Po strništi bos

Po strništi bos https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1111 1111

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

ttommikk
24.12.2014 2 z 5

Tušil jsem milé, pěkné pohlazení po dušičce, a světe div se, dostal jsem milé, pěkné pohlazení po dušičce.

DasaR
18.12.2014 5 z 5

Zdeněk Svěrák je skvělý vypravěč a audiokniha v jeho podání je prostě výborná.

Antoaneta
28.11.2014 4 z 5

Pěkná milá kniha na jedno odpoledne-Zdeněk Svěrák opět nezklamal.

Toňula
27.11.2014 4 z 5

Milá knížka plná vzpomínek z jednoho období naší historie viděné očima malého kluka, který prožíval radost a smutek a naučil se chodit " po strništi bos".

rlupinek
20.11.2014 4 z 5

Velice útlá kniha mnohdy ještě útlejších povídek tak typických pro Zdeňka Svěráka. Opět nezklamal, pobavil, jenom mohly být povídky delší.

Phenomenon
14.11.2014 5 z 5

Můj oblíbený autor a výtečná kniha. Mám ho ráda, protože umí psát, jeho knihy mají duši a pohladí. Jeho knižky se nehoní za senzacemi, ale nastavují nám všem zrcadlo a přitom pobaví. Je škoda, že takových spisovatelů máme tak málo.

Nast.a
10.11.2014 1 z 5

čekala jsem víc :-(

amysa
02.11.2014 5 z 5

Příjemné, milé povídky, které zachycují vzpomínky a střípky malého kluka na konci války. Ač není vše jen veselé a legrační, i tak mi těch pár hezky poskládaných písmenek zpříjemnilo dnešní neděli:-)

s.macuska
26.10.2014 4 z 5

Roztomilé, směšné i dojemné. Prostě "Svěrákovina", která vždycky pohladí po duši!

Radhus
25.10.2014 4 z 5

Moc hezky napsane. Je hezke vratit se do detstvi.

orson
22.10.2014 4 z 5

Půvabná, úsměvná oddechovka, jen ten poměr cena - počet stran mi Svěrákových knih přijde dosti nevyvážený.

pkweb.eu
21.10.2014 4 z 5

Celkem typická Svěrákovina. Vážný příběh s humornými scénkami. Už se těším na film.

1.ještěrka
20.10.2014 5 z 5

Milé pohlazení od Pana Svěráka, kterého považuji za jednoho z nejlepších Čechů dnešních doby, za kterého se opravdu nemusíme nikdy stydět.
Na knize jsem uvítala malý formát, tenká akorát do MHD, kdy se nechcete tahat s těžkou knihou a máte potřebu číst.

Michi.01
02.10.2014 5 z 5

Moc milá knížka.. nejvíc se mi líbil "klukovník" :)

Gooverka
20.09.2014 5 z 5

Svěrák je prostě jeden z mých nejoblíbenějších autorů, a tak nemůžu jinak, než dát pět hvězd. Miluju jeho styl vyprávění, milé, vtipné i trochu smutné příběhy. Nové povídky se mi asi líbily o trochu více, ale tuto útlou knihu jsem stejně jako ty předchozí zhltla za jedno odpoledne, což dokládá, jak skvěle se čte.

Horacia
20.09.2014 4 z 5

Moc milá kniha. Kdyby nebylo předvídatelného a trochu sladkobolného závěru, dala bych pět hvězdiček.

aannyy
12.09.2014 5 z 5

Milá jednohubka na deštivé páteční odpoledne.

Pet007
07.09.2014 4 z 5

Dobrá kniha. Člověk by si řekl, že je to tak jednoduše napsané, že by o svém dětství zvládl taky napsat. Ale není to tak. Je to stručné a mistrovské.

Skawin
30.08.2014 5 z 5

Zdeněk Svěrák je moje srdeční záležitost. Vtipné, milé, lidské pohlazení po duši. Děkuji pane Svěráku...

Lucka.79
21.08.2014 5 z 5

Moc milá knížka na jedno odpoledne