Plavba zlých snů

Plavba zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506761/bmid_plavba-zlych-snu-zS6-506761.png 4 390 390

Řekla bych, že doktor Cruz Costello je můj úhlavní nepřítel. Jenže to by vyžadovalo, abychom si sebe navzájem všímali, což jsme už více než deset let neudělali. V tomhle městě je za zlatého hocha. Zbožňovaný rozehrávač, co se stal lékařem. Já jsem holka, která se nechala v šestnácti zbouchnout a teď pracuje v bistru. On je ve Fairhope korunním princem. A já získávám svou pravidelnou dávku královské rodiny z bulvárního plátku. On je boháč. A já mám hluboko do kapsy. Když se naši sourozenci zasnoubili, Cruzovi rodiče pozvali před svatbou obě rodiny na plavbu lodí. Jenže my s Cruzem se ocitneme na jiné lodi, než všichni ostatní. Představte si deset strašlivých, nesnesitelných dní na moři, s chlapem, kterého nemůžu vystát. (Samozřejmě je to moje chyba.) Ale když přijde do hry alkohol, tajemství se vysypou z rukávu a mně zůstane jediná otázka: Troufnu si dát lásce ještě šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Bad Cruz , 2021

Jita160
23.05.2023 5 z 5

Moc jsem zde styl psaní autorky nepoznávala.
Bylo to jiné,takové pohádkové.
Tennessin příběh byl smutný. Jako svobodná matka byla ostudou jak pro svoji naprosto příšernou rodinu tak i pro město v kterém žila. Asi právě proto byla jak časovana bomba a měla pěkně tvrdou skořapku a prořízlou pusu.
Bojovala proti všem jak za sebe tak i za svůj život. Když se však objevil muž,který ji zbožňoval už v jeslích tak je z ní slaboch a boji se věřit a milovat. Cruz je úspěšný lékař a oblíbenec.Když se společně dostaly na nesprávnou loď zmizí nevraživost, a začne jiskření a vzájemná přitažlivost.
Smutnohumorný příběh byl plny bolesti,citu,zrady,zášti,romantiky a samozřejmě lásky.

Lucie.285
19.05.2023 5 z 5

Krásná romantika, kterou jsem si moc užila a opět se nešlo odtrhnout od čtení. Chování města a rodiny k hlavní hrdince bylo příšerné. V některých chvílích mi jí bylo opravdu líto. Její syn Bear byl prostě zlato, který vždy stál na straně své matky. Cruz byl sympaťák s dobrým srdcem a vlastně odjakživa věděl, co chce a to se mi na něm líbilo. Byla to příjemná změna číst o chlapovi, co ví co chce a nepotřebuje třičtvrtě knihy přemýšlet nad tím, co vlastně k Tennessee cítí. Ano, autorka dala hlavnímu hrdinovi knírek, ale na začátku psala, že vypadá jako Ryan Gosling, který knírek nosí, takže jsem s tím byla nakonec překvapivě v pohodě. Protože jako komu se nelíbí Ryan? Začátek knihy, kdy se k ní město chovalo příšerně, pro mě bylo strašné těžké číst, ale jakmile se nalodili byla to jedna neskutečná jízda s mnoha vtipnými pasážemi. Sexuálních scén tak akorát, nemusím psát, že byly napsány opět perfektně, jako vždy u L.J. Shen. Co se mi také líbilo, že se na konci Rob vzpamatoval a rozhodl se být v životě svého syna. Takže za mě doporučuji, mělo to všechno, co od tohoto žánru člověk očekává a ani chvíli jsem se nenudila.

bezzink
17.05.2023 4 z 5

Za me povedena romantarna. Povedeny pribeh. Mam rada, kdyz je jeden z hrdinu outsider na malem meste a drape se vzhuru pres ruzne prekazky a krivdy.
Moc jsem tedy nepochopila ten vzhled Tennessee. Ceho se tim snazila docilit? Mate me za devku, tak se tak budu stylizovat? Divne.
Kazdopadne ja jsem rada, ze LJS taky umi napsat chlapa, ktery neni totalne dark/psycho/zvraceny atd. I kdyz, co si budeme povidat - knirek a slipy zrovna teda zvracene jsou a to dost! Myslim, ze se jako zeny muzeme shodnout, ze neni nic vic antisexy nez knirek a slipy!! Verim, ze jsme si kazda doktora Cruze predstavovala uplne jinak. Ja jsem se snazila drzet popisu, tak jsem si ho predstavovala aspon jako Luka Evanse, coz mi celkem pomohlo. :))
Byla to fajn sladarna, LJS umi psat poutave a vtipne, zalezi jen jakou cestou se zrovna rozhodne jit - jestli dark nebo sweet. Ja hlasuju pro sweet.

