z pařezové chaloupky: Jeden je spíš hubený, ten druhý spíš tlustý, ale oba se vzájemně báječně doplňují. Co všechno se jim přihodilo, jaké trampoty či radosti je potkaly, si jistě rádi přečtete sami. Něco budete znát z předcházejících vydání nebo z televizních večerníčků, některé příhody budou pro vás překvapením. Nezbývá tedy, než poprosit oba milé kmotry, aby vás už honem pozvali do své chaloupky. 9. vydání (v této úpravě 1.vydání)... celý text

heavy66
21.02.2024 5 z 5

Křemílek a Vochomůrka jsou moji oblíbení, jak v knižní, tak v televizní podobě. Kdykoliv jsem knihu otevřel, slyšel jsem hlas Jiřiny Bohdalové a magickou melodii Jaroslava Celby. Svým synům jsem ji s úspěchem četl, když byli malí, a doufám, že ji stihnu přečíst i vnukům!

Naďa2411
23.11.2023 5 z 5

Pohádky z mechu a kapradí jsem poslouchala v aknize. Při sledování večerníčku jsem si vždy pletla Křemílka s Vochomůrkou . Obě roztomilé postavičky se mi líbí i ten jejich bambulovitý nos. Zajímavostí je, že obě postavy všem vykají.

Janizoun
30.08.2023 5 z 5

Pohádky Křemílka a Vochomůrky se dětem moc líbí. Nečetli jsme tedy poprvé a stále ty dva skřítky " žerou":-) Při čtení se mi pokaždé vybaví vzpomínky, jak jsem jako malá holka, poslouchala Křemílka a Vochomůrku na gramofonové desce... A stále ji mám :-)

Máca216
02.08.2023 5 z 5

Nejlepší pohádky

Marticka79
12.06.2023 5 z 5

Kniha vypráví krásné a poutavé příběhy o Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky. Dětem se kniha moc líbila, a tak jí dáváme plný počet hvězdiček. :-)

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Krásná knížka, která nechyběla v mé dětské knihovničce.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem opravdu nečetla jen jednou.

Ni.kk.i
12.08.2022 3 z 5

Musím říct, že příběhy Křemílka a Vochomůrky mě nikdy nějak moc nenadchly. Dcerce se knížka líbila, ale to je tak všecko.

jarkaska
07.02.2022 5 z 5

Snad není nikdo, kdo by neznal příběhy Křemílka a Vochomůrky. Krásné pohádky a ještě krásnější večerníčky v podání Jiřiny Bohdalové. A tak jsem si je tentokrát poslechla jako audioknihu. Nádhera.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Křemílka a Vochomůrku nám četl táta před spaním, se sestrou jsme uměly odříkávat celé pasáže ;)) Skvělá kniha, doporučuji!

yellow
12.09.2021 5 z 5

Krásné pohádky. Vžkd, když je čtu, tak si vzpomenu, jak jsme je se sestrou měly namluvené na kazetě nebo jak jsme koukaly na večerníčky.

evineckY
17.07.2021

Krásná nostalgie z naší knihovničky, i když je už trošku v salátovém vydání :-)

terinkha
23.06.2021 5 z 5

Nesmrtelná klasika, při čtení jsme si s manželem kolikrát vzpomněli na určité díly večerníčku. Nádherně napsáno i ilustrováno. Pohádky našeho dětství, věřím, že se budou líbit i dcerce :-)

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

V tomto případě bohužel nemohu být objektivní, neboť se jedná vůbec o první knihu, kterou si pamatuji, že jsem četla sama. Vzpomínám si, že se mé rodině velmi líbilo, že už v první třídě jsem četla plynule, takže si vždy všichni sedli a já jim předčítala Pohádky z pařezové chaloupky.. milovala jsem to jak nic! Nejvíc mi utkvěla v paměti pohádka o tom, jak Křemílek s Vochomůrkou vytahovali pařez, u toho jsem se chechtala jako blázen :D

Kája_14
20.04.2021 4 z 5

Jako malá jsem to úplně milovala když mi to mamka nebo babička četla, moc pěkné příběhy.

MOu598
15.04.2021 5 z 5

Milé, poetické pohádky, známé z večerníčků. Krásná jména lesních tvorečků. Nádherná poetika: "Tak dlouho jsme bloudili, až jsme zabloudili domů." Krásné.

Ctirada
11.12.2020 5 z 5

Milé příběhy a krásné ilustrace

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Co na tuhle klasiku říci. Nezapomenutelná knížka, úžasně vtipné příběhy dvou popletů. A což teprve Večerníček skvěle namluvený. To bylo to pravé kouzlo našeho dětství. Zážitek.

Sandik
30.11.2020 5 z 5

Za mě osobně asi to nejlepší od Václava Čtvrka. Není v tom ideologie jako v Robátkovi nebo Rumcajzovi a je to víc pro kluky, na rozdíl například od Makové panenky. Čtvrtkova práce s jazykem je mile starosvětská, archaická a přitom naprosto skvělá. Celkový dojem: 95%

Jarka_rybář
15.11.2020 4 z 5

Křemílek a Vochomůrka. Roztomilí a úžasní rozumbradové.