Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210786/bmid_podivuhodne-a-krasne-souzeni-avy-la-210786.jpg 4 283 89

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.... Magický realismus, lyrická próza, bolest i vášeň a soužení – to vše v jedné knize!... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender , 2014

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Tenhle příběh je vše, jen ne obyčejný! Je podivuhodný, krásný, něžný i krutý, plný bolesti a zklamání, ale i lásky a kouzelných okamžiků. Snad ještě nikdy jsem u čtení jedné knihy nevnímala tolik pocitů... Rozhodně stojí za přečtení, ocení ji asi spíš citlivé duše, jako jsem já, ale rozhodně to není čtení jen pro holky!

luciefeix
26.10.2014 1 z 5

Dost velké zklamání , celá kniha o nicem ! :(

Galaty
25.10.2014 5 z 5

Nejsem si jistá, jestli jsem pochopila úplně vše, co se skrývá v této úžasné knize, ale ve finále mi to vůbec nevadilo. Příběh ve mně něco zanechal a tenhle hřejivý a milý pocit si budu dlouho pamatovat...

ciniminisek
17.10.2014 5 z 5

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je neobvyklá a velmi zajímavá kniha, která čtenáři v paměti zůstane jako něco milého a líbezného.

Pett
07.10.2014 5 z 5

Ach, ta byla skvostná... ještě teď cítím jemné ovanutí jejími křídly... užívala jsem si tu podivuhodnost každičkým kouskem svého já... příběh je vlastně ságou jedné rodiny... jemně našlapujete mezi zlomenými srdci, láskami i neláskami... až přijde na svět okřídlená Ava a ta vám vezme dech při každém rozpětí jejích křídel... příběh není jen magickou pohádkou, je o uvědomění si sama sebe... o silných ženách a bolesti v ukrytých srdcích... a nakonec i vy mezi ně nevědomky položíte to své rozbolavělé srdce a snažíte se ho ukrýt před bolestí, která na vás čeká... takže... bylo mi potěšením!

Shampoo
07.10.2014 5 z 5

Páni..
Pokud jsem si užívala muzeum prazvláštních věcí a řekni vlků..., z posledních řekněme holčičích novinek na trhu, tak z téhle jsem úplně paf. Předpokládala jsem že se podívám do života divného děvčátka s křídly, ale kniha mě zavede do 4 generací možná "náhodou" či osudem zkoušených žen.
Krásně vymyšlený jednoduše - složitý příběh a skvěle napsané.
Neskutečně jsem si knížku užila, vychutnala a doslova si pohrávala s každou pasáží na jazyku.
Krásná kniha a rozhodně opět nejen pro malé slečny a klidně nejen pro dámy, pokud muž snese tenhle žánr :)
Pokud mohu knížku nějak vystihnout, je to Magický realismus. Enjoy, skvělé dílko co stojí za to mít ho v knihovničce.

katerinad
02.10.2014 4 z 5

Kniha je bezesporu už podle názvu podivná. Když jsem si ji pořídila, po pár stránkách jsem nevěděla jestli to nebyla chyba a neměla jsem si vybrat něco jiného kvůli té podivnosti. Trochu jsem se obávala, že kniha bude nudná avšak spisovatelka to zařídila tak, aby všechny postavy byli součástí a každá část, která se zrovna odehrávala byla zajímavá a chtěli jste vědět co se děje. Už od začátku jsem přemítala, že se stane něco hrozného, když nepočítám ty vedlejší věci. Když to přišlo byla jsem upřímně v šoku, hleděla jsem na stránku a musela jsem si to přečíst dvakrát a říkala jsem jen NE, TO NE.
Takže kniha jiná, než ostatní, ale určitě stejně dobrá.

bookshelf
30.09.2014 5 z 5

Podivuhodné a krásné soužení mi přineslo podivuhodný i krásný zážitek, který zcela zaplnil moji mysl, která už dlouhou dobu prahla po něčem tak okouzlujícím, dokonalém a jedinečném. Z počátku jsem byla kvůli ději trochu zmatená, protože nevyprávěl o Avě a jejích křídlech. Ani o ničem, co jsem se z anotace dozvěděla. Příběh totiž začínal dlouhou dobu před tím, než se Ava Lavender narodila. Ačkoli kniha není celou dobu jen procházkou růžovým sadem, její děj mě hladil po duši. Na konci jsem se jen usmívala štěstím a křivila svaly v obličeji dojetím. I přesto, že je to kniha relativně uzoučká, obsahuje mnoho postav. O tom bychom mohli soudit, že ani jednu z nich nebudeme schopni lépe poznat, pochopit a mít rádi. Opak je ale pravdou, každá postava má v knize své místo, na které beze sporu patří. Také díky tomu je vlastně tento příběh tak fascinující.

JanaDor
22.09.2014 5 z 5

Často, když přemýšlím nad knihou, mě napadne jedno slovo, které ji charakterizuje. Zde jsem cítila od začátku, že je to 'hřejivé'. Kdybych mohla přidat ještě jedno, tak hřejivá pohádka. Velice příjemné čtení, které mě bavilo, těšila jsem se z něj a vychutnala si každou stránku. U knihy jsem se ani chvíli nenudila. Líbil se mi styl a slova, která dávala příběhu poetičnost. Vyzařuje z ní naděje a pochopení.

prvotina 20. století andělé magický realismus zakázaná láska

Autorovy knížky