oresvo
13.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Na 5* to nebylo.
Příběh byl skvělý, i když mi vadila ta omáčka okolo v první polovině knížky než se k něčemu dostali.
Vadilo mi chování rodiny a celého města k Nessy jen proto, že otěhotněla na střední.
Doktor ze začátku taky nebyl bůh ví jak sympatický.
Ale jak se to postupně rozjelo tak to byla zábava.
Konec jsem se užila nejvíc.
Nejlepší byl Bear. Tohle je zlatý kluk.
Kdo má rád pěkný milý příběh s trochou humoru a romantiky, dostane co očekává.

petraLI
05.05.2023 4 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. K Nessy se chová celé město jakoby někoho minimálně zavraždila a ona jim to toleruje. Cruz je zlaté dítě, které nechce nikoho zklamat. Jejich role mi moc nesedí, ale za to jejich hašteření a slovní přestřelky jsou vtipné. Nakonec bych knihu hodnotila pozitivně až tedy na ten KNÍREK. To prosím ne! Knírek nikdy:))

Dellphi
05.05.2023 5 z 5

A mně se to líbilo! Jasně, občas (chápejte skoro pokaždé, když přišli na scénu) jsem měla chuť členy rodiny hlavní hrdinky problesknout (pěstí), ale ani to mi četbu nezkazilo. Sice mě mrzelo, že si to Nessy nechala líbit, a tak dlouho všem ustupovala, ale nakonec to nějak zvládla. Od Cruze jsem zase čekala, že se jí více zastane, ale chápu, že chtěl, aby se tomu postavila sama. Líbilo se mi, že byl přímočarý, hned jí řekl všechno na rovinu a taky jí tak úplně nelezl do zadku. Představa jeho kníru byla strašná i pro mě, ale prostě jsem to ignorovala a představovala si ho bez něj (jinak to prostě nešlo).

Poznámky v ostatních komentářích typu: průměrná romance, tak s tím nesouhlasím. Tahle kniha (a i ostatní od autorky) je výjimečná v tom, jak je psaná, ve formulaci myšlenek i originálních slovních přestřelek hlavních hrdinů. Mělo to čtenáře bavit, a to se povedlo na plné čáře. Přece to nemusí být vždycky drama jako blázen, nebo s nějakým obřím traumatem. V knize nebyla ani jedna jediná část, která by mě nebavila. Takže doporučuji a vůbec mi nebude vadit, pokud se autorka pustí do další romantické knihy. Vlastně za to budu velice ráda!

Čtenářka368
04.05.2023 3 z 5

To, co bych odpustila kdejaké autorce L.J.Shen prostě odpustit nelze - těžce průměrnou knihu. Tennesse je hodná holka, taková Popelka dnešní doby. Jenže její submisivita hraničí s blbostí. Její rodinu bych profackovala komplet kromě syna, který je paradoxně k věku, jediným normálním a vyzrálým člověkem v jinak podivném maloměstě. Doktůrek s knírem připomínajícím postavu z německého porna (fuj panebože proč) se pochlapí až ke konci, jinak je to onuce jako naše hlavní hrdinka. Vlastně to prostředí knihy docela vtáhne, ale sladký mi to fakt nepřišlo. Spíš smutný, iritující, a odpudivý - především kvůli chování lidí k hlavní postavě. Četla jsem bez špetky natěšenosti několik dní. Autorka má, dle mého mínění, obrovský talent na drsnější knihy v rámci Young Adult literatury, ale sladké romány jí nejdou.

