Bez rozloučení

Bez rozloučení https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409974/bmid_bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4 595 127

Play On série

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Play On , 2017

princesse
27.10.2021 4 z 5

Příjemné čtení, ubíhalo to neskutečně rychle a rozhodně času nelituji. Malinko mi tam vadilo nářečí některých postav, ale i to se dalo.

Raislin
10.10.2021 4 z 5

Kniha je hezky napsaná, čtivá. Děj je na mě plný osobních tragédií. Chápu, že nějaká událost se stane, ale tady je toho utrpení až moc i když někdo může mít tolik smůly. Já chci radši číst pozitivnější knihy.

anna7852
22.08.2021 3 z 5

Nevim,Samanthu mam moc ráda.
Série Dublin a Hrdina dokonalé,tohle nevim no.
Na jednu stranu se mi to líbilo,ale na druhou stranu to bylo zvláštní.

Nel-ly
15.07.2021 4 z 5

Série Dublin Street byla víc podle mého gusta... a bylo tam méně pokusů přeložit skotský přízvuk, ale vím, že to se prostě v češtině nedá udělat ke spokojenosti čtenáře. Ale čte se to vážně šíleně :D
Za mě tam bylo až moc náhod a traumat, ale chápu smysl příběhu i všechny časové linie, které se musely stát. Ukápla i slzička.
Asi bych raději, aby autorka konec vyřešila trochu jinak... takhle mi to přišlo trochu moc nucené, přetažené za vlasy a... no byla to škoda, mohla se víc soustředit na hrdinku, která většinu knihy byla velká chodící deprese.
Kniha se četla krásně, miluju, že se příběhy odehrávají ve Skotsku, ale místo v srdci u mě autorka získala sérii Dublin street a ta je za mě nepřekonaná, ale jsem ráda, že to zkouší zase trochu jinak.

_ld91
05.07.2021 4 z 5

Prvních sto stran des, chtěla jsem se na tu knížku vykašlat. Překlad nářečí Jima a Roddyho úplně sileny, strasne se mi to nelíbilo a nebavilo mě to číst. Pak už se z toho stala velice příjemná oddechovka, kterou jsem docetla v podstatě na jeden zátah. :)

martina1797
02.07.2021 5 z 5

Tohle bylo opravdu krásné. Od autorky jsem četla celou sérii Dublin Street, tohle bylo trošku jiné, ale rozhodně neméně skvělé. Bylo to mnohem více emocí a to se mi moc líbilo. Hlavní postavy pro mě skvělé, Noře jsem v mnoha ohledech moc dobře rozuměla. Když připočítám styl psaní není k tomu co dodat. Mohu jen doporučit, je to určitě kniha, se kterou stojí za to strávit pár večerů.

Ráčkajda
23.06.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo, knížku jsem zhltla pomalu na jeden zátah a těším se na druhou ze série :-)

johana3160
10.06.2021 4 z 5

Po prvnich par strankach jsem myslela, ze knihou vyhodim z okna a uz ji nevezmu do ruky (coz jsem si nemohla dovolit, protoze byla z knihovny). Nastesti za to nemohla autorka, ale preklad s “dcerkami” apod. Hrozne, az fyzicky, se mi to pricilo. Nejak jsem to nakonec prekonala a nelituju. Nebylo to sice na 5* protoze mi furt neco chybelo. 4*davam autorce, za preklad 2*

Kudík
28.04.2021 3 z 5

Od této autorky jsem četla „Hrdinu“ i sérii „Dublin Street“, takže jsem se těšila, ale dostala jsem trošku něco jiného. Zatím jsem si v každé autorčině knize oblíbila alespoň jednu z hlavních postav, ale zde se mi nejvíc zamlouvaly vedlejší. Co by hodně z nás dalo za Jima. Oni oba „skotští chalani“ byli super, ať už Jim nebo Roddy, i když ten jejich dialekt mi trochu trhal oči. :) Seonaid se mi také líbila, hlavně ke konci, kdy prozřela, ale u Nory a Aidana jsem jejich chemii necítila, jen o ní četla. Navíc některá rozhodnutí, která Nora učinila, jsem nepobírala. A scéna se Sylvíí, když si jí přebíral Cal… , to bylo jako ze života. :( Kniha je sice čtivá, ale tentokrát mi něco nesedělo. 3,5*.

illca2
15.04.2021 3 z 5

Když člověk hledá něco nenáročného na večerní čteni, je toto to pravé. Docela mi bylo Jima líto.. Hold osud je svině.
Celkově se mi knížka líbila, četla se dobře, teda až na to nářečí, to byl děs!

Evaho73
09.04.2021 3 z 5

Knihu som si zvolila na odľahčenie posledných pár hektických dní.
Nejako som sa však nestotožnila s charakterom hlavnej hrdinky a k dočítaniu knihy som sa doslova premáhala.
V príbehu mi chybala nejaká "iskra", ktorá by vo mne viac dokázala prebudiť záujem a zajtra už isto nebudem vedieť v čom vlaste spočívala dejová zápletka....

dooky
07.04.2021 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, Aidan byl prostě...ach...Nářečí jsem zkousávala trochu hůře, nicméně mi to nijak nezkazilo celkový dojem. Romantika okořeněná trochou sexu, ale i pár okamžiků v zamyšlení. Super strávených pár hodin, nelituji.

zuza264
09.03.2021 4 z 5

Měla jsem slzy v očích..

BrokenDreamer
20.02.2021 5 z 5

Musím přiznat, že na tuto knihu jsem se dlouho těšila, zároveň jsem z ní měla trochu obavy. Celkově se příběh nedrží zajetých kolejí, které známe z jiných knih S. Young, ale nic to nemění na tom, že je krásná. Přesto mě stále překvapuje, že děj pokaždé nějak dostane do Edinburghu a stále mě to baví. Už několikrát mě napadlo, co kdyby S. Young nechala své postavy se v Edinburghu střetnout... Každopádně tuto knihu velmi doporučuji těm, kteří stejně jako já o něčem sní, mají naději a bojují, všem zlomeným i milovaným.

Vendulik
15.02.2021 5 z 5

Kniha byla parádni. Přečteno jedním dechem.

Jaruš71
02.02.2021 5 z 5

Každý máme minulost se kterou se musíme nějak vyrovnat. Pěkné čtení u kterého přemýšlíte i o té své.

lukonka
31.01.2021 2 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, az tak v polovině knihy jsem se chytila. Přišlo mi to strašné vleklé a až moc životních dramat na každou postavu. Chvilkami to byl citový mišmaš, ale chtěla jsem vědět jak to s Norou a Aidenem skončí

adela_02
13.01.2021 4 z 5

Kniha mě docela překvapila, čekala jsem horší. Upřímně se mi víc líbila kniha Struny lásky. S touhle jsem, ale nešlápla vedle! Kniha byla čtivá s dobrým dějem. Nemohu si stěžovat bylo to pěkné odreagovaní. Doporučuji! :)

Toledo
30.12.2020 5 z 5

Kniha v sobě měla víc než pouze erotiku a plytkou zápletku, byla jedna z těch povedenějších. Příběh zajímavý, neobvykle zamotaný, ale samozřejmě s happyendem. Za mne plný počet hvězd, moc jsem si to užila.

Ena
03.11.2020 5 z 5

Knihu jsem si pořídila na základě hodnocení tady na databázi. Prolog mne svým časovým skokem bez nějaké souvislosti mále odradil, ale následně mne kniha naprosto pohltila. Příběh má zajímavou zápletku i hloubku, kterou zpočátku rozhodně neočekáváte.

pro ženy erotika Skotsko romantika

Samantha Young