Po strništi bos

Po strništi bos
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1113 1113

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

4xbabča
06.01.2018 5 z 5

Moc hezká knížka stejně jako film a to díky laskavému humoru autora Zdeňka Svěráka.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Krásná kniha, milá a příjemná.

Chesterton
04.01.2018 4 z 5

Kniha i film se skvěle doplňují, krátkost povídek mě také překvapila, ale spolu se stylem vyprávění je tím zdůrazněn dětsky nekomplikovaný pohled na svět.

Ivana11
02.01.2018 5 z 5

Kouzelné, poetické čtení, psané krásnou, jednoduchou češtinou.

rybizka
19.11.2017 3 z 5

Knihu jsem si užila jako audio načtenou přímo panem Svěrákem. Autorův milý hlas a parádní přednes mi zpříjemnil jedno odpoledne. Dostala jsem od všeho trochu, hezký příběh,pohodu,laskavý humor,ale i smutek. Krásné oddechové čtení (poslouchání).

AninkaHr
02.11.2017 5 z 5

Mám ráda vyprávění p. Svěráka - ani tentokrát nezklamal..

Makropulos
31.10.2017 4 z 5

Po příjemné večeru s touto knížkou mi zůstal úsměv na tváři a lesklé oči.

Ester71
30.10.2017 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a až pak jsem si přečetla knížku. Film se mi líbil moc, knížka ještě víc.

MartinaF
23.10.2017 4 z 5

Milé, hořkosladké, oddechové. Ale nic v tom mimořádného nevidím, jen lehké odpočinkové čtení.

hroneczek
18.10.2017 5 z 5

Příjemné, rychlé, nápadité, zábavné čtení, žádná rafinovanost, přehnané literární obraty ani dramatické zápletky. Velmi oddechové.

mariposka
17.10.2017 3 z 5

Já nevím, takové dětské čtení. Pěkné, milé. Čekala jsem ale víc.

lencin
16.10.2017 3 z 5

Pěkné a miloučké. Volně navazující perličky, povídky.

Viky007
11.10.2017 5 z 5

Musím přiznat, že jsem nejdříve viděla film, který mě naprosto okouzlil. Kniha je samozřejmě stejně úžasná, ne-li ještě lepší. Pan Svěrák je prakticky sázka na jistotu. Je to jeden z mála českých autorů, ke kterým se budu ráda vracet. Rozhodně doporučuji!

ecila13
09.10.2017 3 z 5

Svěráka mám moc ráda, ale tohle mi moc nesedlo.
Těším se na film.

haki34
03.10.2017 4 z 5

krátké milé povídky, nejen veselé, ale i plné smutku (pohřeb babičky mi vehnal slzy do očí..) jako sám život. Konec války očima 8letého kluka. Objevování kouzla venkova očima "Pražáka"
útlá knižečka přečtená asi za hodinu. Potěšila, zahřála na duchu, ale do 5 hvězd jí řeci jen cosi chybělo...

sarka45
29.09.2017 5 z 5

Klasický úžasný Zdeněk Svěrák. Povýšený k dokonalosti nepřekonatelným autorovým přednesem. Přenese Vás do starých časů a popisuje je s laskavým nadhledem, pohledem nevinné dětské duše. Příběh se odehrává v nelehké době války a ne všechny příhody malého Edy jsou veselé. Přesto kniha navozuje pocit krásných starých časů, pohody a štěstí. Nádhera.

Analady
25.09.2017 4 z 5

Tuto knihu mám jako audioknihu a moc se mi líbila. Povídky byly krátké, milé, krásně namluvené. Pan Svěrák se moc hezký poslouchá.

Ivuska1988
20.09.2017

Velmi krásně sepsané vzpomínky na dětství Zdeňka Svěráka formou krátkých povídek. Příběhy jsou situovány do 2.svět. války. Druhá svět. válka je zprostředkována z pohledu malého chlapce.
Malý Eda musel spolu s rodiči opustit Prahu, tatínek odmítal poslouchat a spolupracovat s Němci. A tak se nastěhovali k babičce a dědovi na venkov.
Malý Eda si zde nachází kamarády, s kterými zažije různá dobrodružství.
Některé povídky jsou velmi úsměvné, jiné velmi smutné, ale celkově se jedná o velmi pěkné dílo.

Kniha je velmi tenká, lehce a rychle se čte. Velmi ji doporučuji všem co mají rádi Zdeňka Svěráka.

KláraHunčarová
16.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha, od skvělého autora.

DuncanIdaho
08.09.2017 5 z 5

Pěkná kniha o dětství v nepěkné době. Místy je veselá, místy je smutná. Lehce se čte díky stylu psaní i díky krátkým kapitolám.