Podraz

Podraz https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484593/bmid_podraz-nay-484593.jpeg 4 135 135

Kolotoč série

< 3. díl

Kde jsou hranice hamižnosti? Neexistují? Anebo jen prostě nejsou vidět, když člověku zakalí zrak mlha tělesné touhy? Několik lidí o tom bude muset vážně popřemýšlet… Orla zatkla policie. Olka se kvůli němu vrací do Polska a žádá o pomoc prokurátora Łukasze Zimnického. Ten souhlasí s tím, že jí vyhoví, ale klade si jednu podmínku: Orłowski se musí stát korunním svědkem. Potíž je však v tom, že Orlovi se do toho příliš nechce. Ve Vratislavi se zase Lilka s Michałem pokouší rozkrýt tajemství sekty, jejímž hlavním úkolem je vyprat špinavé peníze pro Chobotnici. A to všechno je přitom jen špička ledovce…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Red

Przekret , 2020

Pedruska01
28.11.2021 5 z 5

Na poslední knihu ze série Kolotoč jsem se těšila, ale zároveň jsem se jí obávala. Těšila jsem se z toho důvodu, že se dozvím, jak to teda všechno bylo, že se setkám znovu s těmi ne-hlavními postavami a prostředím a dokonce i na to, že to bude tímhle uzavřená kapitola. Bála jsem se jen jednoho - hlavních hrdinů z Kolotoče, a to Olky a Orla, které fakt vůbec nemusím. Musím však říct, že anotace je taky dost zavádějící a o to, mě čekalo příjemnější překvapení. Četlo se to rychle a vlastně samo. Je to zkrátka styl, na který jsem od autorky zvyklá, který jsem si oblíbila a vyhovuje mi.
Hlavní hrdinkou byla Pola. Byla to dost povrchní a lehce šťouravá holka se slovníkem dlaždiče (jako ale všichni), ale vůbec mi to nevadilo. Naopak, jsem si ji oblíbila, ráda ji sledovala a držela palce.
Druhý hlavní hrdina byl Bartek, další prokurátor, který se s ničím a nikým nemazal. Drsňák s dobrým srdcem. Měla jsem ho ráda a stejně jako Pole jsem mu fandila.
Ti dva měli společnou, ač ne úplně šťastnou minulost. Přiznám se, že by mě možná zajímala daleko víc než bylo zmíněno, což je kapku škoda. Poli mi bylo líto, protože Bartek byl parchant. V každém případě už od začátku to mezi nimi jiskřilo a tvořila se velmi dobrá chemie. Hrozně mě bavili, jak spolu jednali. Jak byli emočně rychlí, nestálí, překvapiví. Byl to prostě super pár, který jsem měla ráda a líbil se mi. Díky bohu za to, že byli hlavními hrdiny.
Olka a Orel se samozřejmě v této knize vrátili na scénu, dostali to, co si snad ani nezasloužili - jo, určitá velká zášť vůči nim z jejich knihy přetrvává. Přesto, kde je potom nějaká spravedlnost?! Zmírnění bych ještě pochopila, ale žádný trest? Vzhledem k tomu, co všechno způsobili, a že se jim nic nestalo a vlastně i všechno zůstalo, tak mě to akorát namíchlo. Ach jo.
Dvojice Kinga a Chladnej měli na konci taky pár stránek. Ajajaj. Evokuje to ve mě otevřená vrátka se Šedivákem, kterým je pro mě skvělá záporná postava. A co si budem, tohle mě hodně zajímá!
Kdybych ale měla shrnout tuto knihu, příběh, tak musím říct, že mě to bavilo. Hrdinové mi skvěle sedli a já si to užila. Trochu vztahového drama a taky toho zločineckého, což se ale vyřešilo ke spokojenosti všech a bylo to celkem pěkně vyvážené. Ten závěr zločinu/Kolotoče jsem asi čekala jako větší haló a boom, to přiznávám. Ale závěr hrdinů byl pěkný, i když bych asi čekala malinko víc, respektive nějaké pořádné vyříkání si, větší zjištění, co bylo v minulosti a taky nějaké opravdové vyznání citů. Přesto to mohu odpustit, jsou to jen připomínky, nikoliv kazy, které by mě vyloženě iritovaly. Erotika byla akorát, žádné tlačení na pilu. Bylo to i vtipné, culící.
Tenhle díl nemám problém doporučit a ohodnotit ho sice lehce odřenými, přesto 5*. Celkově tato série, až na první díl/úvod byla hodně dobrá. A pokud se někdo nenechá prvním dílem odradit, který vážně stojí za pendrek, alespoň z mého pohledu, tak zbytek to dokáže vykompenzovat. :)

Irsaf
27.11.2021 5 z 5

Tento díl mě zase dost bavil…
Sice pořád vede první série Prokurátor… Ale tohle už se autorce zase povedlo…

KarolínaKájink
24.11.2021 5 z 5

Úžasná série, takový konec jsem rozhodně nečekala, zajímalo by mě, jestli bude ještě nějaké pokračování.

