Pohádky

Pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476854/pohadkyl1uZ3e-uDN-.png 5 8 3

1. O začarovaném tulákovi 2. Pohádka psí 3. Pohádka ptačí 4. Pohádka vodnická 5. Pohádka loupežnická 6. O šťastném chalupníkovi 7. Pohádka tulácká 8. Pohádka pošťácká 9. Velká pohádka doktorská

tittanie
06.11.2023

Další vydání Čapkových pohádek. Letos jsem si je přečetla všechny. A která se mi nejvíce líbí z tady tohoto vydání? Hm, asi Pohádka ptačí.

ArkAngel
06.07.2023 3 z 5

Karel Čapek je mistr jazyka a na pohádkách to jde vidět, jelikož bravurně opisuje jednotlivé věci, postavy i situace. Tím to ale bohužel končí, jelikož příběhy samy o sobě nepřináší žádné hlubší poselství, což je i něco, co by člověk zrovna u Čapka čekal, když si vezmeme, co všechno napsal. Podle dvou příběhů ale aspoň vznikl velmi slušný film (Lotrando a Zubejda), který mi v paměti utkvěl více, než jiná česká tvorba.

slunicko1958
16.07.2021 5 z 5

"A kdyby vám, děti, někdo řekl, že pohádky nejsou žádná pravda, tak mu nevěřte. Jsou pravda a dost."
Těmito slovy začíná úvodní pohádka a předznamenává ten roztomile okouzlující pocit, který mě při čtení provázel. Čapkova nedostižitelná genialita při hře se slovy způsobila, že jsem se jenom usmívala.
Je to pohlazení po duši.

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938