Pohádka svatováclavských oslav

Pohádka svatováclavských oslav https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183831/pohadka-svatovaclavskych-oslav-183831.jpg 3 5 2

Ve dvou prózách, z nichž děj jedné se odehrává téměř před devadesáti lety - v čase svatováclavského jubilea - a děj druhé je situován do nebe, vzdává autorka hold svatému Václavovi, patronu české země.

DominaCZ
11.07.2020 odpad!

Já její knihy ráda, bývají rozumné a reálné, ale toto - o buranech ze vsi, co si vyjeli do Práglu a pláčou tam u krásný sochy a ze všeho jsou zděšení nebo naopak překvapení - někdy v padesátým třetím roce šílet ze šalin a vlaků?! - to jako bylo moc. Cpát se všude v kroji a všude všem cpát svý národnostní moudra a pověsti, no, to by s něma místní rychle vyběhli.
Takže ne, nelíbilo.

Venkov a Praha, neslučitelný světy a ne dva miloučtí přátelé, jež se okamžitě přijali a celá ulice s zastaví, aby strejčkova moudra ke zmalované slečince, která se za svý barvičky zastydí, poslouchala...fakt ne. (námět jak z Káji Maříka-ten jí ve vlaku taky dával kázání a VŠICHNI z Prahy jedoucí mu div netleskali, tady asi trochu obšlehnuto.)

kika 13

1998  76%Námluvy
2006  84%Můj život 1. a 2. díl
2005  81%Bez lásky
2001  75%Na Veveřím gruntě

Kniha Pohádka svatováclavských oslav je v