Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Kdo by neznal Křemílka a Vochomůrku, dva mužíčky z pařezové chaloupky: Jeden je spíš hubený, ten druhý spíš tlustý, ale oba se vzájemně báječně doplňují. Co všechno se jim přihodilo, jaké trampoty či radosti je potkaly, si jistě rádi přečtete sami. Něco budete znát z předcházejících vydání nebo z televizních večerníčků, některé příhody budou pro vás překvapením. Nezbývá tedy, než poprosit oba milé kmotry, aby vás už honem pozvali do své chaloupky. 9. vydání (v této úpravě 1.vydání)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309617/pohadky-z-parezove-chaloupky-kremil-4oU-309617.jpg 4.7302
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Ctirada
11.12.2020

Milé příběhy a krásné ilustrace

Kontryhelka
05.12.2020

Co na tuhle klasiku říci. Nezapomenutelná knížka, úžasně vtipné příběhy dvou popletů. A což teprve Večerníček skvěle namluvený. To bylo to pravé kouzlo našeho dětství. Zážitek.

Sandik
30.11.2020

Za mě osobně asi to nejlepší od Václava Čtvrka. Není v tom ideologie jako v Robátkovi nebo Rumcajzovi a je to víc pro kluky, na rozdíl například od Makové panenky. Čtvrtkova práce s jazykem je mile starosvětská, archaická a přitom naprosto skvělá. Celkový dojem: 95%

Jarka_rybář
15.11.2020

Křemílek a Vochomůrka. Roztomilí a úžasní rozumbradové.

Vydrýsek
13.11.2020

Oblíbené večerníčkové pohádky přečtené dětem v MŠ před spaním, doplněné ilustracemi, které se dětem velmi líbily.

Monike
01.11.2020

Pribehy dvou kulisaku nas provazela vecery stravene v ozdravovne a vsem trem se nam pribehy libily.

harena
22.10.2020

Nesmrtelné pohádky. Snad žádná knížka nemá tak ohýbané rohy jako ta o Křemílku a Vochomůrkovi. Četla jsme ji s mými dětmi, čtu ji právě teď i se svými vnoučaty. Nelíbí se jenom jim, ale i po tolika letech je stále moje nejoblíbenější.

tygřík2
17.10.2020

Pokaždé kolem Vánoc se prodávají jedlé kaštany. Pokaždé se mi vybaví (nevím, jestli je to dobrou pamětí nebo už stařeckou demencí :-))), jak si je ti dva lesní skřítci pekli, zapomněli na ně a následný výbuch jim hnul pecí! Pokaždé si, pro tu milou utkvělou vzpomínku, kaštany koupím, i když mi nechutnají. Doma je, skrz troubové sklo, pozoruji, nasávám jejich vůni a snažím se neudělat stejnou chybu, jaké se dopustili K a V. :-)))