Po nás potopa

Po nás potopa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12235/po-nas-potopa-12235.jpg 5 137 27

Rozsáhlý historický román sugestivně a barvitě přibližuje atmosféru antického Říma za vlády Tiberia a Caliguly. Vznešená římská společnost a římský senát představoval vrstvu kořistníků, kteří v touze po bohatství uzavřeli spojenectví s Caligulou a dokud prosazoval jejich zájmy, drželi ho v čele státu. Osou románu jsou osudy mladého senátorova syna Lucia Curiona, úspěšného vojáka diplomata, který dychtí po kariéře a stává se bezcharakterním přisluhovačem Caligulova řádění, a herce Fabia. Fabius pochází z římské chudiny a je tragickým mluvčím drobného římského lidu. Autor tímto způsobem čtivě a nenásilně ukazuje protiklady Říma vládnoucího a bezbranného. ... celý text

misak1
24.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha, četla jsem ji před lety a vím, že se k ní ještě vrátím.

majík1
01.09.2016 5 z 5

Super kniha a doporučuji

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla mockrát a mockrát si ji ještě přečtu. O Caligulovi bylo napsáno mnohé, ale tohle je naprosto mistrovské.

vědu
12.03.2014 5 z 5

Ke knížce jsem se vrátila po několika letech a i teď se mi moc líbila. Viděla jsem několik filmů z této doby, a i když nebyly špatné, knížka je přece jenom knížka. Ta nechává víc pracovat vlastní fantazii a to má taky něco do sebe .

Dudu
06.02.2014 5 z 5

Herec Fabius, který ve svých představeních odhaluje pravou tvář římského lidu - i samotného Caliguly, je nezapomenutelnou postavou tohoto románu.

anthea
27.10.2011 5 z 5

Nějakou dobu jsem se nemohla začíst, ale když se tak stalo, pohltilo mne to a chtěla bych číst dál a dál, i když už byl konec

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Kniha začíná ke konci života císaře Tiberia a pokračuje dobou panování císaře Caliguly. Římská chudina, bohatí senátoři, císařský palác, je tady všechno. Hlavními průvodci dějem jsou zde senátorský syn Lucius Curio a jeho protipól, herec Fabius Scaurus.