Počátek

Počátek https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156077/bmid_pocatek-cJP-156077.jpg 4 296 78

Počátek série

1. díl

Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu. Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu – pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy. 1. vydání. -- zdroj: legie.info –... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Origin , 2011

Akisi
29.06.2017 1 z 5

No tohle bylo pořádné peklíčko... Už jsem četla lepší "knížky" na internetu od amatérských pisálků.
Nuda, klišé, předvídatelné, postavy nesympatické, romantické scény absurdní. Už od začátku jsem tak nějak věděla, jak to vlastně s tím dějem bude. A on ten konec byl vlastně ještě horší, pane bože... Posledních sto stránek jsem jen profrčela, protože jsem na to neměla nervy. Spousta zbytečných pasáží, bez kterých by se kniha obešla a byla o půlku tenčí.
Tohle prostě nestálo ani za těch 50 korun, co jsem za to dala v Levných knihách. Jednu hvězdičku dávám za docela hezkou obálku a snadné čtení, které uvítají hlavně dvanáctileté slečny, co touží po jednoduché romantice a jsou nepolíbené kvalitními příběhy.

brzda.
09.04.2017 5 z 5

Pěkné .....................................

hellena1523
21.01.2017 1 z 5

Nějak mě vůbec nebavila. Začátek byl neskutečně nudný, vůbec jsem se nemohla začíst...Styl psaní mi nevyhovoval a když jsem si uvědomila, jak se do čtení nutím, vzdala jsem to a knihu odložila...

Anrííl
08.01.2017 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné,občas klišé ale stálo za přečtení :)

Nelíísek
30.11.2016 5 z 5

Kniha je naprosto famozní, Ze začatku se děj hrozně pomalu táhl ale to finále ! Na knihu jsem narazila díky recenzi v časopisu Pevnost a neváhala jsem a hned jsem si na ni dala rezervaci v knihovně rozhodně toho nelituji. Dokonalost má mnoho podob a život nedokáže existovat bez konce, myšlenky této knihy vás naprosto vtáhnou do děje a od knihy vás snad odlepí jen letecký útok nebo konec.

Šošán
05.11.2016 5 z 5

Bavila mě.

boxas
26.06.2016 4 z 5

Knížka je to fakt dobrá ... ale...
Začátek a vůbec první polovina originální, nápaditá, napínavá. Někdy v druhé půlce se to zlomí. Jako by autorka nevěděla, jak dál. Konec je zbytečně nasládlý, bohužel na rozdíl od úvodu neoriginální, předvídatelný, a tak jsem knížku dočetla jaksi setrvačností. Ale už jsem nečekala žádný zajímavý zvrat a taky jsem se ho nedočkala. Nicméně na léto a na dovolenou klidně doporučuji!

zuzana4291
14.05.2016 5 z 5

Knížka je od prvních stránek velmi chytlavá, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Velmi úžasný příběh, který chytne každého nejen na srdce.

zdenkazavrelova
13.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha!!!!!!

jahnovaz
18.04.2016

Skvělá kniha, dobře se čte.
Doporučuji :D

Eli17
30.03.2016 3 z 5

Skvělá kniha!

Lucka912
07.01.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem objevila náhodou a nevěděla jsem co od ní čekat. Když jsem se ale trochu začetla, začala mě bavit. Knížka je napínavá a dobře se čte. Doporučuji.

tichyphoto
05.01.2016 2 z 5

Četlo se to dobře, ale to je tak všechno. Čekal jsem od toho více. Děj je předvídatelný, neoriginální ....tak nějak jsem věděl vždy, co bude následovat, což je nuda. Spíše nejsem cílovka. Náctiletým se bude asi líbit více.

jelen8575
03.01.2016

Má víc dílů??

vikimi
18.12.2015 3 z 5

Nápad mě zaujal, i když zpracování bylo poněkud naivňoučké. Knížku jsem se nedočetla, ale spíše dolistovala.
Nebyla špatná, ale asi jsem na ni už moc stará...

