Po strništi bos

Po strništi bos
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1113 1113

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

Smardik17
05.09.2017 4 z 5

Výborně jsem se pobavil. Doporučuji!

junkiee
31.08.2017

Děkuji za sdílení, pane Zdeňku Svěráku:-)

jiri0728
25.08.2017 3 z 5

Čtenář najde v knize pravděpodobně to, co od Zdeňka Svěráka očekává (hřejivý humor a nostalgii). Já byl poněkud zaskočen krátkostí jednotlivých historek i faktem, že je řada z nich napsána naprosto průměrně. A to u autora s tak bohatou slovní zásobou a literárním talentem, jakým je Zdeněk Svěrák, zamrzí. Přesto lepší než filmová adaptace.

maryska09
19.08.2017 5 z 5

Krasna kniha plna laskavosti, vlidnosti a humoru. Precetla jsem ji znovu po shlednuti filmu a za me doporucuji oboji. Skvely film obou Sveraku i nadhernou knihu Zdenka Sveraka

karimatka1
16.08.2017 4 z 5

kniha byla zfilmována a je to moje 1. kniha z Výzvy 2016

karimatka1
13.08.2017 4 z 5

Jemný humor z nelehké doby

Markéta137
07.08.2017 5 z 5

Nádherné, jednoduché, uklidňující a geniální jako celý pan Svěrák.

Hathor89
19.07.2017 5 z 5

Krásné povídání o dětství v nelehké době. Milý humor, který zahřeje. Smutek, který zasáhne srdce. Lidskost, laskavost, nostalgie … to vše napsáno krásnou češtinou a vytříbeným literárním stylem. Úžasná knížka pro malé i velké čtenáře, určitě si ji přečtu znovu a znovu a znovu, protože vyjádřit na několika málo stránkách tolik … to umí jen málokdo, ale pan Svěrák je MISTR SVÉHO ŘEMESLA.

Audrina
19.07.2017 5 z 5

Pan Svěrák prostě psát umí. Miluju jeho scénáře a nezklamala mě ani tato kniha. Je to nežné čtení napsané s humorem

1Terisek1
06.07.2017 5 z 5

Velice pěkná, pohodová knížka pro čtenáře malé i velké.

xxtom
09.06.2017 5 z 5

Milé vyprávění pana Svěráka o jeho dětství.

ji7967
30.05.2017 5 z 5

Krásná milá kniha...s dokonalou češtinou...ovšem co také jiného od Z. Svěráka čekat. Moc se těším na film. A knihu rozhodně doporučuji.

niika
21.04.2017 5 z 5

Jo, bylo to velice milé čtení. Pohladí na duši.

Damato
17.04.2017 5 z 5

Právě proto, že se už třesu na film, jsem na nočním stolku své matky uzmula tuhle milou knihu a po celou návštěvu jsem , zalezlá na svém "holčičím" místě v rodném domě , četla tuhle útlou a moc milou knihu. Pohlazení po duši a souhlasím, s tím, že když čtete knihy od pana Svěráka, zdá se vám, jakoby vám je četl pan Svěrák sám. Milé, pohodové, občas s příchutí smutku, ale ani o smích není nouze, .... samá pozitiva

Red_
07.04.2017 5 z 5

Moc krásné čtení. Jsem zvědavý jaký bude film. Už teď se těším.

DennisMoore
07.04.2017 5 z 5

Poprvé hodnotím audioknihu jako klasickou knihu, protože v tomto případě to nevadí. Při čtení Po strništi bos by mi totiž autorův hlas stejně zněl celou dobu v hlavě, a tak jsem si to díky němu usnadnil. Příběh je to krásný. Zdeněk Svěrák vstoupil podruhé do stejné řeky, jen tentokrát trochu dál proti proudu, a našel tam krásné historky, které propojil postavou kluka, který sice všemu nerozumí, ale o to víc to vnímá. Kniha má samozřejmě spoustu vtipných míst, ale také řadu silných a pravdivě dojemných situací, každá postava je jako živá a každá situace vylíčena tak hmatatelně, že stačí jen zavřít oči a vidíte prostě všechno. Moc se těším na film.

vavria01
01.04.2017 5 z 5

I když se jedná o příběh z nelehké doby, pan Svěrák ho napsal jako pohlazení po duši.

StihOMam
14.03.2017 5 z 5

Když se člověk musí usmát už při vzpomínce na název knihy, respektive povídky, je něco dobře. A tady to bylo sakra dobré. Pan Svěrák mě neskutečně potěšil i pohladil po duši. Je velice uspokojivé vědět, že někdo takový stále je mezi námi.

mschmidtova
07.03.2017 5 z 5

Nádhera! Pan Svěrák prostě umí. Už se těším na film.

bubblebut
15.02.2017 5 z 5

Moc krásná, opravdu skvělý děj a velmi vtipné pasáže