Pod Ďáblovým mostem

Pod Ďáblovým mostem https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517204/bmid_pod-dablovym-mostem-ALy-517204.png 5 167 51

Podcasterka Trinity Scottová se žene za úspěchem a její zbrusu nový projekt vypadá velmi slibně. Tentokrát se zaměřila na Claytona Jaye Pelleyho. Před více než dvaceti lety se tento slušný manžel, otec a učitel přiznal k brutální vraždě čtrnáctileté studentky Leeny Raiové. Motiv jeho činu však nebyl nikdy objasněn. V sérii exkluzivních rozhovorů z vězení Clayton sděluje Trinity údajnou pravdu o tom, co se té noci pod Ďáblovým mostem skutečně stalo. Pro všechny obyvatele městečka Twin Falls je to překvapení. Clayton tvrdí, že to neudělal. Lhal tehdy před lety? Nebo lže teď? Zatímco poslechovost podcastu stoupá a řady jeho příznivců se rozšiřují, Trinity ve vyprávění stále chybí jedna klíčová osoba: Rachel Walczaková, policistka ve výslužbě, která zvráceného Pelleyho odhalila a dostala za mříže. Ta totiž nemá zájem hrát Claytonovu hru – až do chvíle, kdy Trinity pronikne do hloubky a ozvěny minulosti znovu ožijí. Tehdy Rachel začne pochybovat o všem, co dosud považovala za pravdu. A pokaždé, když Clayton znovu promluví, je čím dál zjevnější, že není zdaleka jediný, kdo má svá tajemství.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Beneath Devil's Bridge , 2021

Nuttelka
09.03.2024 5 z 5

Tato autorka opravdu umí! Její knihy hltám stránku za stránkou a nemůžu se dočkat, co všechno na nás vždy "vybalí" :-) Případ Leeny otřásl a zasáhl celé městečko a až po mnoha letech se lidé dozvídají pravdu.. tak nějak jsem tušila, kam se to bude odvíjet, ale postupné odhalování mě nechalo napjatou snad celou dobu.. Výborná kniha, já určitě doporučuji!

Deia
23.02.2024 4 z 5

Od autorky som čítala aj jej dve predchádzajúce knihy, ktoré sa mi veľmi páčili, takže prečítať som si musela aj túto. A tiež sa mi páčila, aj keď asi o trošičku menej. Od začiatku je príbeh veľmi zaujímavý, hneď v prvej kapitole sledujeme posledné minúty Leeny, zavraždenej študentky. A následne sa v príbehu prelína minulosť, ktorá ukazuje vyšetrovanie, ktoré vedie Rachel, s prítomnosťou, kde Rachel znova skúša prísť na to čo sa stalo a s Trinity, ktorej ide hlavne o to, aby bol jej podcast čo najviac počúvaný a tak sa snaží prísť s čo najväčšími odhaleniami, čo sa jej celkom darí. Obidve linky ma veľmi bavili, aj keď ani jedna postava mi nebola dva krát sympatická. Hlavne ma zarazilo, ako všetci niečo skrývali a pri výsluchoch klamali, aj keď mnohí účastníci boli iba študenti, neviem, či by to všetci takto zvládli. Svoju teóriu o tom, kto vraždu spáchal, som mala od začiatku a čiastočne sa mi potvrdila, v podstate mi to prišlo celkom priehľadné. Niektoré skutočnosti, ktoré na konci vyplynuli mi prišli trošku pritiahnuté za vlasy, ale tak asi to nebolo až tak nereálne. Celkovo sa mi kniha čítala veľmi dobre, opäť je to niečo trošku netradičné, nápad s podcastom sa mi veľmi páčil. Príbeh som zhltla za jeden deň a dúfam, že sa dočkáme prekladu aj ďalších autorkiných kníh.

KatyM.
23.02.2024 5 z 5

Další úžasná kniha autorky. Příběh je inspirovaný skutečným případem. Kniha je dobře vykreslená, od počátku je jasné, že něco nesedí, postavy uvěřitelné. Doporučuji.

lenka.v
20.02.2024 4 z 5

Velmi povedené !!
Jen konec se mi zdál být takový nedotažený jakoby to ani nepatřilo ke té samé knize .

