Pod Ďáblovým mostem

Pod Ďáblovým mostem https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517204/bmid_pod-dablovym-mostem-ALy-517204.png 5 166 51

Podcasterka Trinity Scottová se žene za úspěchem a její zbrusu nový projekt vypadá velmi slibně. Tentokrát se zaměřila na Claytona Jaye Pelleyho. Před více než dvaceti lety se tento slušný manžel, otec a učitel přiznal k brutální vraždě čtrnáctileté studentky Leeny Raiové. Motiv jeho činu však nebyl nikdy objasněn. V sérii exkluzivních rozhovorů z vězení Clayton sděluje Trinity údajnou pravdu o tom, co se té noci pod Ďáblovým mostem skutečně stalo. Pro všechny obyvatele městečka Twin Falls je to překvapení. Clayton tvrdí, že to neudělal. Lhal tehdy před lety? Nebo lže teď? Zatímco poslechovost podcastu stoupá a řady jeho příznivců se rozšiřují, Trinity ve vyprávění stále chybí jedna klíčová osoba: Rachel Walczaková, policistka ve výslužbě, která zvráceného Pelleyho odhalila a dostala za mříže. Ta totiž nemá zájem hrát Claytonovu hru – až do chvíle, kdy Trinity pronikne do hloubky a ozvěny minulosti znovu ožijí. Tehdy Rachel začne pochybovat o všem, co dosud považovala za pravdu. A pokaždé, když Clayton znovu promluví, je čím dál zjevnější, že není zdaleka jediný, kdo má svá tajemství.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Beneath Devil's Bridge , 2021

Nikusha
27.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Rozhodně poutavé, baví vás to a chcete číst dál. Já jsem tak nějak tušila, že v tom bude mít prsty ten nový frajer od Rachel, ale ta psychohypnoza už byla na mně trochu moc. Ale bylo to fakt fajn, stojí za přečtení.

Pavlína2019
16.10.2023 5 z 5

Jedním slovem pecka!

Smekám před autorkou, která píše naprosto úžasně.
Všechny její knihy jsou skvělé.

Dovede popsat příběhy, hrdiny, přírodu a děj naprosto vyjímečně.
Tato kniha je úplná bomba – extrémně zajímavá, napínavá, citlivě napsaná - myslím, že je škoda a zbytečné vše popisovat.

To si prostě čtenář musí přečíst a prožít sám.
Rozhodně všem doporučuji!

jeny-v
15.10.2023 4 z 5

Už po přečtení prvních několika kapitol cítíte, že něco je, bylo nebo bude špatně. Příběh je rozvržen do dvou časových fází - tehdy vs. teď.
Skoro před čtvrt stoletím spadla ruská družice, mládež z Twin Falls si udělala zakázaný táborák, byla zavražděna čtrnáctiletá Leena a následně se "přiznal" vrah. V současnosti se střetnou dvě osobnosti - moderátorka Trinity a bývalá policistka Rachel. Jedna se snaží případ znovu otevřít, druhá partii rozehrát nehodlá, obě je to v závěru semele. Komplikované situace mě až tak neohromily jako v sérii "Temné", možná proto, že byla kniha psaná podle skutečné události, kdežto předešlé byly svéráznou fantazií spisovatelky. Přesto přečteno se smutným pocitem přetrvávající šikany a pedofilie v našem životě.

recenzienika657
13.10.2023 5 z 5

#poddablovymmostem #lorethannewhite @knihydobrovsky

Žáner triler a krimi v tomto období je presne to, čo mám rada. Keď sa tieto dva žánre spoja...čo viac si želať?
Od autorky som čítala sériu Temné vábení a ozveny, kedy som si ju zamilovala. Jej štýl sa mi páči a to ako dokáže zamotať príbeh... Ten je natoľko zaujimavý, že vám túžba vedieť, nedovolí knihu zatvoriť. Toto zamotané pátranie po vrahovi je otočené a vedela som kto je odsúdený za vraždu 14 ročnej Leeny. Svoj trest si odpykáva 24 rokov.
Podcasty sú nie len vo svete, ale aj u nás v móde a tie krimi hltá veľká časť populácie. Celých 24 rokov mlčal a o vražde neprehovoril...až doteraz. Čo sa zmenilo? Prečo prehovoril teraz? V podcaste Trinity Scotové vysloví slová, ktoré nikto nečakal.

"...ja som neznásilnil Leenu Raiovú. Ani som ju nezabil. Ten, kto ju zavraždil, je stále na slobode."

Bum, prvá bomba, ktorú autorka na mňa zhodila a teda vám poviem nebola posledná. Výborne prepojené postavy, premyslený príbeh. Milujete tieto dva žánre? Toto vám v knihovníčke chýbať nemôže. Bola som v napätí a netušila som, čo vyjde najavo.

Moje negatívum spočíva v probléme alkoholu. Je možné, že v Kanade a hlavne v okrajových menších mestách je to v poriadku, ale ja som to tak nevnímala. Nechápala som ako sa mohli 14 ročné deti opiť a dospelý ani polícia to nevnímali ako veľký problém.
Dve línie príbehu. V minulosti som sa tešila na vyšetrovanie vraždy a v súčastnosti podcastovej linke s vrahom.

