Podivná holka

Podivná holka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397704/mid_podivna-holka-5vM-397704.jpg 4 257 82

Když dětská psycholožka Imogen Reidová převezme do péče osiřelou Ellii Atkinsonovou, není ochotna naslouchat varováním, že na její nové pacientce je cosi zvláštního. Že ta jedenáctiletá holka je podivná. Něčím nebezpečná. Ellie jako jediná přežila požár, při kterém uhořela celá její rodina. Psycholožka se domnívá, že dívčino nevyzpytatelné chování je jen logickým důsledkem této tragédie. Smutek a vztek jsou přece obvyklými způsoby, jakým se člověk snaží vyrovnat s tak obrovskou ztrátou. Jenomže Elliini náhradní rodiče a učitelé se už začínají bát. Když se dívka rozčílí, dějí se zlé věci. A postupně také Imogen začíná zjišťovat, že čím hlouběji proniká do dívčiny duše, tím ohroženěji se sama cítí...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Foster Child , 2017

Roseblood
05.01.2021 5 z 5

Kniha je skvěle napsána, obsahuje krátké kapitoly. Čte se sama, má to spád, nemohla jsem se odtrhnout. Často jsem byla překvapená, napnutá, nemohla jsem přestat číst.

Moc se mi líbil hororový nádech, ten byl výborný, dává knize ještě větší rozměr. Rozhodně mě knížka velice bavila, nechybí zajímavý námět a napětí.

A z poslední věty vás zamrazí.

hodnocení: 5/5*

Mesicnililie
12.11.2020 4 z 5

Zajímavý příběh ale chybí mu ta jiskra.

Pavlína2019
16.10.2020 4 z 5

Mě se kniha moc líbila. Řešení mě nenapadlo, takže jsem byla překvapená. Čte se velmi lehce, téměř sama. Baví mě i krátké kapitoly a proložení děje zamyšlením jedné z postav. Knih s tímto zaměřením jsem četla málo, nevyhledávám je, proto příjemná změna. Autorku jsem si velmi oblíbila. Doporučuji!

ctenarkaEva
26.09.2020

Tak mě tahle kniha bohužel nezaujala, měla jsem problém se jí prokousávat a nakonec jsem ji nedočetla.

Zuzik12
07.09.2020

Pro mě taková jednohubka. Kniha se mi trefila do noty a za dva dny jsem měla přečteno. Zajímavá zápletka, konec jsem tušila správně, ale to mi na zážitku neubralo. Asi správná kniha ve správnou chvíli :)

Krchnaida
05.09.2020 3 z 5

Mělo to spád asi až od poloviny, konec jsem předvídala správně. V některých pasážích bych nejradši rozdávala facky... Nebylo to sice žádné wow, které jsem dle hodnocení čekala, ale špatné to rozhodně nebylo.

kackahracka
27.08.2020 2 z 5

Možná, kdyby mi bylo 16, nikdy jsem neviděla Carrie (kultovní snímek z roku 1976) nebo Případ číslo 39 (film z roku 2009), tak bych si hrůzou okusovala nehty a skvěle se bavila. Jenže smůla. Navíc jde o další z titulů, co si nemůže odpustit traumata páchaná na dětech. Proč? Asi se přeorientuju na jiný žánr, nějak je to tu u thrillerů furt na jedno brdo...

barack
21.08.2020 4 z 5

Skvěle napsáno. Má to spád. Nechybí překvapení. Kniha není předvídatelná a chvilkami má až hororový nádech. Pro ty, co se nebojí, jasná volba. Kniha pro mě byla příjemným překvapením.

Olous1
03.08.2020 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem na dovolené. Mě se to moc líbilo, s nádechem duchovna.Od půlky knihy už jsem věděla kdo za vším je,u tak mě to nepokazilo čtení. Kapitoly jsou kratší, takže příběh rychle utíká. Za mě doporučuji přečíst.

romanka26
27.05.2020 1 z 5

Kniha mne nezaujala. Nedocetla jsem.

krevetka79
17.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Zajímavý námět , napínavě a čtivě napsané.

orinka3
08.03.2020 3 z 5

I když jsem od počátku tušila, kdo za všemi záhadami stojí, přece byla kniha plná zajímavých zvratů. Udržela mě v napětí skoro až do konce. Imogen měla kliku, že měl její Dan tolik svaté trpělivosti. Tak empatického partnera by asi brala každá. Dívka Ellie vypadala chvilkami jako oběť a chvilkami jako ta, která všechno zlo způsobuje. A zla bylo ažaž. Konec se mi jevil tak trošku očekávaný a určitě ne překvapivý. Tak se s ním obvykle vypořádávají autorky, kterým nic jiného nezbylo. ;)

Mandlevest
04.03.2020 4 z 5

Docela dobré psycho s kapkou duchařiny :-). V průběhu čtení se Vám mění sympatie/nesympatie k jednotlivým postavám a s napětím čekáte, co se z toho vyvine. Kniha se čte parádně od první do poslední stránky, ale ten konec...nějak mě prostě nepotěšil.

Hvězdinka
22.02.2020 4 z 5

Tak nějak jsem se vždy bála číst dál... Depresivní příběh. Chudák Ellie, nebo ne??? To se dozvíme na poslední stránce.

Avila
04.02.2020 2 z 5

Od knihy jsem asi měla velké očekávání ale bohužel mě jako celek zklamala.
Skoro všechny postavy v příběhu byli nesympatické obzvláště Imogen.... její naivita mě neustále štvala....
Děj nic moc až zhruba posledních 150 stran se příběh rozeběhl.

michaela8238
19.01.2020 3 z 5

Čtivá, plusem jsou krátké kapitoly. Konec mě nemile překvapil, čekala jsem něco lepšího.

Pavlnka
19.01.2020 5 z 5

Hodně napínavé, zamotané a chvílemi neuvěřitelné. Doufala jsem v jiný konec.

Pine
02.01.2020 4 z 5

Atmosféra chvílemi tak hustá, že by se dala krájet. Autorka mě vodila za nos a furt jsem tápala, jak to tedy celé je. Na závěr jsem vyvalila oči, tohle jsem nečekala! Jednu hvězdičku ubírám, J. B. mohla z tohoto neotřelého nápadu vymáčknou ještě víc.

Leniiis
23.12.2019 5 z 5

Za poslední dobu jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Trochu mě rozladil konec... Ale i tak dávám pět hvězdiček,protože jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

jasmína
24.10.2019 5 z 5

Tak to bylo počtení podle mého gusta.

Sice chvílemi až moc nervy drásající, ale stálo to za to.

Přečteno za tři večery.

Od autorky se mi líbila i předešlá kniha Ztichlý dům.

2018  79%Ztichlý dům
2019  83%Podivná holka