trudoš
02.12.2015 2 z 5

Jessica Khouryová využila aktuálního trendu, kdy náctileté dívky touží zažívat vesmírná dobrodružství. V tomhle ohledu plní její román úlohu tak na trojku - ctí ho především fakt, že je profesně dobře napsán. Trochu naivisticky, koncepčně nadšenecky a s nějakou tou logickou nedomyšleností, ale stylisticky pořád slušně.
V duchu myšlenky, že hrabat do záležitostí Božích je prasárna, se odvíjí takřka čtyřsetstránkový příběh, kde jsou vědci amorální padouši a barbaři z džungle nejpohodovější týpci. Asi to má co dělat s alegorií proměny dívky v ženu, ale nějak se nedokážu zbavit dojmu, že tohle všechno dokáže Lenka Lanzcová zachytit též a nepotřebuje k tomu vědecké laboratoře. Bohatě si vystačí s realitou a autenticky zachyceným prostředím. Což se podle mě Počátku nepovedlo ani trochu, přitom žánrově (tedy jako dívčí romance) spadá do stejné kategorie.
Na druhou stranu proč ne, každý fanoušek musí na něčem vyrůst a někdo rád trpaslíky s elfy, jiný zase citově nevyzrálé mutanty.

Dym
04.11.2015

Zpočátku mě kniha nudila ale postupně se příběh začal rozvíjet jako květ elysie, zároveň děsivý i nádherný, skrývající v sobě smrt i život. Bylo to hrozně zajímavé a napínavé ale i tak nevím jestli se mi kniha líbí, každopádně je velmi čtivá, napínavá a skvěle napsaná.

Eleanor-ka
11.09.2015 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Krásný a nápaditý příběh s velkým P. Fakticky skvělý rozjezd literární kariéry autorky knihy, které se Počátek moc povedl. :) O knize jsem slyšela už z dřívějška a jsem ráda, že jsem na ní v knihovně narazila. :)

Arteppka
04.08.2015 5 z 5

Přišla jsem do knihovny a najednou jsem ji uviděla. Půjčila jsem si ji z nadšením a domněnkou, že jde o úplně jinou knihu :) To jsem, ale zjistila až po pár stránkách. Chtěla jsem ji teda číst přestat, ale ze začátku nezajímaví děj se asi tak uprostřed knihy rozvil a kniha mě začala hodně bavit :) Tato kniha se mi moc líbila a doporučuji jí i těm, kteří sci-fi moc nečtou. Já ho také moc nemusím, ale tato kniha byla opravdu úžasná :) Arteppka

zuzzuli
10.07.2015 4 z 5

Jednim slovem neuveritene. Kniha me vtahla do deje a uz to jen a jen gardovalo. Pravdou je, ze zacatek byl pomalejsi a nudnejsi, ale v osudny den sedmnactych narozenin se vsechno zmenilo. Tesila jsem se, kdyz se Pia opet vydala za smrtelnikem, ktereho at si to sebebevic nepripoustila, milovala. Vsichni vedci se, kterymi vyrustala ji vstepovali do hlavy jeji dokonalost. Konecne mimo plot byla sama sebou. Obcas jsem nechapala jeji vnitrni pochody a rozhodnuti v zaveru knihy, kdyz mela skvelou prilezitost opustit svuj 'domov', ktery se ji stal vezenim. Ke konci knihy byly chvile opravdu pro plac. Hlavne blizici se smrt pro Eia. Byla tak na dosah, ze jsem v jednu chvili, chtela knihu prestat cist. Eia byl pro me totitz naprosto nejoblibenejsi postavou. Konec knihy je zakonceny epilogem od doktorky Harriet, ktera se snazi odpustit sama sobe. Urcite vsem priznivcum dobrodruznych a fantasy romanu, tuto knihu vrele doporucuji.

dobrodružství nesmrtelnost

Jessica Khoury