Po tvém boku

Po tvém boku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347520/bmid_po-tvem-boku-keR-347520.jpg 4 952 952

Když Autumn zjistí, že zůstala zamčená v knihovně, myslí si, že už to nemůže být horší. Až do té chvíle, než přijde na to, že Dax tam skončil s ní. Autumn toho o Daxovi moc neví – prý je to samotář, a jednou se dokonce zapletl do nějaké bitky a skončil v polepšovně. Ale je si naopak jistá tím, že je asi tou poslední osobou, se kterou by chtěla někde zůstat celý víkend zavřená. A tak si prostě jen dokola připomíná, že je jen otázkou času, než si její přítel Jeff všimne, že ji nechal v knihovně, a vrátí se pro ni. Jenže Jeff se nevrátí. A tak musí Autumn jíst pár dní jen jídlo z automatu a bavit se s divným klukem. Naštěstí ale zjistí, že Dax není zas tak zvláští a že si dobře rozumí. Dokonce víc, než si kdy Autumn s jakýmkoli jiným klukem rozuměla. Můžou ale jejich pocity přežít konec víkendu a návrat do jejich původních životů?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

By Your Side , 2017

SarahRoyalAss
31.01.2019 3 z 5

Tohle bylo strašně milé a sladké. Nevím, proč jsem si na Kasie nenašla čas už dříve.
Postavy jsou skvělé a zajímavé, i když by vedlejší postavy mohly mít více prostoru abychom je poznali. Autumn jsem si velmi oblíbila, nebyla to klasicky strojená dokonalá hlavní postava, ale reálná osoba poukazující na lidi s podobnými problémy.
Příběh byl sice pomalý, ale příjemný, výborně se to četlo a za chvilku byla polovina knihy přečtená.
Část v knihovně se mi líbila nejvíce a trochu mi mrzelo, když to končilo. I když sice je úplně jasný, jak to dopadne, tak příběh neomrzí ale "zahřeje uši." ;)
Prostě strašně milá, krásná zimní romace. ♥

Drahuska12
18.01.2019 5 z 5

Krásná kniha ????

Verunka926
03.01.2019 5 z 5

Knihu jsem si přečetla třikrát a i přesto, že jsem věděla jak to dopadne, jsem si knihu při každém čtení užila;-)

v.r.b.o.v.a
27.12.2018 5 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem ji přečetla, ale konečně se mi dostal do ruky román, který nekončí smrtí.

Brambu
27.12.2018 4 z 5

Krásný příběh. Ukazuje nám, jak se dva naprostí cizinci dokáží sblížit během jednoho víkendu, jelikož zůstanou zamčení v knihovně a musejí se spolehnout jen sami na sebe. A tím začíná jedno velké dobrodružství, které si oba překvapivě užívají a navíc se o sobě dozvídají mnohá tajemství. Ovšem všechno jednou pomine, takže i jejich nedobrovolné uvěznění končí a vše je rázem jinak. Dokáže jejich sblížení vytrvat i v reálném životě nebo to byla jen iluze?

cukrovka
17.12.2018 5 z 5

Příjemné a oddechové čtení. Sympatičtí hlavní hrdinové, jednoduchá dějová linka bez velkých zvratů.

Gabriela456
16.12.2018 5 z 5

Naprosto skvělý

Silmarien
09.12.2018 3 z 5

Ok, malo to kopec nelogických vecí... hlavne v tej prvej časti, lebo takto sa v knižnici naozaj ostať tak dlho bez povšimnutia nedá.
Ale inak to bolo milé, nenáročné, opäť tam bolo načrtnutých pár vážnejších tém, hoci sa nerozoberali nijako do hĺbky. Koniec bol rýchly, všetci nakoniec urobili všetko správne, čakala by som, že tam trochu ´"zlej krvi" z niektorých strán ostane.
Čítalo sa to rýchlo, zhltla som to za pár hodín prerušovaného čítania.

NalinnMane
02.12.2018 2 z 5

Nějak nevím. Celou dobu mi prostě nějaký hlásek našeptával ,,Je to brak!" a já se přes to celou dobu nedokázala přenést. Prostě mě to nezaujalo a příběh a hlavmě hlavní hrdinka mi přišly laciné.

nani_nka
22.11.2018 4 z 5

Nenarocna romanticka teenagerska knizka na jedno dopoludnie, ktora vam vycari usmev na perach a pri ktorej sa dobre zrelaxujete.

Karola050716
11.11.2018 4 z 5

Přečetla jsem za jedno odpoledne a už dlouho nebylo čtení tak příjemné. Ta knížka hladí na duši, bez zbytečných zvratů, explodujících pubertálních emocí, velkých romantických gest, prostě taková obyčejná a zároveň krásná. Moc hezky napsané.

