Podivná holka

Podivná holka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397704/mid_podivna-holka-5vM-397704.jpg 4 257 82

Když dětská psycholožka Imogen Reidová převezme do péče osiřelou Ellii Atkinsonovou, není ochotna naslouchat varováním, že na její nové pacientce je cosi zvláštního. Že ta jedenáctiletá holka je podivná. Něčím nebezpečná. Ellie jako jediná přežila požár, při kterém uhořela celá její rodina. Psycholožka se domnívá, že dívčino nevyzpytatelné chování je jen logickým důsledkem této tragédie. Smutek a vztek jsou přece obvyklými způsoby, jakým se člověk snaží vyrovnat s tak obrovskou ztrátou. Jenomže Elliini náhradní rodiče a učitelé se už začínají bát. Když se dívka rozčílí, dějí se zlé věci. A postupně také Imogen začíná zjišťovat, že čím hlouběji proniká do dívčiny duše, tím ohroženěji se sama cítí...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Foster Child , 2017

Jájinka
21.10.2019 3 z 5

Byl to pro mne jeden z těch horších thrillerů. Kniha se sice četla docela dobře, ale děj nic moc, napínavá nebyla a nelíbil se mi konec.

lenik284
07.10.2019 3 z 5

Já osobně jsem do knihy musela neskutečně nutit,četla jsem ji tedy strašně moc dlouho,několikrát jsem ji chtěla odložit,nebavila mě tak jako Ztichlý dům. Kapitoly byly krátké to jo, ale tak nějak to podle mě nemělo spád a ten konec...Určitě si tedy přečtu i další knihu od autorky,dám ji šanci.

Damato
30.09.2019 2 z 5

Krátké kapitoly byly supr, hezky se mi kniha četla do té doby, než jsem se přistihla, že se do čtení nutím a že mě vlastně už dávno chybí těšení na knihu... takže za mě pár hvězdiček, ale jsem ráda, že jsem knihu zdolala, nějaké plusové body bych našla- krátké kapitoly, občas jakž-takž spád, ale ve finále....nevím, snad mě ani víc nenapadá .

monci6485
25.09.2019 5 z 5

Na knihu jsem se moc netěšila, protože předchozí Ztichlý dům mě vůbec nebavila. Ale tohle je úplně jiné dílo, kde jsem doslova žrala každou stránku. Celé město proti jedné (ne)vinné holce? Ovlivnit lidi je hrozně snadné.

Acquenta
12.08.2019 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale trochu mě zklamala. Ano, líbily se mi prvky hororu, kdy jsem se opravdu trošičku bála, ale jinak byl příběh docela přehnaný a strašně zdlouhavý :-( Konec překvapil, ale připadalo mi to jako science fiction...

rodak
04.08.2019 5 z 5

Zajímavý nápad.Celou knihou se nese dusivá atmosféra,jak to vlastně je.A přiznám,že rozuzlení bylo originální a překvapivé.

gordon13
21.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, čtivá, nápaditá, napínavá..opravdu se mi líbila.

jana2302
20.07.2019 5 z 5

Tak tohle bylo fakt super. Kvalitně napsaný a propracovaný psychothriller - pokud máte tento žánr rádi, Podivnou holku si rozhodně nenechte ujít! Pokud jde o závěr příběhu, docela jsem něco takového i čekala, i když po celou dobu jste každopádně napjatí, jak to bude pokračovat a co se ještě stane... Čtení celé knihy jsem si maximálně užila a vřele doporučuji.

L.Helena
18.07.2019 5 z 5

Dobrá knížka, čtení jsem si fakt užila. Celou dobu jsem byla na pochybách, zda se jedná o něco nadpřirozeného, nebo to všechno má své logické vysvětlení. Závěr... (přečtěte si sami).

Calibra
15.07.2019 4 z 5

Když porovnám se Ztichlým domem, tak pro mě asi o fous horší. Četlo se to dobře, příběh poměrně originální, překvapení na konci je taky, ale není to žádná pecka z které bych sedla na zadek a zajímalo by mě, jak by to bylo dál....

ArwenAragorn
10.07.2019 5 z 5

Vynikající thriller, u kterého jsem pořád nevěděla, na čem jsem. Čtivý a čím dál víc napínavější s tíživou až děsivou atmosférou a skvělými zvraty.
Ve vyprávění se střídají Ellie a Imogen. Ellie (11 let) je citlivá dívka, kterou ve škole šikanují spolužáci, nemá ji ráda její učitelka a hlubší vztah k ní nemá ani její pěstounka, která ji dostane do péče po smrti Elliiných rodičů. Nejblíž k Ellie má Mary (15 let), dcera její pěstounky, a Maggie, dětská psycholožka, která sama prožila nešťastné dětství.
Všichni kolem Ellie se postupně přesvědčují, že Ellie je podivná a nebezpečná. Musí to nakonec připustit i Imogen.

Imogen:
Pohlédne na ženinu ruku, kterou má spuštěnou po boku a zatouží natáhnout tu svou a vklouznout dlaní do její. Jen aby vyzkoušela, jaké to je .Viděla plno dětí, které to dělají, drží se za ruce se svými matkami, jako kdyby to byla ta nejpřirozenější věc na světě jen tak natáhnout ruku a spojit se s milovanou osobou. A Imogen svou matku miluje,............
Matka-....................se na ni podívá a vypadá to, jako kdyby přesně uhodla, na co Imogen myslí, protože najednou ruku stáhne a zaboří ji hluboko do kapsy svého kabátu. A je konec, propásla svoji šanci.