Estarossa
19.02.2024 5 z 5

Velmi kvalitní thriller se vším, co by měl mít. Nemám, co vytknout a moc doporučuji!

L.Helena
19.02.2024 4 z 5

Nic není tak, jak se zpočátku jeví... Docela dobré čtení.

ka.dudk
15.02.2024 4 z 5

No tak ta byla skvělá :-).
Spousta zvratů, měla jsem pár tipů na to,jak to skončí. Sice jsem se jedním trefila,ale přesto velice povedená a napínavá kniha až do konce

iveta3689
08.02.2024 4 z 5

Zajímavý styl vyprávění. Nejsem fanoušek krimi podcastů, takže něco podobného je pro mě novinka a neokoukané. Autorka příběh dobře vygradovala, je v něm dost zvratů, ale není to překombinované.

Bellsinka
26.01.2024 5 z 5

Po knize jsem sáhla když jsem měla čtenářskou krizi a nemohla jsem udělat lépe! Kniha mě od začátku nadchla a hned mě vytáhla do děje a takhle to bylo po celou dobu až do konce.. Za mě super kniha plná, akce, napětí a nutí Vás číst dál a dál.. Určitě doporučuji!!

GYROTOURBILLON
22.01.2024 5 z 5

Super kniha, budu souhlasit se všemi 4-5*. Určitě se chystám na autorčiny první 2 knihy.

mynonka
21.01.2024 3 z 5

Nejde o špatnou knihu, ale jelikož jsem od začátku tušila, jakým směrem povede, nebavila mě a začetla jsem se bohužel až po půlce. I samotný závěr bych o pár stránek zkrátila. Navíc opakující se motiv u všech třech knih s tématikou podcastů o skutečných zločinech, které jsem kdy četla, mě trochu otrávil. Přesto všechno jsem vraha neuhodla, což beru jako pozitivum. Její předchozí knihy mě bavily víc.

Emma27
21.01.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila,napínavá,akorat konec trochu zdlouhavý.

keiko33
15.01.2024 5 z 5

Toto je už moja tretia kniha od autorky a zatiaľ najlepšia. Autorka píše neskutočne pútavo, pomaly vás vtiahne do deja a už sa spamätáte až na konci. Inšpirovala sa skutočným príbehom, takže to bolo o to viac desivejšie. Aj keď musím priznať, že vraha som tak trochu tušila od začiatku, aj keď nie úplne presne. Tento smutný príbeh o nešťastnom konci jedného šikanovaného dievčaťa, ktoré podľa opisu bolo asi aj autista, čo chcelo byť len milované a prijaté v spoločnosti. A to že to podávala nešťastnou formou si ani neuvedomovalo. Šikana je strašné zlo, no oveľa väčšie zlo je keď sa šikana zľahčuje, či prehliada. A tí čo šikanujú si potom myslia, že je to v poriadku a že im všetko prejde. A potom to niekedy skončí tragédiou. Táto kniha je tak trochu zrkadlo šikany a čo sa môže stať, keď je okolie voči nej ľahostajné. Leenin koniec bol tragédia, za ktorú mohlo celé okolie. Kolektívna vina. Autorka vás doslova rozoberie a na konci zostane ticho, v ktorom premýšľate čo dokážu následky vašich činov. Táto téma, rozjastnenie vraždy po mnohých rokoch je moja srdcovka, mám rada tie pochmúrne návraty do skutočnej minulosti. A autorka to vykreslila až veľmi skutočne. Takže za mňa 5*.

Varjohukka
04.01.2024 5 z 5

První přečtená kniha roku 2024. Musím se přiznat, že už dlouho se mi nepodařilo přečíst knihu téměř na jedno posezení. (A kdybych byla schopná udržet oči, tak by to bylo opravdu jen jedno posezení.)
V tomto napínavém thrilleru, který (jak jsem pochopila) byl inspirován skutečným příběhem, se sešlo všechno, co mám v tomto žánru ráda. V malém městečku, kde se zná každý s každým, poznamená brutální smrt mladé dívky životy spousty lidí. Zvlášť když po 24 letech vyjde najevo, že odsouzený vrah možná tento zločin nespáchal.
S hlavní hrdinkou se (i přes její nevoli) vracíme do minulosti a postupně rozplétáme, co se vlastně tehdy tu osudnou noc přihodilo. A je to opravdu jízda! Nešlo se odtrhnout. Rozhodně doporučuji!

