Pohádky

Pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461786/bmid_pohadky-CQF-461786.jpg 5 43 7

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Orbis

Hauffs Werke in zwei Bänden, zweiter Band – Märchen , 1826

bukiet
06.07.2023 5 z 5

Bylo to první divadelní představení, které jsem kdy navštívil, loutková hra pro děti o kalifu čápovi, které mne seznámilo s tvorbou německého romantického spisovatele Wilhelma Hauffa a díky tomuto představení se zrodila láska na celý život. Pohádky jsem miloval vždy, ale ty dobrodružné a strašidelné Hauffovy příběhy jsem miloval zvláště. Hrubínův překlad Karavany jsem v dětství prolouskal nesčetněkrát a každé filmové a televizní zpracování některého příběhu z Hauffových almanachů jsem viděl rád. Bohužel se mi knížka Karavana ztratila kdesi v toku času, ale neztratila se vzpomínka na báječné příběhy o uťaté ruce, strašidelné lodi, či malém Mukovi. Nakonec se mi dostalo do ruky toto kompletní vydání všech tří Hauffových pohádkových almanachů a já se mohl zase na čas stát dítětem. A to vše díky mladíkovi, který se dožil pouhých pětadvaceti let.

draka
29.08.2020 5 z 5

Pro mě jasně za *****. Velice krásné pohádky, které lze bez uzardění číst i dospělosti a znovu se tím vrátit do dětství.

aktijnov
27.05.2020 5 z 5

Četla jsem vydání z roku 1903. Ale půvab těchto pohádek zůstává do dneška...

Parwana
13.08.2019 5 z 5

Svatý grál mezi pohádkami. Jedny z nejlepších, které jsem kdy četla. K tomu krásný květnatý jazyk a nádherné ilustrace. Vždycky se k nim ráda vracím ;)

jardadr
12.02.2017 5 z 5

Plnohodnotná verze předcházející Karavany. Obsahuje několik příběhů navíc. Pro mě osobně malý knižní klenot. Dvěstě let staré dílo, které klidně můžete servírovat ihned.

Blanice
28.08.2014 2 z 5

Mezi pohádkami jsou v první části skvosty jako Malý Muk, Příběh o uťaté ruce, a Nepravý princ ( zfilmováno jako Labakan). Leč srovnání se skutečnými orientálními pohádkami dopadlo tak, že jsem knihu nedočetla.
Kdyby se mi kniha dostala do ruky v dětství, asi by se mi líbila, ale Tisíc a jedna noc jsou lepší

Yarwen
15.02.2014 5 z 5

Četl jsem jako malý a strašidelnost obsažená v některých pohádkách pro mě znamenala silný emociální zážitek. Vynikající.