Bez rozloučení

Bez rozloučení https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409974/bmid_bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4 595 127

Play On série

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Play On , 2017

Blanka29
30.10.2020 4 z 5

Koho nekdy netrapily vycitky a obvinovani? Moc pekna kniha, ktera o tom pojednava. Nora nemela lehky zivot a jeji neustale vycitky a obvinovani ji uvrhaji do nelehkych situaci, ale svou bojovnosti a vtipem vse prekona. Co me na pribehu rozcilovalo a bralo mi krasu z pribehu byl ten hrozny dialekt. To musela prekladatelka zrovna pouzit tento cesky dialekt, ktery taha za usi? Hruza. Proc misto toho nedala treba slovenstinu? Za to strhavam jednu hvezdu, protoze jen kvuli tomu jsem knihu nekolikrat odlozila....

NewKiddo
24.10.2020 4 z 5

Začátek knihy mě moc nenadchl a myslela jsem si, že tu knihu ani nedočtu, ale pak najednou bum a potřebovala jsem nutně vědět, jak to s Norou a Aidanem bude dál... takže nakonec mě ten příběh příjemně překvapil :)

Zuzana207
13.10.2020 4 z 5

Veľmi pekne napísaný milostný príbeh, ktorý sa číta v podstate sám. Nenáročné odpočinkové čítanie ako stvorené pre relax. :-)

Ivca05
05.10.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začít, ovšem pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

liletka_a
30.09.2020 5 z 5

Opravdu velmi krásná a poutavá kniha..Moc se mi líbilo prostředí Edinburghu..Na nějaké pořádné vzrůšo mezi Aidanem a Norou jsem si sice musela nějakou tu stránku počkat, ale za to čekání to stálo! Miluju, když mě kniha a její příběh pohltí, že přestávám vnímat okolí.

krevetka79
27.09.2020 5 z 5

V první části jsem si říkala , že mi kamarádka knížku půjčila omylem...
Ale po dočtení jsem nadšená ...
Chvílemi mě hlavní hrdinka rozčilovala- její myšlenkové pochody, ale měly své opodstatnění...

verukozmin
30.08.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Byla jsem z ní nadšená. Super oddychovka

meda2007
06.07.2020 4 z 5

Pekny, ctivy pribeh, ktery je o poznani sebe sama. Libilo se mi jak se hl. hrdinka vyvyjela spolu s pribehem. Vetsinou se mi hl. hrdinky moc nelibi, ale proti tehle nemam vyhrady. Vlastne jsem si dost oblibila vsechny postavy, i jeji rodice, u kterych jsem chapala proc se tak chovaji. Od pribehu necekejte zadnou velkou literaturu, proste oddechovka nekam k vode nebo po narocnem dnu. Ale i tak byl moc pekny a svuj ucel, oddechnout si, u me splnil. Urcite se ke knize jeste vratim.

JanaDor
26.06.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, líbilo se mi to, až na hlavní hrdinku, která se ke konci chovala tak trochu zmateně, ale jinak moc pěkná romantika.

Lee7
12.06.2020 4 z 5

Knížka byla svěží, rozhodně zajímavý příběh. O úctě, sebepoznání a emocích. Kdo má rád S. Young, příběh ho nezklame.

petulkapeta
04.06.2020 5 z 5

Ach ty moje emoce...Jima mi bylo lito,pak jsem nechapala Aidna a Nory mi bylo lito,ale byla jsem nadsena ze neztratila nadeji,nasla lasku v samu sebe a pochopila že Aidna vlastně miluje a nikdy nepřestala

tess.de.veles
29.05.2020 3 z 5

Průměrná romance.... ale ten překlad.... tolik nesmyslných spojení, co nedává vůbec smysl.... ach jo :-( nejlepší bylo 'poškrabat
svrbění' což v originále je myšleno jako uspokojit svou touhu... No, pro překládání knih asi musí mít člověk cit a talent, nestačí dobrá anglina...

lidunka1
29.05.2020 3 z 5

Je to knížka, bez níž se snadno obejdete. A ty erotické scény jsou v knížkách už tolikrát omleté. Kdo potřebuje o erotice číst, místo ji prožívat, prosím. Možná by chytla čtenáře tak od 16 do 20 let.

