Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210786/bmid_podivuhodne-a-krasne-souzeni-avy-la-210786.jpg 4 283 89

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.... Magický realismus, lyrická próza, bolest i vášeň a soužení – to vše v jedné knize!... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender , 2014

Paja11.11
25.07.2018 5 z 5

Bylo to neuvěřitelně čtivé, ale do poloviny dost smutné, až mi to přišlo někdy depresivní. Každopádně i tak jsem se od knihy nedokázala odtrhnout.

marketa.ul
16.07.2018 4 z 5

Zvláštní kniha, ke které moc nevím, co říct. Čte se zvolna a jednoduše, příběh zvláštní. Musíte číst i mezi řádky. Bylo mi při čtení smutno. Ale stálo to za to.

dancadragneel
28.06.2018 5 z 5

Na začátku jsem se příběhově moc nechytala a nebavil mě, ale uprostřed mě prostě dostal a já se zažrala. Prostě krásný velmi emotivní příběh, jehož konec opravdu překvapí. Rozhodně doporučuji.

Knihomlok2015
15.06.2018 4 z 5

Až na to maličké zaškobrtnutí na konci, to bylo opravdu magické a zřejmě tahle kniha bude důvod, proč se podívám tomu magickému realismu na zoubek, protože to vypadá, že by to mohl být můj velmi oblíbený žánr.

AllyKumari
01.06.2018 5 z 5

Slova, představivost, symbolismus, tempo.... všechno na této knize je úžasné. Nebylo možné od ní odejít.

Tyeen
16.05.2018 5 z 5

Z této knihy jsem měla po přečtení hodnocení trochu respekt a dlouho jsem ji odkládala. Nakonec se mé obavy však ukázaly jako liché, protože kniha mě okamžitě zaujala. Příběh Avy mě fascinoval a i když jsem při některých pasážích knihu musela odložit a trochu nad přečteným textem podumat, hodnotím ji jako opravdu pozoruhodnou. Bylo to úplně něco jiného, než běžně čtu, tak jsem ráda, že jsem po ní sáhla.

Sisssi
05.05.2018

Fajn oddechovka, jen nechápu, proč autorka sama kazí své dílo tím, že si nenastuduje dobové reálie? Kdyby nezasazovala příběh do konkrétních let, posloužila by si daleko lépe.

Heidi9
17.04.2018 5 z 5

Nesmírně zvláštní kniha, poprvé jsem ji odložila asi v polovině a nedočetla, ale jsem opravdu ráda, že jsem jí dala druhou šanci. Druhá polovina mě bavila víc, a závěr mě dojal až k slzám.

Ailee
07.03.2018 4 z 5

Skoro do poloviny mě kniha nebavila a musela jsem nutit, abych pokračovala. Ale když se konečně narodila Ava, začal mě skutečně podivuhodný příběh její rodiny bavit. Je pravda, že jsem věděla mnoho stránek předem, co se stane, co bude tím vyvrcholením všech podivností, které byly skoro bez rozmyslu rozesety až do časů Aviny prababičky, u níž příběh začíná, a byla jsem přesvědčená, že podruhé knihu číst určitě nebudu. Ale když se na konci, na poslední stránce konečně stalo to, na co jsem se už od začátku těšila... No, možná jsem ji naposledy přeci jen nečetla.

AleksChristova
18.02.2018

Jsem teprve u 13. kapitoly, ale i tak se chci podělit o svůj názor na tuto knihu.
Kniha se mi dost líbí. Líbí se mi na ni, že přestože kapitoly nekončí nijak napínavě, to jest nejste plní očekávaní co bude v další kapitole, vás kniha nutí díky jejímu prostému a zároveň dychtivému vyprávění číst dál. Když máte pochmurnou náladu, není to kniha která by vás utěšila, ale díky svému taktéž dalo by se říci "pochmurnému" příběhu, vyrovná vaši náladu s příběhem knihy. Taktéž se mi na ní líbí, že to není žádná abnormální kniha a odehrává se tam normální život ale zároveň s mystickým děním. Jak jsem již řekla, jsem teprve u 13. kapitoly, a nevím jak se děj bude odehrávat dále, ale i tak si dovoluji říct, že je to jedna z nejlepších knih co jsem prozatím četla.