Petra.M
05.11.2018 5 z 5

Jedním dechem přečteno. Knížka mi byla velice sympatická, jelikož si na nic nehrála, vše v ní bylo reálné, postavy skvěle propracované a celkový příběh nebyl žádné klišé. Autorka hezky pronikla do nitra hlavních postav, které neřeší jen své bouřlivé hormony, ale také psychické a sociální problémy.

ivana02
25.10.2018 4 z 5

Už obálka jasně svědčí o tom, že příběh je určen pro -náctileté čtenáře a hlavní téma jsou vztahy. Byla jsem na to připravena a tak jsem nebyla zklamaná. Hlavní bylo, že část děje se opravdu v knihovně odehrával :-) Anotace naštěstí prozrazuje pouze začátek, dál se samozřejmě řeší, jestli Autumn má mít toho nebo onoho :-) Co mě ale hlavně zaujalo, bylo to, že hlavní hrdinka trpí úzkostnou poruchou, která jí negativně zasahuje do života a přesto se to bojí svým kamarádům říct. Tato linka, i když není velká, se mi v knize líbila nejvíc.

teri1003
18.10.2018 4 z 5

Kniha na mě působila jako příjemná oddychová romantika. Žadné velké zvraty určitě v knize nehledejte... a právě jestli chcete nějakou nenáročnou knihu, tak právě tuto můžu doporučit.

Etule
15.10.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v bezprostředně po přečtení Náhradního kluka a musím říct, že tahle se mi líbila o chloupek víc. :) Je úžasně čtivá, má sympatické postavy, které ovšem mají svá vlastní tajemství a určité problémy. Jenže nic není tak jak se na začátku zdá.
Jsem moc ráda, že se Autumn nakonec rozhodla tak jak se rozhodla. Hlavně jsem, ale ráda, že se rozhodla udělat to, co je dobré pro ni a ne pro všechny okolo. Takže rozhodně palec nahoru.
Solidní 4,5 hvězdičky, na plný počet to pro mě nebylo, chyběl mi tam nějaký wau efekt. ;) Ale rozhodně stojí za přečtení, a nejspíš si ji i pořídím do knihovny, je to příběh, ke kterému bych se vrátila ráda.

TerezaMondeková
10.10.2018 5 z 5

I když je to moje první kniha, kterou od téhle autorky četla, tak se mi opravdu líbila. Bavila mě. Líbilo se mi, že se v knize vyskytuje prostředí střední školy. Takové knihy čtu ráda. Ale důvod, proč jsem se rozhodla knihu přečíst, byl ten nápad s knihovnou. Musím říct, že ta první část knihy, když spolu byli zamčení v knihovně, mě bavila víc. Taky se mi líbilo, že byl v knize milostný trojúhelník. Taky mě zaujal ten nápad s nemocí hlavní hrdinky. Příběh byl chytlavý, čtivý, promyšlený, zábavný, zajímavý, romantický, originální, nenáročný. Úžasně napsaná kniha a skvělá oddychovka.
Autumn se mi taky líbila. K Daxovi se skvěle hodila, protože na jednu stranu byla společenská, ale ta větší část byla introvert jako Dax. Asi to způsoboval ta její nemoc, že chvilku potřebovala být úplně sama. Taky jsem obdivovala, jak se dokázala srovnat se svojí nemocí, nelitovala se a nevytrubovala to všude, aby ji všichni litovali a utěšovali, že to bude dobrý. Nechtěla, aby to někdo věděl a choval s k ní jako nemocné osobě.
Dax... Jééééé. Já mám prostě ráda ty tajemné kluky, drsné, ale zároveň citlivé. Dax je ztělesněním všeho, co se mi na klucích líbí. Daxe jsem si prostě hned zamilovala. Líbí se mi, jak mu bylo jedno, co si o něm ostatní myslí, nedělá to, co se od něj čeká, ale děla si to, co chce a uzná za vhodné. Nebere vážně drby, co se o něm šíří, ale není ani sobecký.

Maruš.D
06.10.2018 4 z 5

Na knize se mi líbilo, že byla humorná, romantická, a nenáročná. Příběh nebyl složitý a přesto byl zajímavý. Postavy byly rozumné na to, že jim bylo 17 let. A zapracování úzkostných stavů do knihy se autorce povedlo. Celý příběh byl reálný a určitě doporučuji přečíst, jestliže chcete nějakou oddychovku nebo šťastný konec. :-)

Market = )
24.09.2018 4 z 5

Je to bylo milý překvapeníčko :-). Asi mám u YA kliku, že mi často hrdinové sednou a vyhovuje mi i styl psaní, humoru a celýho pojetí příběhu. Nebýt čtenářský výzvy, asi bych se ke knížce nedostala, což by byla škoda. Oceňuju poměrně závažný témata v příběhu. Bezva odechovka do MHD, doma před spaním a tak :-).

JustWomen
19.09.2018 4 z 5

A všichni byli šťastni... čtivé, jednoduché, pozitivní, pobavilo, přesně to jsem teď potřebovala. A byl tam i humor. Stojí za přečtení.

Francesca14
14.09.2018 3 z 5

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě a taky jsem po čase chtěla zkusit zase nějakou slaďárnu. A jako románek to splnilo svůj účel. Ze začátku to působilo dost slabomyslně - hlavní postava vypadala jako typická káča, která má "špatné" kamarády a potřebuje potkat někoho, kdo ji zachrání - tajemného kluka s těžkým životem, který je úžasný a nereálný. Postupem času už to ale nebylo tak hrozné. Hrdinka se ukázala být aspoň trochu při smyslech, bylo tam i pár zajímavých zápletek a ten kluk byl sice děsný klišé, ale stejně ho člověk Autumn chvílemi záviděl. Bavilo mě to, nenechalo to ve mně žádnou silnou stopu, ale oddechovka to není špatná.