Podsvětí

Podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334432/bmid_podsveti-v9V-334432.jpeg 3 213 68

V pražském metru se děje něco zvláštního. Výpadky světel, podivné oltáře v tunelech, ozvěny a stihomamy jsou však jen předzvěstí blížící se apokalypsy. Vedoucí techniků, starší muž přezdívaný Haďák, mladá úspěšná farmaceutička Nina, osudově přitahovaná metrem, a člen pořádkové policie pracující v metru nazývaný Kerber spolu na první pohled nemají nic společného. Jejich vazby jsou však daleko hlubší a osud nasměroval jejich kroky do vražedné temnoty tunelů – za tajemnými Stíny i jejich nohsledy, kteří se nezastaví před ničím. Mysteriózní thriller Michala Šefary přináší zcela nový, neotřelý pohled na pražské metro, a po jeho přečtení už vám žádná ze stanic ani cesta tunely nebudou připadat stejně fádní jako předtím.... celý text

DendousSKS
15.09.2017 3 z 5

"Přátelský nebyl svět pro kdekoho. Nebylo se čemu divit, že se lidé uchylovali ke každému náznaku naděje, vykoupení. Stačil malý kus zázraku, a lidé věřili. Chtěli věřit. Čemukoliv."

Bublushka
12.09.2017 4 z 5

Kniha Podsvětí se odehrává v Pražském metru a to je na ní velmi přitažlivé. Sám příběh se pak točí kolem stále častěji se objevujících tajemných úkazů v metru a okolností s nimi souvisejících. A protože se už skoro rok sama dost často pohybuji v Pražském metru a mám ráda tajemné příběhy, byla pro mě kniha jasnou volbou. Už od začátku se do knihy příjemně začetlo a hrdinové mi přirostli k srdci. Stránku od stránky se to vše příjemně stupňovalo až k docela nečekanému konci. Kniha sem i četla moc dobře a ani jsem nebyla zklamaná koncem jak mnozí čtenáři píší, spíše překvapená. Na konci totiž zůstalo ještě pár otázek a nevysvětlených záhad, což možná byl i autorův záměr. Jsem moc potěšena, že máme v naši zemi tak šikovné autory a že to s budoucností naší knižní tvorby nebude špatné. Kniha se povedla a moc příjemně se mi četla. Mile mě potěšilo propojení hrdinů a trochu mě zarazil konec, ale ne ve špatném slova smyslu. Příjemné čtení. Autor má opravdu velký potenciál. Jsem zvědavá na jeho další počiny a knihu vřele doporučuji lidem co mají rádi tajemno a metro jim přijde trochu zvláštní.

veroen
11.09.2017 3 z 5

knihu jsem si koupila, protože mě zaujalo, že se odehrává v pražském metru, a také ráda podporuju české autory. Ale byla pro mě více méně zklamáním. Trvalo dlouho, než jsem se začetla, nemohla jsem si zvyknout na styl autora a už jsem to málem v půlce vzdala.
Ke konci to mělo i spád, ale kdyby kniha byla kratší, vůbec nic by se nestalo.
Nejvíc plusových bodů si u mě získala díky popisu pražského metra, některých detailů by člověka ani nenapadlo si všímat.
Takže dá se to číst, ale žádné odvar to není. Zkrátka průměr

SONP
09.09.2017 2 z 5

Podsvětí není klon Gluchovského Metra 203X, ale spíš nepodařenou variací na Gaimana nebo Renčína. Nápad s pražskou podzemní dráhou coby antickým podsvětím je sice zajímavý, ale mě tedy za srdce nějak nevzal. A to mám metro rád (možná právě jen proto jsem to celé dočetl)!
2/3 knihy nadto nemá v podstatě žádný děj, jde o útržkovité historky ze života hlavních postav. Ty navíc byly jen stěží uvěřitelné - vědkyně pracující v nadnárodní farmaceutické společnosti, která se chová jako puberťačka? Stárnoucí předák metra coby expert na starořeckou mytologii? Ani tu Prahu coby doutnající bojiště policie, gangů a demonstrantů jsem autorovi neuvěřil. Poslední třetina knihy sice měla jakýs takýs spád, ale stále žádná sláva. Chcete-li českou urban fantasy, přečtěte si radši Městské války. Tohle byla pro mě rána vedle. 40%

JessyPitt
01.09.2017 1 z 5

Kniha me zlakala k precteni díky svému námětu. Bohužel jsem zklamaná..Hrozná čeština, samé vulgární výrazy. Prostě kdybych měla hodnotit obsah a sloh tak je to klasický brak. Pokud Vás to i přesto zajímá pujcte si spíše v knihovně, protože to už nikdy znovu číst nebudete.. Dávám jeden bod za to, ze to psal český autor a odehrává se to v praze..

BiancaB
29.08.2017 2 z 5

Knihu jsem zvolila z velké části proto, že se odehrává v Praze a navíc v metru, kterým každý den člověk jezdí. Ze začátku to byl zvláštní pocit, když člověk projížděl přes stanice o kterých se v knize píše a ve kterých se odehrávají zvláštní věci. Postupem času ale děj získával jiný spád než který jsem tak nějak od této knihy očekávala a konec knihy jsem osobně viděla trošku jinak než nakonec byl. Závěrem tedy taková průměrná příjemná oddychovka.

