Po strništi bos

Po strništi bos https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1111 1111

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

Sarka14
16.03.2014 5 z 5

Ze všech tří knížek mě tahle bavila nejvíc. Je to hodně čtivé a moc mě bavilo poznávat v knížce postavy, které jsme mohli poznávat i ve filmu. Věřím, že ne všechno je opravdu život Zdeňka Svěráka, ale knížka je určitě jeho životem inspirována, právě tak jako jeho některé filmy. Čtu knížku a vidím před sebou Obecnou školu. Opravdu mě to moc bavilo.

šmudlík
15.03.2014 3 z 5

Příjemná, hezky napsaná knížka. Místy úsměvná, místy zaskočí. Pěkné čtení na relax.

Evelína Š
12.03.2014 5 z 5

Knížka mě nezklamala, mám ráda humor i vyprávění Zdeňka Svěráka a tato knížka splnila vše, co jsem od ní očekávala. Četla jsem, že se podle ní bude natáčet i film, tak už se těším :-)

KattyV.
07.03.2014 4 z 5

Pan Svěrák mne nezklamal. Krásná kniha o nelehké době, kterou bych určitě nechtěla zažít, ale při čtení jsem se usmívala. Je tak nádherně napsaná.
Také mi to připomínalo Obecnou školu a dokonce jsem si Edu představovala jako Edu z tohoto filmu.
Knížku si s radostí zařadím mezi oblíbené ve své knihovně. :-)

zuzlajs
05.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha nejen o nelehké době.

Gizminek
28.02.2014 5 z 5

Krásné pohlazení :) Chvíli mi popis zážitků a postřehy malého Edy velice připomínali film "Obecná škola".

janulka1310
16.02.2014 5 z 5

Prostě dvě hodinky strávené kdesi na vesnici u Jičína, v době války a v hlavě osmiletého kluka...krásné čtení, brala bych další pokračování...

Dixinka
15.02.2014 5 z 5

Roztomilé. Bude se smát, budete plakat a budete snad i chvíli hrdí na to, že jste Češi.

DanielaH
09.02.2014 5 z 5

Moc hezká nenáročná knížka, přečtená téměř jedním dechem :-)

čef
07.02.2014 5 z 5

Vzpomínkové knížky z dětství jsou vždy milým čtením a svěrákovský styl jim jak vidno svědčí tím více. Nelze jinak než doporučit zejména starším ročníkům věku autora a také třeba i mladším obdivovatelům Karla Poláčka.

skulenka
29.01.2014 3 z 5

Povídky spíše pro starší generaci, která popisované období zažila. Pro mě dobrý náhled na to, jak to kdysi bylo těžké a vlastně i snadné, když nebyl člověk zatížen všemi modernostmi a stresem z toho, že nestíhá...

exitus
23.01.2014 4 z 5

Určitě jsem ovlivněná svojí slabostí pro pana Svěráka, ale knížka mě nesmírně potěšila. Nejspíš skutečně pomohlo, že si pan Svěrák klekl do trávy, aby viděl svět dětskýma očima, protože příběh byl napsán tak krásně a nevinně dětsky (v dobrém slova smyslu), že jsem se musela celou dobu pousmívat. Kniha dokáže i dojmout a rozporuplná postava strejdy Vlka by obstála i v náročnější literatuře. Kdyby mi pan Svěrák příběhy vyprávěl u krbu, bylo by to na 5 hvězd :).

sonihe
22.01.2014 4 z 5

Já prostě díla pana Svěráka můžu ve všech jeho podobách. Útlá knížečka s milými příběhy napsaná linou češtinou s citem pro dětskou duši, které mi evokují dětství, vůni venkova, s nástrahami i dobrudružstvími na každém kroku..

RADOST
15.01.2014 5 z 5

Úžasné poselství o nelehké době. Nepatetické, vnímavé, jednoduše, přesto mistrně napsané. Vzpomínky zrcadlící situace a moudrost i osobitost těch, kdo autora provázeli krátkým úsekem jeho dětství. Střípky, které vám uvíznou v mysli.

Monty
06.01.2014 5 z 5

Byla to pro mě první knížka o pana Svěráka a jsem opravdu nadšená. Vyprávění je velmi milé a pohladí na duši...

hanajm
02.01.2014 5 z 5

Pan Svěrák opět nezklamal - milé počteníčko.. jen škoda, že tak krátké, musela jsem si knížku šetřit, abych ji nepřečetla naráz.

BooksLucyKing
30.12.2013 5 z 5

Nádherná knížka, kraťoučká, ale vezme za srdce.

triatlet
28.12.2013 5 z 5

Zdeněk Svěrák se opravdu proměnil v dětského pozorovatele a podobně jako Karel Poláček zachytil klukovské příhody. Členění takřka vančurovské (podobně krátké kapitoly, nebo spíš mezititulky jako u Rozmarného léta). Ze všech zážitků mě nejvíce oslovil příběh strejdy Vlka.

rakytnik
27.12.2013 5 z 5

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem,aby to byla krásná literatura.

ZDENĚK SVĚRÁK

.... povedlo se, je to krásná literatura §;○)

Janek
25.12.2013 4 z 5

Zdeněk Svěrák opět nezklamal.