Pohádky

Pohádky německého romantického spisovatele, v nichž se dobrodružný a fantastický prvek mísí s rozmarným, humorným. Obsahuje všechny tři almanachy: Karavana (Die Karawane, 1826) Šejk z Alexandrie a jeho otroci (Der Scheik von Alessandria und seine Sklaven, 1827) Hospoda ve Špesartu (Das Wirsthaus im Spessart, 1828) přeloženo z vydání Volksverlag Weimar, 1958 2. vydání, tohoto překladu první Pohádky: Karavana-Příběh o kalifu čápovi, Strašidelná loď, Příběh o uťaté ruce, Osvobození Fátimy, Malý Muk, Nepravý princ. Šejk z Alexandrie a jeho otroci-Trpaslík Nos, Abner, žid, který nic nevěděl, Člověk-opice, Osudy Almansorovy. Hospoda ve Špesartu-Pověst o jelení zlatce, Chladné srdce, Saidovy osudy, Steenfollská jeskyně, Chladné srdce II. Cena knihy v čase vydání: 40.- Kčs....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24859/big_pohadky-Dce-24859.jpeg 4.539
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Odeon

Hauffs Werke in zwei Bänden, zweiter Band – Märchen, 1826

Kniha Pohádky

draka
29.08.2020

Pro mě jasně za *****. Velice krásné pohádky, které lze bez uzardění číst i dospělosti a znovu se tím vrátit do dětství.

aktijnov
27.05.2020

Četla jsem vydání z roku 1903. Ale půvab těchto pohádek zůstává do dneška...

Parwana
13.08.2019

Svatý grál mezi pohádkami. Jedny z nejlepších, které jsem kdy četla. K tomu krásný květnatý jazyk a nádherné ilustrace. Vždycky se k nim ráda vracím ;)

jardadr
12.02.2017

Plnohodnotná verze předcházející Karavany. Obsahuje několik příběhů navíc. Pro mě osobně malý knižní klenot. Dvěstě let staré dílo, které klidně můžete servírovat ihned.

Blanice
28.08.2014

Mezi pohádkami jsou v první části skvosty jako Malý Muk, Příběh o uťaté ruce, a Nepravý princ ( zfilmováno jako Labakan). Leč srovnání se skutečnými orientálními pohádkami dopadlo tak, že jsem knihu nedočetla.
Kdyby se mi kniha dostala do ruky v dětství, asi by se mi líbila, ale Tisíc a jedna noc jsou lepší

Yarwen
15.02.2014

Četl jsem jako malý a strašidelnost obsažená v některých pohádkách pro mě znamenala silný emociální zážitek. Vynikající.