Hon na knížete Draculu

Hon na knížete Draculu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491695/bmid_hon-na-knizete-draculu-X5X-491695.jpg 4 300 75

Když Audrey Rose Wadsworthová se zděšením odhalila pravou identitu Jacka Rozparovače, potřebuje utéci Londýnu i svým zdejším vzpomínkám. Společně s arogantním, ale okouzlujícím Thomasem putuje až do temného srdce Rumunska, kde se nachází jedna z nejlepších škol soudní medicíny v Evropě... a stejně tak i další známý vrah, Vlad III., se svou legendární krvežíznivostí. Ale Audreyin životní sen je brzy znehodnocen brutálními nálezy na chodbách hrozivého školního zámku, načež je dívka donucena vyšetřovat zvláštně povědomé vraždy. A to, co najde, v ní opět probudí její příšerné strachy. V tomto pokračování strhujícího debutu Kerri Maniscalco, Po stopách Jacka Rozparovače, se setkáváme s dalšími bizarními vraždami v zámku Vlada III., též známého pod jménem Drákula. Mohly by to být vraždy podle předlohy... Nebo se zvrácený zabiják vrátil do světa živých?... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , King Cool

Hunting Prince Dracula , 2017

Knižní střípky
12.08.2022 4 z 5

Ta atmosféra, ach, to bylo DOKONALÉ! Možná je to trošku pomalejší než jednička, ale nevadilo mi to vůbec, moc se mi líbilo, jak nám autorka nechala nahlédnout do mysli Audrey, mohli jsme tak být svědky toho, jak se vyrovnává se svými traumaty - to se opravdu povedlo. Audrey je na svou dobu mimořádně životaschopná a emancipovaná hrdinka.Romantiky zde bylo relativně málo, to uznávám, ale já to zase kvituji s povděkem. Až budu mít potřebu romantiky, přečtu si něco jiného. Rumunský folklor a legendy, tajemný hrad, krutá zima, mrtvoly, kam se podíváš to byla pro mě úžasná kombinace. Co říci závěrem? Moc se těším na další, tentokrát americké, dobrodružství Audrey a Thomase.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Turante
11.08.2022 5 z 5

Skvělé pokračování série, tento díl byl pro mě o fous lepší než první. Miluju Audrey a Thomase a jejich vzájemné špičkování. Moc se těším na pokračování a věřím, že bude zase o něco lepší ;)

katchamccall
10.08.2022 4 z 5

Doufám, že budou přeloženy zbývající dva díly této série ( ?Útěk Houdiniho a Zajetí Ďábla?). Opravdu povedená a propracovaná série.

andrejci
09.08.2022 5 z 5

Pokud to šlo tak to bylo ještě lepší než první díl.
Nadchlo mě, že se děj odehrává v horách na hradě (ten je mimochodem krásný). Hledání vraha na hradě bylo skvělé. K tomu všemu jsem se opravdu utrvdila, že nesnáším pavouky. Navíc v zimě. Mos se mi líbilo, když se do toho přidal rumunský folkór a legendy. Knížce to dodalo nádhernou, temnou atmosféru.
Stejně jako fotky a dopisy, které byly součástí děje. Bylo zajímavé se na ně podívat.
Thomas a Audrey Rose byli opět naproso skvělí. Oblíbila jsem si je ještě víc. Jejich konverzace opět neměla chybu. Stejně jako jejich narážky a chemie mezi nimi.
Opět smekám před detektivní zápletkou. Stejně jako u prvního dílu jsem neměla tušení, kdo za tím vším stojí dokud jsem si to nepřečetla. Do té doby jsem stránky vyloženě hltala.
Navíc konec nám napověděl co bude v dalším díle. Doufám, že vyjde hodně brzy. Protože se nemůžu dočkat.

vera5841
08.08.2022 4 z 5

Já půjdu trochu proti proudu, prví díl mě bavil trochu víc.
Předně chválím prostředí - děsivý hrad v Karpatech uprostřed zimy.
Trošku mě tedy zarazilo, že sedmnáctiletí studenti jedou na příjímací měsíční pobyt do školy v prosinci a ještě ani nevědí, že je to jen přijímací řízení.
Příběh samotný se trochu táhne. Audrey běhá po hradě nebo pochoduje po svém pokoji a snaží se vše vyřešit sama (co Thomas?) a neustále řeší svá traumata z prvního dílu.
Co se musí nechat, tak viník byl opravdové překvapení a do poslední chvíle jsem ho neuhodla.
Velmi se mi líbí jiskření mezi Audrey a Thomasem, takové to laškování tvářící se, že je z konce 19. století. Ale bohužel to se odehrává spíše jen v závěrečné části knihy.
V souhrnu se mi kniha líbila, ale po prvním dílu jsem od ní čekala trochu více.

