Plavba zlých snů

Plavba zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506761/bmid_plavba-zlych-snu-zS6-506761.png 4 391 391

Řekla bych, že doktor Cruz Costello je můj úhlavní nepřítel. Jenže to by vyžadovalo, abychom si sebe navzájem všímali, což jsme už více než deset let neudělali. V tomhle městě je za zlatého hocha. Zbožňovaný rozehrávač, co se stal lékařem. Já jsem holka, která se nechala v šestnácti zbouchnout a teď pracuje v bistru. On je ve Fairhope korunním princem. A já získávám svou pravidelnou dávku královské rodiny z bulvárního plátku. On je boháč. A já mám hluboko do kapsy. Když se naši sourozenci zasnoubili, Cruzovi rodiče pozvali před svatbou obě rodiny na plavbu lodí. Jenže my s Cruzem se ocitneme na jiné lodi, než všichni ostatní. Představte si deset strašlivých, nesnesitelných dní na moři, s chlapem, kterého nemůžu vystát. (Samozřejmě je to moje chyba.) Ale když přijde do hry alkohol, tajemství se vysypou z rukávu a mně zůstane jediná otázka: Troufnu si dát lásce ještě šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Bad Cruz , 2021

luzajickova
30.08.2023 5 z 5

Tento příběh byl pro mě osvěžující, moc sem si ho užila. Cruz byl úžasný, jak se choval k Tennessee, ale kdo si mě nejvíc získal, byl Bear. To je tak úžasný mladý kluk, jehož chování a to, jak držel s Tennessee, mě dostávalo, bylo to tak nádherné a láskyplné pouto. Kdo mě ale nejvíc vytáčel, byla Tennessee rodina - matka, sestra, naprostí sobci a hysterky. To jejich chování k vlastní dceři/sestře bylo hnusné a někdy až přes čáru. Ano, pomohli jí dřív, ale to neznamená, že se k ní bude vlastní rodina chovat jako ke kusu hadru a dělat si z ní služku. Udělej tohle a tamto. PROSTĚ NE! Cruz se nesnažil Tennesse změnit doslova, snažil se jí pomoct, aby zapadla, a lidi jí měli rádi, a to bylo moc krásné gesto, Nessy to nakonec pochopila. Škoda, že toho o té lodi nebylo moc psaného, ale to nevadí, je to jen takový malý detail. Tennessee a ty její opravené sprosté slova, prostě sranda, moc mě to bavilo. U Roba jsem si myslela, že to bude pěkný hajzlík. No, tedy v minulosti byl, ale očividně život ho naučil své a poučil se, i když to ze začátku nevypadalo moc pozitivně. Kdyby byl konec trochu delší, vůbec bych se nezlobila.

moma08
29.07.2023 5 z 5

Já tuhle autorky mám hodně ráda a každá její kniha je něčím jiná.
Tady jsem byla docela smutná kvůli hlavní hrdince, jak se ke všemu postavila a nechala do sebe kopat ze všech stran.
Hlavní hrdina fajn.
Nakonec vše dopadlo, jak dopadlo a já jsem ráda, že se kniha dobře četla a děj plynul.

ivousekk
20.07.2023 5 z 5

Vynikajici romanticka letni oddechovka. I kdyz jsem vedela, jak to nakonec dopadne, stejne jsem s chuti cetla. Bylo to vtipne, proste zabava.

happy19
14.07.2023 4 z 5

(SPOILER) To chování rodiny...uff...ale reakce Tennessee ještě horší...nepochopila jsem...
Bohužel se jedná o slabší kousek od autorky,který mi moc nesedl...ty myšlenkové pochody osazenstva Fairhope jsem nedávala...nereálné,bez citu na cokoliv...
Hvězda navíc za synka;-)

,,Pomluva je jako falešná mince: mnozí, kteří by ji nenalezli, ji bez výčitek dávají do oběhu."

Martooni
12.07.2023 5 z 5

Skvěle jsem se bavila. Tennessee jsem si oblíbila od prvního okamžiku a Cruze taky, hlavně proto, že i Pan Dokonalý má své ALE.

Skvělá oddychovka na léto.
Skvělí antagonisti - Tennessina rodina, paní Costellová, Gabriell, vlastně celé městečko Fairhope.

Těším se na další knihy této pro mě nové autorky.

Buchtičkajani
07.07.2023 4 z 5

Odechovka s předvídatelnym dějem. Trochu přesazena romantika, ale četlo se to dobře. Mě nejvíc bavily přestřelky mezi Neesy a Cruzem.

Nuttelka
24.06.2023 4 z 5

Uf, konečně dočteno :-) Cruz a Nessy... docela divná dvojka, co si budeme povídat. Celé městečko Fairhope a jejich obě rodiny byly fakt tragické. Nejlepší a nejkrásnější postava byl Bear, to bylo zlatíčko.. a děj jako takový, dost tvrdohlavý, přetvářkový a Cruzovo knírek slizký :-))) Ale slovní přestřelky se mi líbily.

sidonka
22.06.2023 4 z 5

Tedy ta rodina Tess byla neskutečná, jak se může někdo chovat takto k vlastnímu dítěti, trvalo jí to než se odhodlala ukázat jim co v ní je, v některých částech jsem se pobavila, někde mi bylo smutno, ale tak už to v životě je

lucie3944
20.06.2023 1 z 5

Nedočetla jsem.