Leniii
07.11.2021 5 z 5

Dobrý počteníčko, takový oddechový..autorka mě baví, těším se na další knihu!

emulka
23.10.2021 1 z 5

(SPOILER) Jak jsem měla veliké očekávání, tak mě čekalo veliké zklamání. Čekala jsem pořádné rozuzlení, potom co jsem četla chobotnici a ono nic. Autorka tam nacpala všechny hlavní postavy ze dvou sérii, jejich hlášky, škádlení (nejvíc mě baví stejně Prokurátor) a ještě staronový vztah hlavních hrdinů a to bylo tak vše. Zápletka co se týká chobotnice, jejího vyřešení atd. to bylo shrnuto do pár kapitol. Jak to bylo krásně našlápnuto ve dvojče, tak trojka to úplně zabila

SPOJLER

(viz Mazia, nebo jak se to píše - manželka ORLA,) vypadá na totální manipulátorku, magorku a nevím co ještě a nakonec stačí zacinkat pár drobnýma a je z ní korunní svědek. A o hlavním bossovi, škoda mluvit.
Škoda, škoda, potenciál to mělo, ale ne v závěrečném díle série.

Ešína
19.10.2021 5 z 5

Zakončení série celkem ušlo. Knihy autorky mě baví, hlavně proto, že proplétá postavy i z předchozí série. Tento díl jsem si užila, stejně jako předchozí. Jen mě trochu zaskočil ten konec. Musím se přiznat, že jsem velký fanoušek dvojce Lucasz a Kinga. A proto bych byla vzhledem k zakončení ráda kdyby to úplný konec nebyl.

havrmoni
17.10.2021 3 z 5

Začnu asi tím, že kdyby toto byla první kniha této autorky, tak další už bych nekoupila. Jak jsem se po přečtení předchozího dílu těšila na toto závěrečné finále všech hrdinů pospolu, tak jsem byla zklamaná. Tolik replik z filmů a textů z písní v dialozích ( nebo snad místo nich) jsem snad v žádné jiné knize nečetla. Taky to, ,, hlasem moderátora soutěže.... řekl...." A ten Zaklínač mě dorazil. Jako fakt?? Vzhledem k věku a vytíženosti plynoucí z jejich zaměstnání bych nečekala, že budou znát tolik filmů a ještě z nich citovat hlášky. A teď k ústřední dvojici, Bart ještě jakžtakž šel, ale Pola. To jsem měla pocit, že čtu o nevyzrálé puberťačce. Takže žádné wow se nekonalo a ten koronavirus a kecy kolem něj to mě dorazilo úplně.

Ellinek
09.10.2021 2 z 5

No, jsem ráda, že už mám tuhle sérii z krku. S autorkou jsme si do noty teda nepadly a víc se tím zabývat nehodlám. Já mám osobně vždycky raději tu zločineckou stránku věci, takže naopak oceňuji, když někdo píše o těch záporácích, ale tady jsem jim to rádoby darebáctví ani nevěřila. Hlavně že jsou všichni nádherný, udělaní, svalnatí, prsatí a kdo ví co ještě. Jo, taky jsou všichni neuvěřitelně drzí a sarkastičtí. Jako ten sarkasmus já ráda, ale vlastně jsem všem chtěla dát přes držku, protože byli neuvěřitelně nesympatičtí. Plusové body dávám jen za Kingu a Chladnýho, kteří byli fajn, i když autorčin styl mě odrazuje od toho, abych si přečetla i jejich dřívější příběh. Děkuju pěkně. V Polsku jsou asi nejdrsnější, nejkrásnější a nejprohnanější lidi na světě. Proto se musíme celou knížku pachtit za hlavou největšího organizovaného podvodu v Polsku, neřku-li rovnou v dějinách lidstva, aby mu pár stránek před koncem jeden maniak udělal velmi levnou a nezdařilou plastiku ksichtu, že ho ani ta prokuratura nepozná. To byl asi největší fail téhle série. Myslíte si, že vás ten všivák, co to celé řídí, dostane na kolena? Ani omylem, jen na pár minut, pak to s ním vezme hodně rychlý konec. A aby toho nebylo málo, strčíme tam jako fantastickou zástěrku ten koronáč! Ech, díky, ale ne.