Po stopách památek reformace v České republice

Po stopách památek reformace v České republice https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317999/po-stopach-pamatek-reformace-v-cesk-qwq-317999.jpg 5 2 1

V rámci projektu Zachování dokazu památek reformace a jejich zpřístupnění široké veřejnosti vyšla mimořádně reprezentativní a ojedinělá publikace, mapující stavební památky reformace na území ČR. Texty vytvořily Eva Fialová a MUDr. Mahulena Čejková, originální fotografie pořídil Martin Salajka. Na projektu a tvorbě publikace se podílely farní sbory Českobratrské církve evangelické, Slezské církve evangelické a.v., Evangelické církve a.v. v České republice a Církve bratrské. Publikace přináší informace o architektonické, výtvarné a duchovní hodnotě movitých památek reformace a možnosti turistického využití.... celý text

Koka
25.10.2016 5 z 5

Už jen zřídka se mi stává, abych držela v ruce knihu, která se obsahem i formou nepodobá na jinou. A to je tento případ. Téma "dědictví reformace na našem území" je zde zpracováno důkladně, odborně, čtenářsky přitažlivě. Počet a kvalita obrazového doprovodu je obdivuhodná, přičemž všechny snímky byly prý aktuálně pořízené pro potřeby této mimořádné publikace, zachycují tedy aktuální stav objektů a interiérů.
Není ani nutné být evangelíkem, milovníkem či znalcem architektury nebo neúnavným turistou po ČR, a přesto lze mimořádnost této knihy ocenit i z čtenářského křesla.