PetraBery
23.05.2020 3 z 5

Od autorky mám přečtenou sérii Dublin Street, takže jsem věděla do čeho s její další knížkou jdu. Nora neměla lehké dospívání, po útěku od rodičů začíná žít nový život v cizí zemi. Co mi nesedělo, bylo "nářečí" některých postav. Kniha o hledání sebe sama, odpuštění, vině i bolestné lásce. Romantická oddechovka, tak 3,5 *.

Anezimm
20.05.2020 5 z 5

Neměla jsem velká očekávání, proto jsem si ani knihu nepořídila do knihovny a četla ji jen z telefonu. Ale! Knížka byla skvělá, doporučuji!

Ála1968
20.05.2020 3 z 5

Zase trošku něco jiného po romanticko-historických románech.A nebylo to vůbec špatné.Asi spíše pro mladší generaci,ale líbilo se mi to.

Ella161
05.05.2020 5 z 5

Možná Spoiler!!!

Páni! Tak to bylo něco! Kniha je úžasná. Hlavní postavy jsem si zamilovala a do Nory jsem se hned vcítila. Chápu její impulzívní jednání. Chápu její pocit viny i bolest. Kniha mě rozesmála, ale i rozplakala. Bože, nesnáším Leine! Já si myslela, že tu textovku opravdu poslal Aiden. Každopádně jsem ráda, že se to nakonec vyřešilo a všechno dobře dopadlo. Protože abych byla upřímná, po druhé části jsem vůbec netušila, jestli spolu opět budou. Hlavně co to mělo být? Ten sex a následně ta hnusná slova? Měla jsem chuť Aidena zabít! Nicméně na knize se mi nejvíce líbí to, že Nora odpustila sama sobě. Myslím si, že to je to nejdůležitější, aby jste se mohli posunout dál. Taky mi udělalo radost, že našla sama sebe a byla konečně šťastná. Všichni, kdo s ní prožili příběh budou se mnou souhlasit, když napíšu, že se to zasloužila. Moc doporučuji! Díky knize se zamyslíte nad sama sebou, láskou a co znamená odpuštění. Na víkend je to skvělý výběr!

aAp
01.05.2020 4 z 5

Poslední dobou jsem měla se čtením problémy, do žádné knihy se mi nepodařilo začíst natolik, abych dospěla až ke konci. A pak se mi pod ruku dostalo Bez rozloučení. Krásný, emočně vypjatý příběh, jenž se četl tak snadno... Hltala jsem stránku za stránkou, nedokázala knihu odložit. Chuť ke čtení se mi díky této knize vrátila, díkybohu!
Nicméně mi na mnohých místech vadil překlad, a především přízvuk některých Skotů. K příběhu se mi nehodil, a navíc se mi zdálo, že jej postavy chvíli používají, jindy vůbec. A to ani nemluvím o tom, že jsem při čtení narazila i na několik pravopisných chyb. To mi vždy požitek ze čtení sráží, bohužel. Proto dávám jen 4 hvězdy.
Pravděpodobně se však k opětovnému přečtení příběhu jednoho dne vrátím, jen raději sáhnu po originále.

Majuš333
27.04.2020 5 z 5

Dlho som túto knihu odkladala a ani sama neviem prečo... Je síce pravda, že som sa na začiatku strácala (ale to bolo mojou nesústredenosťou, nie zlým začiatkom), ale nakoniec ma to vtiahlo a nepustilo až do poslednej stránky... Na oddych a únik z reality ako stvorené...

LittleK
17.04.2020 4 z 5

Přiznám se, že jsem knihu kupovala s domněním, že se jedná o erotický román, ale jedná se spíše o romantiku s nádechem smyslnosti. Příběh se četl sám, hezky na sebe navazoval. Chvílemi mě ale Nora rozčilovala, jak věci stokrát rozebírala do takového detailu. Místy mi také lezl na nervy nedostatek synonym pro rozervanou duši a zlomené srdce. Jinak jsem ale spokojená a jsem zvědavá na Struny lásky, které na mě čekají v knihovně.

pro ženy erotika Skotsko romantika

Samantha Young