Po strništi bos

Po strništi bos https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1111 1111

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

Pajouche
06.08.2014 4 z 5

Tato knížka je pro deštivé odpoledne či podvečer u lampičky jako stvořená. Když jsem ji četla, připadalo mi, že ty kratičké povídky mi snad vypráví sám pan Svěrák a stránky neměly ani tu šanci se poznat se záložkou. Mezitím jsem se v představách nechala unést a prožívala všechny příhody spolu s malým Zdeňkem.

bosorka
28.07.2014 4 z 5

Kratochvilná rychlovka, která potěší. Svět očima kluka, který umí koukat, pozorovat a vyprávět.

kob
15.07.2014 5 z 5

Půvabná knížka -pohlazení po duši a smutek, že je kraťoučká :-)

kormoran78
10.07.2014 5 z 5

Příjemné a poetické vzpomínání na vlastní dětství je psáno lehce a velmi laskavě. Úplně jsem si vzpomněl na film Obecná škola. Dokážu si představit film natočený podle tohoto vyprávění, který by vyzněl velmi podobně. Krásná literatura v doslovném slova smyslu.

Keddie
01.07.2014 5 z 5

Příjemné pohlazení po duši z ne příliš šťastného období.

Alma-Nacida
23.06.2014 5 z 5

Milá knížka, jako pohlazení dlaní drsnou od práce. :-)

Hanin
13.06.2014 5 z 5

Díky za laskavý Svěrákův humor, knížka je velmi milá.

Varvara
09.06.2014 5 z 5

SPOILER
Králičí oči obalené pískem, rozdrcená psí hlava,.... umírání a smrt k životu prostě patří a i tyhle drsnější momenty jsou v knize přiblíženy takovým nevinným dětským pohledem, že nevyznívají ani tak dramaticky.
To samozřejmě není jediné, co mě na knize zaujalo, ale v předchozích komentářích už byla řečena spousta věcí, s nimiž souhlasím.

stanza
09.06.2014 5 z 5

Pan Svěrák po třetí a opět dostanete do rukou velmi příjemné, moudré čtení.

Summer17
02.06.2014 4 z 5

Moje první kniha od Svěráka, nevím, proč ale dlouho jsem se jeho knihám vyhýbala. Přitom to ale byla velmi příjemná oddechovka. I když se povídky odehrávaly za války, nebylo to jen o ní. I ve za války si kluci stavěli bunkry a lidé žili svůj život.

Dáma s hrnstjm
28.05.2014 4 z 5

Konec druhé světové války z pohledu malého kluka. Moc pěkné. Líbilo se mi, jakým způsobem vnímal události, o tolik jinak než dospělí, v tolika různých aspektech. A taky ten kontrast města a venkova. Krásně napsáno. Jenom mě moc nezaujaly ilustrace, ani by tam nemusely být.

celavie
20.05.2014 4 z 5

Hrozně milé, a někdy smutné.

MaxQ
20.05.2014 5 z 5

Někdy k pláči, někdy k smíchu, ale každopádně výborné. Nezbývá, než se pana Svěráka zeptat: "A víc si toho, mistře, nepamatujete?"

Ankavi
30.04.2014 4 z 5

Typická svěrákovská kniha, psaná o neklidném období našich dějin a navíc očima dítěte. Líbila se mi, ale někdy mám už té "laskavé roztomilosti" dost... Nicméně ano, příjemné a nenáročné čtení, které svou skupinu čtenářů nezklame.

AlenaV
16.04.2014 5 z 5

Líbila se mi moc, pěkné čtení, laskavý humor.

Dominika P.
11.04.2014 5 z 5

Pan Svěrák jak má být. Co dodat, snad jen bylo to skvělé, ale krátké. Určitě se k ní ještě vrátím.

E_Lan
30.03.2014 4 z 5

Příjemná povedená kniha, která v mnohém připomíná Obecnou školu. Sice nedosahuje takových příběhových kvalit, ale i tak se jedná o velmi hodnotné dílo. Navíc i velmi čtivé...

Bablu
23.03.2014 5 z 5

Moc krásná knížka, čte se jedním dechem, obzvláště pokud si člověk představuje postavy z Obecné školy. Jediné mínus je, že je tak krátká :-)

Milda58
22.03.2014 5 z 5

Přestože jsem válečná léta nezažil, připomnělo mi to v mnohém i moje dětství. Díky této útlé knížce se tedy mohu kdykoliv do dětských let opět "na skok" navrátit :)

dargmer11
22.03.2014 5 z 5

Zdeněk Svěrák je prostě jediný a jedinečný.A je především náš.Za což mu z celého srdce děkuji.Už jenom proto,že zůstane dlouho v nás......