Sammy.Boy
31.12.2023 5 z 5

Nečekaně jsem se ocitl POD ĎÁBLOVÝM MOSTEM a musím přiznat, že to byl velmi intenzivní až destruktivní zážitek! Autorka tu mistrně rozplétá klubko lží jednoho malého městečka poznamenaného tragédií. Příběh mě neskutečně vtáhl a nepustil až do závěrečného vyložení karet na stůl. Loreth prostě umí!

Evule *
22.11.2023 5 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé, překvapivé a plné zvratů. Doporučuji.

JustWomen
19.11.2023 5 z 5

Skvělý thriller, zajímavé postavy, zápletky, propojení minulosti a současnosti, nemělo to slabá místa. Vše dokonale skloubené, logické a pochopitelné a o to víc šokující bylo odhalení pravdy. Chválím i název a obálku.

ArwenAragorn
13.11.2023 5 z 5

85%

Většinu života se bojíme vlastního stínu. To mi řekl. Řekl, že ten stín žije hluboko v každém z nás. Tak hluboko, že ani nevíme, že tam je. Občas ho letmo zahlédneme, když se prudce podíváme stranou. Ale protože nás děsí, pohled zase rychle odvrátíme. A právě díky tomu stín přežívá - protože na něm nedokážeme spočinout očima. Nejsme schopní čelit svému pravému já. To dodává stínu sílu. Nutí nás to lhát. O tom, co chceme a kdo jsme. Stín rozdmýchává naše vášně, naše nejtemnější touhy. A čím je silnější, tím větší z něj máme strach a tím usilovněji se snažíme skrývat, čím ve skutečnosti jsme...
____________________________________________________________________
Skvělý thriller, opravdu se moc povedl! Určitě nejlepší ze zatím vydaných autorčiných knih u nás.
Podcasterka Trinity Scottová se zaměřila na více než 20 let starou vraždu čtrnáctileté Leeny, nehezké, neoblíbené dívky, kterou ostatní nechápou a která touží získat přátele. K vraždě se přiznal Clayton Pelley, spořádaný manžel, otec a oblíbený učitel. Clayton souhlasí s rozhovory s Trinity, ale hned při jejich prvním setkání v poslední větě řekne, že vraždu nespáchal.
Thriller je velice čtivý, má spád, je napínavý, nemá žádná hluchá místa, zároveň hodně temný, emotivní, má výbornou zápletku i motiv. Ve druhé polovině přijdou zvraty, že jsem nestačila zírat a na konci je objasněna strašlivá vražda Leeny. Bohužel je uvěřitelná.
I obálka se mi líbila.
Tuto knížku jednoznačně doporučuji.

Pája699
13.11.2023 5 z 5

Wow, tak tohle nemělo chybu!

Autorka mi opět ukázala, že prostě umí a její knihy se mi líbí čím dám víc. Taky se tedy není čemu divit, že už jí mám dávno v oblíbených :-)

Příběh je strhující, napínavý a dramatický. Sice to má pomalejší rozjezd, ale to pihu na kráse neubírá......pak se to rozjede a je to smršť a síla do samého závěru.

Už od prvních stran příběhu budete cítit, že je v tom něco víc....že se před lety stalo něco, o čem všichni mlčeli. Lež má krátké nohy a doběhne každého....tato kniha je tím důkazem.... je mnoho otázek nezodpovězených.....

Nebudu více prozrazovat. Pohodlně se usaďte milý čtenáři a vzhůru do čtení

Do poslední chvíle děj napínavý, doporučuji!

Šárka88
28.10.2023 5 z 5

Loreth opět zazářila, bylo tu super čtení. Začátek knihy mi šel velmi pomalu, ale potom jsem hltala jednu stránku za druhou.
V knize se dočtete o utrpení, zneužívání, lásce, šikaně, hlavně co dokáže mateřská láska, jak snadno se dokáže rozpoutat oheň, který lze těžko uhasit.
Konec mě dostal a moje domněnky byly některé v omylu. Smutný konec, bylo mi z toho úzko, poslední kapitola byla smířením pro ně všechny. Pokud tohle bylo podle skutečné události, tak dávám do doporučených.

thrillery

Loreth Anne White