Samozrejme, bolo tam toho omnoho viac, ale...prečítajte si a som si istá, že zážitok máte zaručený.

Ďakujem @knihydobrovsky že si ma vybral a ja som si mohla knihu prečítať.

4,5/5

Príbeh je inšpirovaný skutočným zločinom.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #spolupracesknihydobrovsky #spolupráca #spolupráce #spoluprace

ctu_a_pisu
11.10.2023 4 z 5

Milovníci krimi thrillerů POZOR!

Během velice spletitého děje pomalu odkrýváme 24 let starý případ vraždy a také 24 let stará tajemství - to byla prostě bomba!

Písmo drobné, ale čte se hezky, kapitoly spíše kratší, 4 vypravěči (3 v ichformě, 1 pohled shora). Velice hezké a bohaté popisy jak děje, tak postav, kulis a prostředí, kde se děj odehrává.

Na můj vkus hodně postav, každá měla jméno i příjmení, jenže v minulosti se jmenovali nějak, v současnosti se holky vdaly a občas jsem měla fakt binec, kdo je čí dcera a kdo snacha (nebýt toho, dávám 100% hodnocení). Občas však v ději vztahy lehce připomenuty.

Jelikož se v ději pendluje v řádu let, často jsem knihou listovala, občas nešly po sobě ani dny v jedné éře. Postupně se vždy vše propojilo.

Kniha mezi řádky podsouvá závěr, který je blízký pravdě (např. vrah je v příběhu od začátku, né že by se postava objevila v příběhu až na konci), část tedy můžete odhalit postupně, avšak na konci stejně přijde šok jak blázen.

Velice krásné, emotivní, propletené čtení, každá zmíněná drobnost má v příběhu svůj důvod.

Autentické a podrobné (občas i brutální) popisy pitvy, ohledání těla, řešení případu, výslechy, přepisy podcastu - totální pecka!

Vzhledem k inspiraci skutečnou událostí vás příběh opravdu zasáhne. K tomu ještě dokonalý zpracování v knize a je z toho opravdu skvělý zážitek.

Smekám!

Konečné rozuzlení se dozvídáme skoro až na poslední straně, konec je krásný, plynule navázaný, žádné "honem, honem" zakončení, ale plnohodnotný, uspokojivý závěr.

Samozřejmě je kniha plná uvědomění a mimo řešení vraždy otevírá také hodně citlivé téma, nad kterým když se zamyslíte, budete těžko zadržovat slzy.

Jenny46
07.10.2023 5 z 5

Série Temné vábení byla skvělá, a proto jsem se těšila na další knihu od autorky.
Podcasty o skutečných zločinech bylo temné, mrazivé čtení plných tajemství a nevyřešených otázek...
Do poslední chvíle děj napínavý, doporučuji

Jane2016
07.10.2023 5 z 5

Pod ďáblovým mostem, kniha, která mě na první dobrou uchvátila svou děsivou obálkou. No řekněte sami? Nemáte husí kůži ze samotného pohledu na obal? Já věřím, že ano!

Na knížku jsem se velmi těšila, přece jen na databázi knih má neskutečné hodnocení 93%! To je garance kvality!

Ale že to bude až takhle skvělé? Příběhu jsem propadla hned po první kapitole. To napětí, strach a nejistota, tyhle pocity se mi rychle dostaly pod kůži. Během čtení jsem se snažila odhadnout, jakým směrem bude děj plynout, ale přiznám se, že jsem se netrefila ani jednou! Samotný konec příběhu byl pro mě velmi emotivní. Místy mi přejížděl mráz po zádech a jindy mi bylo do pláče. Věřím, že pokud jste knihu už četli, určitě víte o čem mluvím.

Autorka mě svým psaním nadchla a v brzké době se pustím i do její další tvorby. Svými anotacemi mě zaujaly obě její předchozí knihy: Temné vábení i Temné ozvěny.

Pokud hledáte mrazivé krimi na podzimní a zimní večery, tak tohle bude něco pro Vás. Knihu doporučuji všemi deseti!

Paja1709
07.10.2023 5 z 5

Od autorky jsem už četla oba díly ze série Temné vábení a oba díly jsou skvělé. Proto jsem věřila, že i tato samostatná kniha bude stát za to.A nespletla jsem se.Od samého začátku napínavé. Přiznám se že i při čtení slza ukapla.Jak jeden špatný moment dokáže na dalších dvacet let změnit tolik životů. Můžu jen doporučit.A doufám, že se brzo dočkáme dalších knih od této autorky.

AlenaF
02.10.2023 5 z 5

Bezvadné. Napětí až do samého konce.

Martule44
01.10.2023 5 z 5

Pecka! Už předešlé knihy této autorky mi sedly a tak jsem byla zvědavá, co dokázala vymyslet tentokrát. Musím říct, že její styl psaní i to,jak dokáže popsat temnotu skrývající se v některých lidech, včetně samotné zápletky, je obdivuhodná.
Rozhodně doporučuji vzít knihu do rukou a zhltnout ji do konce, který je vskutku .... temný! :-)

Jeanine8
30.09.2023 5 z 5

Tak to byla jízda, kniha má spád bez hluchého místa. Do poslední chvíle se mi konec tak úplně nepodařilo odhalit. Za 5*.

thrillery

Loreth Anne White