Belgarion
03.05.2023 3 z 5

Nebyla to plavba zlých snů, ale rozhodně to nebyla Extáze ani Euforie. Autorka má talent na excentrické postavy a příběhy a tohle zaplulo do průměrnosti asi po 50 straně. Bod za hlavní hrdinku, drzou, vyzývavou ženskou s přeplácaným mejkapem a umělými nehty, co ji v 16 zbouchnul její první. Konec milým husičkám, co potřebují zachránit. Hustý. Pak přišel na scénu uhlazený a všemi adorovaný doktůrek, co nosí knír (cožeto???) a má velký penis (překvapení!!!). Pořád hustý. Děj se začne odvíjet a postavy postupně ztrácí svůj půvab, protože se ukáže, že to celou dobu jen hrály. Konec hustoty. Nastoupí šedý průměr, pár nedůvěryhodných scén i postav, k tomu hodně cukrkandlu a plavba je u konce.

Lofda
30.04.2023 4 z 5

"Překvapeně na mě zíral. Nebyla v tom žádná něha ani láska. Jen překvapení a naprostý údiv někoho, kdo sleduje masakr při vlakovém neštěstí jako ve zpomaleném filmu."

Zvláštní knížka, hraje si na vtipnou, ale občas je vám při čtení vážně smutno. Hlavní hrdinka Tennessee (co to mají Američané za zvláštní zvyky při výběru jmen?) si užila svoje, jednou to "tak trochu" zvorala a teď už není cesty ven..?!? Někdy (a to celkem často) mi jí bylo líto, i když to bylo až neuvěřitelné, jak po sobě nechala "šlapat", když to byla vlastně taková holka od rány?? A pak tu máme pana doktora, hrdinu se vším všudy, až na ten knír (cožeee? to si ani představit nechci..) a příběh je tu. Pár kotrmelců, pár nedorozumění, trochu vysvětlování a zazvonil zvonec, pohádky konec.. Podle názvu a obálky jsem čekala víc děje na lodi, ale vlastně mě ten návrat do města pak bavil ještě víc. Není to top literatura, ale příjemná oddychovka, kdy máte občas chuť někoho profackovat, ale nakonec (překvapenííí) se všichni usmíří, všechno dobře dopadne a proto tyhle příběhy čteme, ne??

Zomy
28.04.2023 5 z 5

S L. J. Shen je jeden problém - vždycky píše skvěle, ale nikdy nevíte, co od ní zrovna dostanete.
Někdy je to city drásající drama, které sice skončí sladce, ale než dospěje ke konci, tak vás emočně úplně vyždímá. Takže její příběhy typu, kdy má holka po znásilnění na břiše vyrytá "slova hanby", nedávám - to podle mě do červené knihovny prostě nepatří. Přečtu to jedním dechem, ale už se k tomu nevracím.

A pak jsou tu knihy, kdy dokáže napsat naprosto perfektní romantiku, u které se srdce rozplývá a úsměv na obličeji neustále cuká (Ďábel nosí černou, Skandální titulky).

Plavba zlých snů je podle mě autorčina bezkonkurenčně nejsladší kniha. A kupodivu hlavní hrdina není ani trochu hajzl, spíš naopak. Ani jednou jsem o něm při četbě nezapochybovala (až na ten knírek, to fakt neee. Výhodou knížky je i to, že si můžete představu o hrdinovi upravit podle vlastních představ :-) ).
Zkraje jsem se trochu bála, že mi Tennessee svou povahou nesedne, ale byla skvělá, stejně jako celá knížka.

Dost možná se Plavba zlých snů stane mojí oblíbenou dovolenkovou romanťárnou. Protože ta letní atmosféra a láska z ní úplně sálá.

lenka4032
27.04.2023 4 z 5

,Čo vy a stredoškolské lásky?"

Doktor Cruz Costello je ten obľúbený, ktorého každý v meste zbožňuje. Je tu však jedno dievča, ktoré je voči nemu imúnne. A ako býva zvykom vždy chceme to čo nemôžeme mať....

- malé mesto
- dobrý, obľúbený muž
- žena s pochybnou povesťou
- stredoškolská láska
- hate to love

Priznám sa, že zo začiatku som mala zmiešané pocity, a dokonca som chcela knihu odložiť. Tennessee mi totiž neskutočne liezla na nervy. Avšak čím som ďalej čítala, tým ma príbeh viac bavil. Bolo to vtipné, milé ale aj bolestivé.