daniska
10.02.2018 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla. Ještě teď mi usychají slzy na tváři. Kniha byla velice zvláštní. Budu na ni dlouho vzpomínat. Vřele ji všem doporučuji.

lulein
28.12.2017

Popis života jedné rodiny, který končí u Avy. Podivné, krásné a jemné jako její křídla

kofee
19.11.2017 5 z 5

Slova této knihy vydechují vůně noční zahrady, kreslí vilu opředenou rodinným tajemstvím a dotýkají se srdcí všech, kteří znají drásajicí chuť lásky. Ta zlomí rodové prokletí, vstane jako Fénix z popele a roztáhne křídla. Láska je magická.

parvitas
17.10.2017 5 z 5

Za takouto jednoduchou obálkou sa skrýva veľa. Je to román, o ktorom som nevedela okrem anotácie nič...
Za prvé, je tam veľa vášne, hlavne tej potláčanej. A je tam aj kus mystiky a magického realizmu vtesnaného do príbehu štyroch generácií. Je to rozprávanie o Ave, dievčati s krídlami, o jej babičke a mame, o súrodencoch a všetkých ľuďoch okolo, o všetkých tých prízrakoch a o láske, ktorá bola a nie je, ale možno bude...
Užívala som si čítanie, vážne som si knihu zamilovala. Tá krutá, príšerná časť príbehu nakoniec prišla, aj keď som sa ju snažila nevnímať, že k nej dôjde, aj keď ju naznačovali, snažila som sa nevnímať ten nárast paniky, keď k tomu skutočne došlo. Po dočítaní si však pamätám viac to krásne, ako to bolestivé. Je to smutnokrásny príbeh.

bubblebut
17.08.2017 5 z 5

Velmi zvláštní kniha, která mě ale tak pohltila a okouzlila, že jsem ji okamžitě zařadila do mého seznamu nejoblíbenějších knih, a to jsem dost kritická. Naprosto krásné, pořizuju domů.

Kao
15.07.2017 5 z 5

I přes to, že mě ten název příliš nelákal a bála jsem se, že to bude plytký teen román, jsem se do této knihy s pěknou obálkou pustila. A neudělala jsem chybu. Uchvátil mě spisovatelčin styl, její slovní spojení a celkové podávání příběhu.
Jsem tak ráda, že tento příběh nekončí pohřbem hlavních postav, protože mám za to, že poslední dobou autoři neví jak jinak ukončit knihu, aby měla úspěch.
Krásný příběh, ve kterém mě spisovatelka přesvědčila, že ještě existují lidé, kteří neodsuzují, a kteří mohou milovat vaši osobnost a ne jen váš zevnějšek.

MíšaS.
01.05.2017 5 z 5

Vynikající, přečteno jedním dechem. Fantaskní román, který má vše.

fruitbueno
15.12.2016 3 z 5

Souhlasím se všemi komentáři, které zde již byly vyřčeny, kniha je zvláštní, pozoruhodná, divná, jiná... Ženské postavy jsou hybatelky děje i emocí, nechybí pořádná porce neskutečného a snového, vše napsáno poměrně příjemným jazykem. Že bych přesto po knize sáhla znovu, to se asi říci nedá.

HankaHail
18.10.2016 4 z 5

Tahle knížka je podivuhodně krásně divná :-).

Samira
18.07.2016 4 z 5

Už jen pro způsob a styl psaní stojí tato podivuhodná, ale překrásná kniha za to. Je jako krásný obraz, jen vyvedená v temných barvách. Soužení a zavřených srdcí bylo v této mnohogenerační melancholické pohádce opravdu hodně.
Nebude pro každého, ale koho si získá jistě se nechá unést na jejích "křídlech".
Doporučuji!

prvotina 20. století andělé magický realismus zakázaná láska