Pohádky a povídky 2

Pohádky a povídky 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50071/bmid_pohadky-a-povidky-2-HEd-50071.jpg 5 58 6

Ayla767
07.09.2023 5 z 5

Nádhera... Nejdříve obrázky a potom pohádky :-)

Filomena1961
30.11.2022 5 z 5

V podstatě se jedná o stejné hodnocení jako u prvního dílu. Andersen měl úžasnou fantazii a vypravěčské nadání, a proto jsou jeho pohádky rozšířené po celém světě a rovněž si získaly své pevné místo v literatuře.

ArwenAragorn
28.08.2020 5 z 5

Stejné hodnocení jako u Pohádky a povídky 1.

Rup
04.09.2015 5 z 5

Každým příběhem mě autor znovu a znovu přesvědčuje, že byl jedním z největších, ne-li největší, pohádkář a snílek všech dob. A k tomu ilustrace Cyrila Boudy - není co dodat.

radusak9806
15.06.2015 3 z 5

Na konec jsem byla ráda že jsem knihu dočetla, ale spíše proto aby si ji mohla tak nějak řečeno odfajfkovat. Povídky jsou krásné jen mi ke konci přijde motiv dost se opakující a velice protahovaný i když průměrně odpovídají tak 6 stranám. Ale i tak jsme ráda že jsem se knihou prokousala ale stačilo.

kattyV
18.02.2013 3 z 5

Po pravdě řečeno, k Andersenovi mám mírně rozporuplný vztah. Některé pohádky se mi jako dítěti moc líbily, dokonce i Sněhová královna, i když na rozdíl od klasických pohádek je poměrně drsná. Ale takové děvčátko se sirkami, nebo Slavík, to už na mne bylo moc. Takže dětem jsem je nikdy nečetla, což je možná trochu škoda, ale teď už to nedoženu.