Ellie:
Jídelnu zaplní výkřiky. Ellie má zavřené oči a ve tmě cítí, že se děje něco nedobrého, ale nebojí se. Tohle si nejde pro ni. Plíží se to tmou a je to čím dál tím silnější. Cítí to zlo a cítí ho už tak intenzivně, že jí málem připadá, jako by to byla ona, a možná to dokonce ona je. Možná je uvnitř jí samotné............

Tak pointa mě dostala, ale závěr epilogu mě doslova rozerval. Ještě lepší, než předchozí kniha autorky a samozřejmě tuto doporučuji.

Blondebookdevil
12.06.2019 5 z 5

No tak tohle bylo něco!
Pokud jste si na zadním obale přečetli to, že zde autorka překonala vysoce nasazenou laťku z předchozího thrilleru, je tomu přesně tak. Od začátku do konce se potýkáme s nečekanými zvraty, ať už ze strany podivínské dívenky Ellie - její nehody ve škole, šikana, atd, anebo ze strany druhé, a to psycholožky Imogen, která se s manželem přestěhuje do malého města za novou prací. A celou knihu vás doprovázejí hlodavé otázky - opravdu je Ellie malá čarodějnice a má telekinetické a psychokinetické schopnosti, anebo je to opravdu souhra nešťastných náhod, ke kterým se dívka připlete a je na ni svalena vina?
Konec je opravdu překvapivý, skoro nevím, co si o něm myslet. Skvělé, 5* je málo, mám na této spisovatelce novou závislost, tak by mě potěšilo, kdyby se rychleji překládaly její další romány (2018 - The night she died, 2019 - Someone is lying)

Jiparis
05.06.2019 4 z 5

Zajímavý pohled na problematiku pěstounství z obou stran s nečekaným závěrem.

Kaja01
23.05.2019 5 z 5

Úžasná kniha s pro mě docela překvapujícím závěrem a místy děsivou atmosférou. V některých částech mi kniha připomínala film Sirotek.

souc
22.05.2019 2 z 5

Za mě teda slabší průměr

MíšaS.
22.05.2019 1 z 5

Tak koukám, že jsem zase jediná, které se kniha nelíbila, nebo alespoň jediná, která knihu okomentuje.
Příběh jako z "hororu" v telce, nepříliš originálně pojatý. Pro mě to nemělo žádnou atmosféru. Pasáže, kdy se nic neděje a pak rádoby "lekačka", která ovšem nefunguje.
Klišoidní postavy, u kterých není žádný vývoj a říkáte si, že přeci někdo nemůže být tak pitomý - hlavně Imogen.
Velmi záhy jsem pochopila, kde je zakopaný pes a proč. Ta postava to tam několikrát řekne, tak jaké překvapení? Jediným kladem je, že se to dalo celkem přečíst, asi za to ta jedna hvězda. A také velmi nerada dávám knihám hodnocení odpad...

Imy
22.05.2019 5 z 5

Ztichlý dům mě zklamal, ale tohle bylo fakt dobrý. Závěrečné skoky pro mě super, až do konce jsem netušila, co a jak.

a.k
12.05.2019 5 z 5

Kniha má neskutečnou atmosféru zachycující předzvěst něčeho temného a záhadného. Svižně napsaný příběh, u kterého nutně potřebujete zjistit, co se za vším skrývá. Moc mě to bavilo.
Doporučuji.

petula22
15.04.2019 4 z 5

Velmi dobře napsaná knížka, čtivá, napínavá, kratší kapitoly. Pro mě závěr překvapení.

efka.saf
08.04.2019 5 z 5

Na tutu autorčinu knihu jsem se docela těšila, protože zápletka ve Ztichlém domě mě hodně bavila a přišla mi docela originální. Ale ačkoliv jsem se těšila, neměla jsem na druhou stranu výrazně přehnaná očekávání. A možná právě proto jsem nakonec s knihou byla opravdu hodně spokojená.

Jenny Blackhurst napsala velmi svižný thriller, který mě chytil hned na začátku do svých tenat a vyplivl mě až s posledními stránkami. Ellie byla velmi zajímavě napsaná postava a já stále hádala, jestli má blíž k (M)Učednici (A. Land) nebo ke Carrie (S. King). Neméně zajímavou postavou byla Imogen, která v uťáplém městečku působí chvílemi jako jediný závan střízlivého rozumu. Příběh si ovšem nejede ve vyjetých kolejích a postavy se mění jako rubikova kostka v rukou mistra. Kudy vane vítr, jsem začala chápat zrhuba ve dvou třetinách knihy a byla jsem docela spokojená, když jsem zjistila, že jsem se nemýlila. V čem ovšem spatřuji obrovské plus, bylo autorčino závěrečné defilé v podobě poslední kapitoly, kdy jsem se v jednom konkrétním momentu opravdu lekla.
Nakonec tedy musím uznat, že mě závěr knihy nemálo překvapil a jednoznačně mě utvrdil v tom, že i přes drobné prasklinky v příběhu si ode mě plné hodnocení zaslouží.

2018  79%Ztichlý dům
2019  83%Podivná holka