Podivný případ se psem

Podivný případ se psem https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2699/bmid_podivny-pripad-se-psem-z07-2699.jpg 4 1303 262

Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele. Detektivní novela byla ve Velké Británii zvolena Knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Curious Incident of the Dog in the Night-Time , 2003

Taj-ka
24.02.2017 4 z 5

Velmi čtivá milá knížka. člověk z ní může být smutný a nebo se z ní něco naučit a vidět v ní mnoho hezkého, já si vybrala to druhé

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Kniha mě uchvátila a velmi živě popisuje myšlení autistického chlapce. Na základě této knihy jsem shlédla i výborné divadelní představení, které bylo dle mého srovnatelné s knihou.

hellena1523
05.02.2017 3 z 5

Hezký příběh. Zpočátku mi přišlo zvláštní, jak rychle se vyřešilo, co se stalo s psem, ale záhy jsem pochopila, že to vlastně nebylo to jádro pudla, které mělo čtenáře zasáhnout a zaujmout. Myslím, že má kniha řadu nedostatků, které nechci rozebírat, jelikož by šlo o spoiler, ale když ji beru jako celek, je to hezká, velmi milá knížka, která ukazuje zase něco trochu jiného.

LucyA7
03.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka, skvěle popsané myšlení autististického chlapce.

Vida66
24.01.2017 5 z 5

...četla jsem 4X , je to jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Amia
24.01.2017 5 z 5

Nejprve jsem viděla divadelní představení, v němž byl příběh jedinečně zpracovaný a herci parádně! zahraný. Přesto, že jsem už věděla, o co přibližně půjde, kniha mě bavila. Řekla bych, že se vzpomínkami na divadlo, se mi možná četla i o něco lépe, neboť mě především v souvislosti s představením její konečná pasáž velice pobavila.

Kao
09.01.2017 5 z 5

Jedinečná kniha. Velmi mne zajímá chod myšlenek v hlavách lidí postižených autismem a tato kniha splnila veškerá má očekávání. Zdravý člověk vychovaný touto společností sledující napohled normálního kluka a jeho chování přirozeně musí vrtět hlavou a považovat jej za sobce. Sama jsem nedokázala moc dobře pochopit bez jakých servítek se Christian prostě zvedl a přes veškeré své zábrany se "odstěhoval" k matce. Bylo mi toho otce tak líto. Zároveň jsem však vnímala, že ten kluk v celé knize nepoužil žádnou emoci vyjadřující starost o druhé. To ale vůbec nebránilo mému obdivu, jak neskutečně inteligentní a geniální byly jeho myšlenkové pochody v oblasti matematiky a ostatních věd. Smekám před těmito lidmi neboť se musí potýkat se světem plným lidí, kteří je nechápou, zatracují a odsuzují.

Padfoot
30.12.2016 5 z 5

Nevím jistě, jestli autisté opravdu přemýšlí takhle. Pravděpodobně spíš ne. Přesto bylo skvělý číst naprosto iracionální zpracovávání těžkých (přesto relativně běžných) situací a informací. Další jakoby mimochodem vyprávěný je příběh rodičů, jejich nevěry a zrady. Toho, jakým způsobem zvládali nebo nezvládali vychovávat autistické dítě. Táta to patrně zvládal líp, paradoxně byl on označen za toho nedůvěryhodného. Bavilo mě popisování řádů, asociací i matematických úloh. Bavilo mě to všechno.

IchLiebeLesen
30.12.2016 5 z 5

Tahle knížka byla vážně super. Portrét chlapce s autismem, který vyšetřuje vraždu psa. Ne že by mě tento typ komedie bavil, ale ta knížka byla dost čtivá.
Výborný nápad podívat se na myšlenkové pochody postižené osoby. Takhle máme alespoň přehled o tom co se žene autistům v hlavách. Například věci které my zvládáme normálně - jízda vlakem a metrem, cesta do školy a ze školy, atd. ... . Osobně by mě zajímalo, jestli ty matematické příklady v knize vymyslel a počítal sám autor, nebo někdo jiný.
Knížka mě vážně strašně bavila a za chvíli jsem ji měl přečtenou. Doporučuji všem kdo nemají co číst.

Aingeal
25.12.2016 4 z 5

Moc zajímavý pohled do zákulisí myšlenkových pochodů člověka s autismem... myslím, že každému z nás, kdo se s někým takovým setkal, může podobná literatura přijít vhod :). Knížka není nijak pozitivní nebo idealizovaná, spíš naopak - odráží různé životní problémy, větší i menší, se kterými se může setkat každý z nás. A o to může být čtenářům bližší jak sám text, tak i Christopher!

střapatá
18.12.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetla znovu po několika letech a musím říct, že mě snad bavila ještě více, než v mládí. Jako správný introvert jsem se do Christophera snadno vcítila - obdivuju autora, že dokázal vnitřní pocity hlavního hrdiny tak skvěle popsat, v některých případech jako by mi mluvil z duše.

anule90
09.12.2016 5 z 5

Tohle byla strašně krásná a milá kniha. Doporučuji k přečtení.

karoli120
10.11.2016 4 z 5

Dobré (:

Seteh
05.11.2016 4 z 5

Knížku jsem si vybrala úplnou náhodou a určitě nelituju, že jsem ji četla. :)
Zajímavý pohled do duše autisty... Bavilo mne sledovat Christopherovo uvažování a jeho myšlenkové pochody, kdy něco považuje za naprosto logické a věci, které zase přijdou logické a běžné většině ostatních lidí, jsou pro něho zcela nepochopitelné. Zajímavé dílo.

misamiska
03.11.2016 5 z 5

Nemám slov. Zkrátka perfektní kniha.

JezinkaJ
26.10.2016 5 z 5

Kniha mě překvapila a moc se mi líbila. Hořké i úsměvné, všechno najednou.

Je to hodně zajímavý nápad vytvořit jako hlavní postavu děje chlapce autistu. Ty jeho přísně logické úvahy a řešení mě dostávaly po celou četbu.
Mohu jen doporučit.

Scathia
18.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka, chvilkama veselá, chvilkama si říkám jak moc věcí mi v životě utíká. :-)

jitka1661
08.09.2016 5 z 5

Doporučuji přečíst všem kdo přijdou do styku s " trochu jiným dítětem" .

claudiecarmen
07.09.2016 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha. Na anglické wikipwdii jsme se dočetla, že spisovatel neměl v úmyslu psát o autistovi. Nejde o žádnou konkrétní poruchu. Ale vše na to ukazuje.-). To jen tak pro zajímavost.
Knihu rozhodně doporučuji.

buccaneerka
30.08.2016 5 z 5

Geniální. Miluju knihy s autisty v hlavních rolích. Toto je jedna z nich.