Od @authorljshen u mňa stále vedie séria Sinners of Saint. Nasadila ňou latku veľmi vysoko, a ešte ju u mňa ničím neprekonala.

Blanka29
27.04.2023 4 z 5

Dalsi skvela kniha. Pribeh Nessy, ktera opravdu nemela lehky start do zivota a nasledne dusledky byly misty az moc....ale nastesti se objevil princ na bilem koni a zachranil ji :) Sice musel mit hodne trpelivosti a snest i nejeden slovni utok....

Wabinka
26.04.2023 5 z 5

Pěkná romantická pohádka s mega přeslazeným koncem. A musím napsat, že i přesto mě Plavba zlých snů Nessy a Cruze nesmírně bavila. Opravdu povedené čtení a za mě asi nejlepší autorčina knížka.

Matri
25.04.2023 5 z 5

Autorka ma zasa raz nesklamala!!! Určite som čítala aj lepšie autorkine diela ale Nessy a Cruz určite nesklamali ani "až tak neurazili" . Doslova oddychová, vtipná a pútavá kniha. Naozaj som sa ani chvíľu nenudila. Autorku mám veľmi veľmi rada a zasa nám priniesla nový a originálny príbeh. Síce niektoré situácie trošku na hlavu ale nijako extrémne mi nič nevadilo. Hodnotím ako lepšie 4/5

Hatshepsut
24.04.2023 4 z 5

Kniha má blízko k Popelce, závěr byl pohádkový. Nicméně čtivý příběh plný zábavných výměn mezi Cruzem a Nessou. Klasická odddechovka, hledat zde logické vysvětlení chování hlavní hrdinů nemá smysl. Není to úplně typické čtení od této autorky, ale bavila jsem se.

Ketfl
24.04.2023 4 z 5

Autorku L.J. Shen označuji za královnu příšerných charakterů, ale její knihy opravdu zbožňuji. Na Plavbu zlých snů jsem se tedy mimořádně těšila, nejen kvůli autorce, ale právě i kvůli tématu zaoceánské plavby lodí. Nakonec musím říct, že mě příběh dost překvapil. Nepřišel mi jako úplně takový ten typický od Shen. Charaktery postav tentokrát totiž nejsou tak zvrácené, jako je tomu u jiných knih. Kniha sama o sobě je spíš pojatá komediálně, dalo by se říct až parodicky. Já si ale čtení nesmírně užila. Ano, příběh má celkem dost much, ale i přesto mě neskutečně bavil. Vážně jsem zírala, jak se celé město, a především vlastní rodina, chovala k hlavní hrdince. Nessy měla tendence přijímat roli, kterou jí obyvatelé města přisoudili a vadilo mi, že pořád poukazovala na to, že chce chránit svého syna a být mu dobrým příkladem, a pak se stavěla do role lehké a hloupé holky. Cruz mě svým chováním také někdy rozčiloval, ale i přesto jsem příběh doslova zhltla. Moc mě bavily ty části, kdy byla ústřední dvojice na lodi. U těch jejich vymyšlených historek jsem se opravdu nasmála. Autorka má určitě lepší knihy, ale i tato mi přišla skvělá. Přitažená za vlasy, ale skvělá.

Nessa
23.04.2023 5 z 5

Po dlouhé době knižního půstu, kdy mě ani nebavilo nic číst natož aby mně některá kniha zaujala natolik, abych se k ní vrátila po pár přečtených kapitolách se to této knize povedlo! a jsem moc ráda. Nemohla jsem se odtrhnout od knihy. Jedna stránka plynula za druhou a byla přečtená a pryč jako voda.
Už jsem od autorky četla Ukradený polibek, ale oproti tomuhle to bylo slabé kafé.
Styl psaní byl chytlavý, lehce se četl. příběh mě pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. Vždy jsem čekala, co se stane dalšího. (hlavně ke konci)
Jinak se mi líbilo že příběh nebyl jen o Cruzovi a Tennessee, ale bylo tam víc postav, kterým se autorka věnovala a popisovala komplikované vztahy. Je to moc dobře napsaná kniha a zaslouží si ještě víc pozornosti, než má teď. :)
Ale neřekla bych že je to odpočinková kniha, která by vás nějak nerozhodila. (aspoň já měla kolotoč emocí, a ještě se vzpamatovávám)
P.S.: Těším se na Sparrow.

