Tajemství pralesa

Tajemství pralesa

Dobrodružný příběh z Jižní Ameriky vypráví o plavbě po Amazonce, kterou podnikl domnělý zločinec, aby očistil své jméno. Osou vyprávění je cesta obrovského voru z Peru na pobřeží Tichého oceánu. Na plavidle našla domov rodina farmáře s mnoha sloužícími. Autor doplňuje děj řadou údajů o zvířatech a rostlinách v tamější ... celý text

Osou vyprávění je cesta obrovského voru z Peru na pobřeží Tichého oceánu. Na plavidle našla domov rodina farmáře s mnoha sloužícími. Autor doplňuje děj řadou údajů o zvířatech a rostlinách v tamější přírodě, o řece i městech kolem ní. Kvalitní kniha je vhodná pro ty čtenáře od středního šk. věku, kteří nevyžadují rychlý spád děje. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/946/tajemstvi-pralesa-946.jpg 4.160
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat

woodward
19.08.2015

Od prvního přečtení téhle knihy toužím splout Amazonku z Iquitosu až do Belému; uplynulo několik desetiletí a začínám se obávat, že už to asi nestihnu.

Katka.Venus
05.01.2015

Tato kniha byla povinná četba, takže je přečtená jen z nutnosti. Nijak mě nenadchla.

RadeneWriter
21.10.2014

Zo začiatku náročné čítanie sa zmenilo na poriadne dobrodružstvo :) rozhodne odporúčam :D

Eigis
12.11.2013

První část knihy není nic moc, spousta geografických údajů, které svou četností přebíjejí hlavní příběh. O to překvapivejší je druhá část, ve které se rozbíhá skvělé detektivní pátrání. Verne napsal celou řadu příběhů z kriminální tématikou, ale tenhle je podle mě rozhodně nejpropracovanější.

hajdano
09.09.2013

Pěkný příběh s kriminální zápletkou během cesty po Amazonce.

kacaabba
30.01.2013

Román byl též zfilmován.

vitavita
06.04.2012

Napínavý příběh cestou na pobřeží Atlantiku !!!