MotyckovaP
05.08.2022 5 z 5

Úžasný příběh. Dobře se to četlo, i vzhledem k tloušťce knihy. Troufám si říct, že to bylo lepší, než první díl, i když i ten byl senzační. Už teď se těším na další pokračování

Owain
04.08.2022 4 z 5

Ikdyž YA nečtu, tak tohle šlo. Napětí celkem dobré. Nejvíc byly scény z podzemí a setkání s pavouky, brrrrrr =) Ráda si přečtu pak další díl.

zsykorova
02.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Upřímně nejsem schopna slova, tento příběh byl tak dokonalý, mnohem lepší než první díl. A určitě se nemusím zmiňovat o té dokonalé obálce.
Bylo to víc děsivé, temné a opředené tajemstvím. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrahem. Audrey Rose mi zde byla víc sympatická, líbily se mi její myšlenkové pochody a jak se vyrovnávala s traumatem. Thomase jsem si ještě víc zamilovala, bavilo mě jeho neustálé flirtování s Audrey. Romantická linka tu nebyla dominantní, ale skvěle zapadala do příběhu a rozvíjející se vztah mezi Audrey a Thomasem se mi nehorázně líbil. Audrey se ukázala jako silná žena, co zvládla překonat své démony. Líbilo se mi na ní, že se nevzdala, i když ji všichni podceňovali.
Vedlejší postavy byly tak úžasné, hlavně dvojice Daciana & Ileana. Ředitel Moldoveanu mi lezl na nervy a měla jsem chuť ho něčím praštit po hlavě, neuskutečně mě vytáčel. Ale zase profesor Radu všechno zachraňoval.
Prostředí hradu bylo skvěle vylíčeno a přiznám se, že jsem měla celou dobu pěkně nahnáno. Folklor a legendy úžasně doplňovaly příběh a já se do knížky zamilovala ještě víc.
Konec mě dostal a vyvedl z míry. Z posledních kapitol budu mít pravděpodobně noční můry, ale stálo to za to. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Tenebris_Draco
27.07.2022 5 z 5

Abych byla upřímná, tak mi jednička přišla lepší než Hon na knížete Drákulu. Ovšem i tuto knižní jízdu jsem si nesmírně užila! (Hlavně kvůli pár situacím. Že Thomasi?) Každopádně ten konec? Wow.
Znovu jsem se velmi moc zamilovala do Thomase a oblíbila si mnohem víc Audrey.
Líbilo se mi, jak se rozebíralo její takzvané trauma z dílu Jacka Rozparovače. Jak se dokázala sebrat a ukázat všem, jak je silná ženská postava.
Neskutečně se těším na další díly!

ydnac
24.07.2022 4 z 5

Rumunsko pokryté sněhem.
Kočáry tažené koňmi.
Skoro jako by jste byli v pohádce, ale tuto nádheru kalí nalezení bezkrevných obětí.
Že by se vrátil kníže Dracula?
Audrey s Thomasem se přijeli ucházet o místo na univerzitě, ale opět se na vlastní pěst pouští do vyšetřování záhadných úmrtí.
Jejich inteligence, humor a vzájemné laškování mě bavilo :-)
Těším se na další díl :-)

DreamerX9
18.07.2022 5 z 5

Na další díl jsem se těšila jelikož první mě velmi bavil. Druhý díl byl dalším příjemným překvapením, bylo to čtivé, napínavé, brilantně napsané a také plné zajímavosti. Někteří autoři si Drákulu vyberou jako zajímavé téma do svých knih a samozřejmě to není špatně ale autorka je nesmírně bystrá a o tématech měla velmi přínosné informace. Těším se na další díl a i na další je jedno kolik jich bude rozhodně si je přečtu

Víc takových knih :)) takových kde je nejen čtivý děj ale i obohacení ať už z vědecké nebo jiné stránky:)

lena.o.knihach
14.07.2022 5 z 5

V prvním díle museli Audrey Rose s Thomasem vyřešit záhadu okolo Jacka Rozparovače a teď míří studovat do Rumunska, kde na ně čeká krvežíznivý Vlad III.