lusitta05
23.04.2023 4 z 5

Fakt som sa pobavila, bolo to fajn. Ale zo správania rodiny, celého mesta a niekedy aj hlavných hrdinov mi bolo skoro na grcanie. Tak 3,5*

Literarytwins
21.04.2023 3 z 5

Ještě dnes se z této knihy vzpamatovávám a úplně mi láme srdce psát další řádky, ale tohle je pro mě nejhorší kniha, kterou jsem od této autorky četla. L.J.Shen patří vždy mezi mé TOP oblíbené autorky a já do tohoto příběhu šla jak se říká "to je sázka na jistotu". O to víc jsem zůstala v šoku. Paradoxně absolutně nemůžu knize upřít to, že to bylo velice čtivé a místy jsem se i velmi pobavila. Čtivost, humor a možná i trochu ta obálka a příběh inspirovaný popelkou, to bych možná ohodnotila kladně a u toho také bohužel skončím. Podobnost námětu v Bad Cruzovi a Thorne Princess jsem našla poměrně brzy, byť to působí, jako že autorka vykrádá samu sebe, Thorne Princess byl naštěstí podstatně lépe sepsaný příběh uchopený za ten správný konec. Jinak mi brutálně nesedl ani jeden z hlavních hrdinů. Tennessee a její postoj k městu? Absolutně nechápu. Ano je hezké, že jí bylo jedno, co si o ní kdo myslí, ale to jak absolutně nesmyslně přilévala benzín do ohně /což v knize vlastně ani nebylo opodstatněné) jsem nepobrala vůbec. Totálně zbytečné a nepochopitelné vzhledem k její roli matky, kdy by se už kvůli synovi měla snažit o pravý opak i za cenu, že by měli žít jinde. Doktor Cruz Costello byl kapitola sama pro sebe, sakra dlouho jsem si musela zvyknout na kombo khaki kalhoty&knír v přirovnání "sexy samec" místního revíru. Dejme tomu ještě, ale jeho povaha? Jeho "koule" byly jako rozbitý neonový nápis v nočním klubu. Chvíli je měl, potom zase ne. Na jednu stranu miláček davu a maminčin mazánek a na druhé straně dává Tennessee ultimáta a v podstatě si vztah vyfňuká. Budiž mu připsány body k dobru za to, jak zmaloval fasádu Robovi a za to, jaký měl vztah se Bearem. Celkové rozuzlení přišlo tak jakoby odnikud a z ničeho nic. Ne nevěřím tomu, že se najednou se celé město a obě rodiny dobře vyspaly a začali se k Nessce chovat jako lidé a ne jako prasata. Za mě jedno velké zklamání a doufám, že se ničeho podobného u Leigh už nikdy nedočkám. Budu dělat, že se tohle nikdy nestalo.

petusska01
19.04.2023 5 z 5

Peckaaaa!! S L.J.Shen som ešte mimo nikdy nastúpila! Bola to sranda, bola tam romantika, riadna dávka ostrosti, krivdy, šialenosti, samozrejme rodičia na palicu a aj bláznivé ex a exovia. Toto bolo ozaj super. Dokonca sa autorke podarilo riadne rozvírit aj emócie, Tennesee si zaslúžila veru oveľa viac ako dostávala od svojej rodinu, mestečka. Cruz bol zo začiatku taký nudný týpek, potom sa z neho stal zase taký zamilovaný dokonalý chlap a aj on si v konečnom dôsledku vydobil u mňa rešpekt, že nie len Nessie nútil požadovať si účtu ale aj on od nej si ku vyžiadal, čo v mojich očiach ho ešte povýšilo. Áno áno, tá zápletka bola celkom pridlhá, všetko sa tam mlelo dokopy, raz jeden uskočil raz druhý...všetko dobre v konečnom dôsledku dopadlo. Kľudne by som ešte čítala ďalej o obyvateľoch tohoto malého ale šialeného mestečka.