astra3
19.06.2023 3 z 5

Přišlo mi to takové divné.

keiko33
19.06.2023 5 z 5

Ako vždy pri tejto autorke som knihu zhltla. Ness bola číslo, no svojim správaním a vzhľadom zakrývala svoju nešťastnú situáciu. Jej rodina bola jedna veľká tragédia a vďaka nim bola jej sebeúcta na bode nula. Ako sa hovorí, "aj tak si o mne myslia to najhoršie, tak načo sa snažiť". Mohla dokázať všetkým ako sa mýlia, no radšej všetkým uverila, že si to nezaslúži. Nielen Ness, ale aj Cruz žil v pretvárke celý život. Navonok šťastný, bol vlastne nešťastný, žil podľa predstáv ostatných. Ani jeden nežil, tak ako chcel. Žiaľ je bežné, že ľudia žijú v pretvárke a navzájom sa nepoznajú. A Nessina rodina bola fakt hnusná a sebecká. Niektoré veci boli v príbehu pritiahnuté za vlasy, ale postavy boli vykreslené dokonale. Lebo aj keď vás niektoré štvali, proste niektorí ľudia takí sú. Za mňa super príbeh.

Kenan
18.06.2023 3 z 5

Tennessee pracuje jako servírka a ve městě má nezaslouženě špatnou pověst. Vychovává svého syna sama a dělá co může. Má trochu prořízlou pusu, ale od své rodiny si nechá vše líbit. A pak tady máme pana dokonalého, pana doktora Cruze, který je místní hrdina, všem přispěchá na pomoc. S Tennessee se znají od školky, ale přátelé zrovna nejsou, spíš naopak. A pak najednou mají omylem podstoupit společnou plavbu na lodi. Vtipná, romantická oddechovka, která na mně ale bohužel nijak nezapůsobila a rychle na ni zapomenu.

petulkapeta
18.06.2023 5 z 5

,,Nikdy bych to s tebou nevzdal."

Tak sice jsem nepochopila proc Tennessee neříkali spis Tess než Ness. Jinak Bear byl skvělý syn i když po návratu "otce", mě trošku zarazilo že mu pak odpustil rychleji než jsem myslela. Kdyby tak Ness věděla co k ní Cruz citil už od... no a v podstatě i naopak,jen to toho bohužel zasahl Rob..sestra byla tež na facku a ta špatna postava ke konci překvapila..s touhle autorkou nešlapne člověk vedle...

terikus
16.06.2023 5 z 5

Tennessee byla kráčející pohroma a Cruz zlatý hoch, dokonalý doktor. Do obou jsem se zamilovala. Rodina Ness byla šílenost, vlastně celé město. Všechny bych je zabila :-D. Příběh byl plný nespravedlnosti vůči Tennessee, děj předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Často jsem se u knihy zasmála a splňovala všechno, co jsem očekávala. Další důkaz toho, že L.J.Shen to umí (alespoň pro mě).

Andrejka91
07.06.2023 5 z 5

Další skvělé čtení od L. J. Shen. Od začátku jsem si Tennessee oblíbila, protože si nebrala servítky, byla hezky držkatá a vtipná a hlavně bojovnice. Cruze byl takový typ bezchybného chlapa, kterého chce každá klofnout a těmto dvěma jsem moc fandila.
Nemám co vytknout, mě kniha sedla.

B.Garden
02.06.2023 1 z 5

Hlavni postavy mi byli chvílemi nesympaticky. Tennessee si nechala vše libit, město ji nějak vidělo a místo, aby se postavila a řekla ne přijala roli jakou ji vidí ostatni. Cruz byl pan dokonaly doktor který vždy a všem pomohl. Závěr byl na me už moc.
Jedine co se mi libilo na knize byl syn Tennessee Bear, a jeho reakce.

wielka
30.05.2023 4 z 5

Trochu predvidatelne, ale dobre. Nejasam uplne nadsenim, ale ani nemam co vytknut.

mikika
30.05.2023 3 z 5

ze začátku to vypadalo celkem vtipně, podobně jako starší knížky Meg Cabotové, ale vyvrbil se z toho smutný a málem slzopudný příběh o chudince, která si nechala od všech s*t na hlavu. Dickens je proti ní hadr...

MAU256
27.05.2023 5 z 5

Příběh Tennessee, která udělala jednu chybu a všichni jí to dávají sežrat, hlavně její rodina, to jako vážně? Já jí fandila hned od začátku, porodit takto brzy a vychovat Beara tak, jak to dokázala ona, smekám, je to zlatíčko, které stojí vždy na straně mamči. Ale vadilo mi, že se nechala srážet, a chovala se jako největší děvka, proč? Naštěstí díky Cruzovi se stala zase sama sebou. A Cruz? Chtěl ji, vždycky, už od školky. Jenže to dopadlo jinak, než si přál, ale nakonec... Určitě pro romantické dušičky knížku mohu jen doporučit.

kacenka6144
27.05.2023 4 z 5

Od téhle autorky jsem přečetla skoro všechno, co u nás vyšlo. A většinou se dobře bavím. Příběh pozvolna plyne a lopotně neklopýtá. I tady to byla jasná přímá linka. Je to jemně přislazené, ale já na tohle vždycky čekám. Proto nejsem na konci rozčarovaná.