Hon na knížete Draculu je oproti Po stopách Jacka Rozparovače vymazleným dílem. V knize nechybí mapa, fotografie, psané dopisy a navíc je o více než 100 stran delší.

Audrey Rose a Thomas patří k mým oblíbeným hlavním dvojicím. A vážně stojí za to je poznat, protože se skvěle doplňují, pálí jim to, nenechají si nic líbit, stojí si za svým, nechybí jim odvaha ani kuráž a ta chemie mezi nimi! Ta je teprve něco.

Hrad Bran autorka popsala fenomenálně. Temná a lehce strašidelná atmosféra z knihy jen dýchala. Tajné chodby, tunely, noční výpravy do lesa, kde číhají vlci a samozřejmě legendární Drákula. Je to napínavé, čtivé a naprosto úžasné pokračování série, kterou všem doporučuji.

Pedruska01
08.07.2022 5 z 5

Drákulu jsem vzala takřka hned potom, co mi stihnul dorazit. Nemohla jsem se dočkat, vzhledem k tomu, že Jack Rozparovač mě neuvěřitelně bavil a obecně si mě autorka získala levou zadní, a to i svou druhou sérií, která je mimochodem úžasná. Četlo se to skvěle a taky rychle kvůli napětí a chtíči znát odpovědi, které celou knihu doprovázejí, díky tempu to hezky odsýpalo, a to kniha není žádný špejlík. Styl mi seděl, líbilo se mi, že do knihy bylo vsazeno i mnoho obrázků či dopisů - hned ta kniha byla graficky hezčí. Baví mě i to, že je to směska několika žánrů jako horor, detektivka nebo romantika - jako malá třešnička na dortu. Je to hezky nakombinované a tím pádem čtivé, takže jsem ráda, že jsem na tuto záležitost/autorku natrefila. Považuji to za něco nového, originálního, co tu (alespoň pro mě) ještě nebylo, a toho si cením.
Hlavní hrdinka Audrey Rose byla opět báječná. Neohrožená, zvědavá a cílevědomá mladá žena potýkající se s naprosto netradičním děním na hradě/škole v Rumunsku. Nenašla jsem zde nic, co by mě na ni obtěžovalo, ba naopak, měla jsem ji ráda a držela jí palce. Ze začátku nebylo divu, že není ve své kůži, potom, co se stalo v Rozparovači. Přesto se postupem času z toho dostala, nebo se zaměstnala natolik, aby tuhle vzpomínku ukryla do pozadí, a pěkně po hlavě se vrhla do dalšího případu, který byl taky pěkně šílený. A navíc začal ještě v zárodku samotného začátku. Obdivovala jsem tu její odvahu - v lese, hradě, v tunelech a taky vlastně ve společnosti. Kamkoliv bych vlezla já, byla bych strachy bez sebe a zvláště v té době. Jako klobouk dolů. Ostatní postavy, které se kolem ní motaly mě zas tolik nezaujaly, i když na pár by se nějaký názor našel.
K dámě patří i neodmyslitelně její protějšek - Thomas Cresswell. Vtipný, nadaný, sebevědomý, starostlivý mladý džentlmen, do kterého jsem se zase o kousek víc zamilovala. Neskutečně mě ten hoch baví a užívám si jeho scény. Dokáže vyloudit úsměv na tváři, i když se to vážně nehodí. Tomu říkám talent. Skvělá povaha. Dozvěděla jsem se o něm něco z jeho historie a musím říct, že mě to dost překvapilo - opravdu zajímavá spojitost s celým příběhem. Zajímavé bylo i to s jeho sestrou - spolek i vztah. Možná, ale to už jsou krapet vybájené romantické představy, bych si něco představovala s Nicolaem či s Dăneştiem - nějaké větší rozepře třeba. Thomas byl celou dobu samozřejmě skvělý, ale jako pravá romantička musím podotknout, že nejvíc nejlepší byl na samém konci příběhu, kde se trošek víc věnovali té romantice a jejich vztahu, ačkoliv to vůči celku bylo opravdu skrovně po málu. Byl až kouzelný.
Celý příběh byl neuvěřitelný, stalo se tam toho tolika a dávalo to smysl. Neměla jsem pocit, že by to bylo přitažené za vlasy či holý nesmysl. Rozhodně skvěle vymyšlené a podané. Osobně bych shořela jak papír být "detektivem", natož "odvážným". Příběh byl opředen mnoha tajemstvími, smrtí, historií. Neustále se něco dělo, nebyla chvíle, kdy by napětí zmizelo anebo se objevilo něco nezáživného. To vůbec. Líbí se mi i doba, do které je příběh zasazen a vlastně i to (vy)chování. Jedná se pro mě o netradiční knihu v porovnání s tím, co běžně čtu a hrozně jsem si jí užila. Bavilo mě to a fakt mě to zajímalo. Nemám nic, co bych vytknula. Tady ta práce se hodně vydařila. A to nezmiňuju rozuzlení a odhalení. Mojí reakcí bylo něco jako "cože?!". :D
Rozhodně musím hodnotit plným počtem, jednoznačně doporučuji, protože je to vážně skvělé. Čtivé, zajímavé, báječné hlavní postavy, jiné století, několik žánrů v jednom s kapkou romantiky, která je hrozně milá. Kniha dokáže pomotat hlavu, napnout kšandy, rozesmát, vylekat/odradit, ale i zahřát u srdce. Nemůžu si stěžovat, jsem vážně moc spokojená a už se nemůžu dočkat na další dobrodružství za velkou louží. Už aby to bylo, protože se hrozně těším! :)