Leonteenka
29.08.2017 3 z 5

Poslednich cca 100 stranek byla desna blbost.

bagel
27.08.2017 3 z 5

Fantasy určitě není můj žánr, takže pro mě byl hlavně konec docela dost divoký. Celá kniha byla ale dost zdlouhavá, přínosem bylo prostředí a vykreslení metra.

katushah
22.08.2017 4 z 5

Na knihu jsem byla hrozně natěšená, ale úplná bomba to teda nebyla. Líbí se mi prostředí Prahy, líbí se mi pasáže, které kritizují moderní životní styl a společnost, to bylo trefné. Ale odhalení záhady jako takové nebylo úplně tak šokující a zábavné, jak bych čekala. Celkem jsem se ke konci knihy nudila, pořád se tam opakují ty samé situace. Kdyby kniha měla o 100 stránek méně, tak by to bylo lepší. Celkově ale dávám čtyři hvězdy, byl to originální zážitek. Huh. :-)

kikies
20.08.2017 2 z 5

Takový lehčí fantasy horor z pražského metra... Jako na odreagování od záživnějších knih dobrý, ale žádná prazvláštní kvalita, napětí či překvapení se nekonalo. Slabší, nikoli špatné, ale nic velkého od toho neočekávejte,

qydko
13.08.2017 5 z 5

Podsvětí mi doporučil a zároveň rovnou vypůjčil kamarád. Jsem ráda, že to udělal, kdysi jsem po přečtení nějaké méně lichotivé recenze usoudila, že ji číst nemusím. Teď jsem tedy změnila názor. Opravdu už se na metro nebudu dívat nikdy jako dřív. Kniha o hlubinách metra i lidské duše, poutavá, čtivá a originální.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Skvělé. Ze začátku jsem byla trochu zmatené, ale konec ....
Fajn české prostředí.

gad
06.07.2017 5 z 5

Nádhera. Moc pěkné čtení. Temné a mystické. Od teď už budu na metro pohlížet jinak.

TessieB
06.07.2017 3 z 5

Když čtete knihu v metru a zrovna se ocitnete na stanici, o které se v knize právě píše, je to trošku adrenalin. Nápad skvělý, cesty v metru dostaly trošku jiný nádech, ale to je asi tak vše. Trochu jsem doufala v jiný konec, ale ten byl předvídatelnější než jaký zvolil autor. Za mne takový průměr, příjemná oddychovka

FireOfFilth
05.07.2017 3 z 5

Protože mám rád sérii Metro od Glukhovského, tak sáhnout po této knize byla povinnost. Knihy se samozřejmě nedají srovnávat, protože jsou úplně, ale úplně o něčem jiném, akorát používají stejné kulisy, a to METRO.

Kniha mě poměrně bavila, dočkali jsme se i pár odhalení. Popis jednotlivých částí metra včetně stanic byl čtivě napsaný. Ale přesto po přečtení zůstala taková pachuť na jazyku. Knihu přesto doporučuji.
Celkové hodnocení 60%

Nefilim
12.06.2017 3 z 5

Tohle metro musí mít snad 150 stanic, protože cesta jím se strašně vlekla. Pořádný spád Podsvětí dostalo až v poslední třetině, kdy už jsem byl líčením jednotlivých stanic, neustálým blikáním a huh unavený a postavy mi k srdci moc nepřirostly. Jenže ono to zasazení do prostředí pražského metra je vlastně tím jediným, co je na knize nápadité. Občas jsem si vzpomněl na sérii Stopy hrůzy, která dokázala napětí budovat na podstatně menším prostoru. Škoda dobrého záměru, který nedospěl až na konečnou stanici.

martin7679
10.06.2017 4 z 5

Velká reklama na průměrné dílo, bych to shrnul. V ostatních komentářích je zmíněno nadužívání citoslovce "huh", proto jsem se na něj bohužel zaměřil a nebylo to tak rušivé (znám spíše z komiksů) jako to, když se přepne scéna s dějem, která začíná "Šel podchodem bla bla bla ..." a až po půlce stránky se dozvíme kdo. To mě odvádělo od děje, protože potřebuju vědět kdo a né si hrát na "překvapení".
Na druhou stranu respekt za uvěřitelnou charakteristiku i vyjadřování hlavních postav ... problémy, které řeší jsou takové typické, pochopitelné a nesnadné.

chip
05.06.2017 3 z 5

Líbil se mi popis metra, nejsem znalec, tak jsem chyby nezaregistrovala. Nápad na děj knihy moc fajn, ale trochu zdlouhavé, utahané. Současná realita popsaná celkem věrohodně. Huh - to mě teda vytáčelo, fakt to někdo v hovoru používá?

tom_kladno
04.06.2017 1 z 5

Metro je moje srdeční záležitost. Proto jsem po knize sáhnul takřka bez váhání. Bohužel očekávání bylo velmi brzo vystřídáno zklamáním. Přeskočit rovnou na stranu 250, kde se mimochodem teprve začne něco dít, tak je z toho slušná povídka. Vydržel jsem to vlastně jen kvůli tématu prostředí metra. Prostě se mi to nelíbilo a hlavně mě to extrémně nebavilo a daly se najít i drobné nepřesnosti. Takže 1 hvězdička za nápad, druhá za celkem zajímavý děj po straně 250 a mínus jedna hvězdička za konec, který je takový neslaný, nemastný... :(

Dousabel
03.06.2017 3 z 5

Toto nebyl můj šálek čaje, ale i tak mě kniha zaujala a dočetla jsem ji. Každopádně, podle anotace jsem si představovala trochu něco jiného. Konec mi přišel takový nepropracovaný, čekala jsem lepší vysvětlení. Ale je fakt, že dneska jsem si svůj stín raději zkontrolovala, jestli nemám rohy nebo pařáty :D :D