rimmon
07.07.2022 2 z 5

Musím říct že okolo knížky je docela velký poprask - na jednu stranu chápu proč ale na tu druhou mi to přišlo velice kýčovité.
čte se moc dobře - oceňuji styl jakým je kniha napsaná i doplnění o fotografie. Autorka se snaží i přemýšlet nad dostupností věcí k danému roku a to je moc příjemné.
Jinak já jsem asi ,,divná" ale vraha jsem objevila moc rychle a pak už jen četla knihu abych si ověřila že jsem měla pravdu :)
Rozumím tomu proč má kniha tak dobré hodnocení a proč ji všichni chválí - po dlouhé době je to otevření tématu upíři. A to je skvělé - protože tento temný fenomén bude vždycky lákat čtenáře podobně jako Stmívání a další.
Knihu jsem přečetla velice rychle.
Občas mě trošku unavovala romantika ale je mi jasné že bez toho by ta kniha pro mnohé čtenáře nebyla tak zajímavá. Celková konstrukce i popis postav je dobrý.
Kniha má spoustu tajemství a překvapivě rychlý konec :)
Za mě perfektní oddechovka :)

bookbug_cz
03.07.2022 5 z 5

Krvežíznivý Dracula bude vždy neodmyslitelně patřit do mého dospívání. Upíři lační po krvi jsem milovala (ani nevím proč) ve všech filmech a seriálech, které vyšly. Četla jsem Vampýrskou akademii, Školu noci i Upíří deníky. A pak to nějak ustalo.
Před nějakým časem jsem četla od Kerri M. skvělý příběh zasazený do doby Jacka Rozparovače, a když jsem zjistila, že pokračování s hlavními hrdiny se bude týkat tajemství tohoto krutého knížete, začala jsem se o upíry opět zajímat.
Hon na knížete Draculu je zasazen do nádherného prostředí Rumunska. Audrey Rose se s Thomasem vydávají studovat na Akademii soudního lékařství a forenzních věd, aby se mohli ve svém řemesle vzdělávat. Školu autorka zasadila do tajemného hradu Bran, která ještě znásobňuje onu temnou a magickou atmosféru celého příběhu. Audrey Rose to tam nemá vůbec jednoduché. To, že je žena a chce se věnovat tomuto nepopulárnímu povolání, se nikdy nestřetne s kladným přijetím. Ale ona se snaží každým tahem skalpelu změnit jejich rozhořčení. Jenže pak se začínají nalézat mrtvoly, kterým někdo odsaje všechnu krev z těla a místní obyvatelé, kteří jsou legendami o knížeti Draculovi ještě plní, začínají panikařit. Nebyla by to ale Audrey Rose, kdyby se do vyšetřování sama nevložila a děj tak nabírá na obrátkách.
Knížka má 456 stran, ale nudit se nebudete. Opět je napsána neskutečně čtivým stylem, neustále se tam něco děje, o momenty překvapení tu není nouze.

2022  84%Království hříšných
2021  78%Po stopách Jacka Rozparovače