Pláč němého boha - 2. svazek

Pláč němého boha - 2. svazek https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518036/bmid_plac-nemeho-boha-2-svazek-qAP-518036.jpg 5 15 5

NAD SVĚTEM PODMOŘÍ SE STAHUJÍ MRAČNA. „Nemusíte přede mnou utíkat. Nic špatného jste neprovedl, vše padá na mou hlavu. Já vám poručil, abyste skříňku otevřel. Kvůli tomu jste se ocitl v temnotě. Je na mně, abych vás dostal zpátky.“ Velemágova dcera Denyela si zvyká na život ve vyhnanství. Podařilo se jí omotat si kolem prstu velitele Oázy i většinu kolonistů. Blíží se však katastrofa, která může její život znovu převrátit naruby. Mezitím vůdce povstalců Worlih a nekromant Toreus nedbají varování dětí pouště a vstupují do prastarých tunelů pod městem Mornean. Chtějí pátrat po zapomenuté nekromantské technologii, která jim může přinést vítězství. Magie smrti je však zrádná a Toreus už nejednou podlehl jejímu šepotu. Na dalekém severu se nová vílí královna nezastaví před ničím. Ve skrytu duše touží po tom, aby města s továrnami znovu pohltil les. Také dračí král se snaží dosáhnout cíle všemi prostředky. Pokud má znovu spojit dvě poloviny svého těla, musí prve porazit staré bohy. Podmoří se proměňuje a každý východ mechanického slunce je nejistý.... celý text

Kristina.W
25.02.2024 5 z 5

V první části jsme se seznámili s úžasným a nesmírně komplexním světem Podmoří. Příběh sleduje osud několika postav, přičemž každá je originální a zajímavá. Všechny jsou tak dobře napsané, že nemůžu říct, která mě bavila nejvíc.
Na začátku druhé části jsem měla problém se začíst, přestože jsem první svazek četla nedávno. Možná za to mohlo i ukončení předchozí části bez větší gradace a stejně pomalý rozjezd pokračování. Celkově pomalejší tempo vyprávění, hodně popisů a relativně málo akce jsou asi jediné výtky, které ke knize mám. Vyústění příběhu bylo skvělé a mě zkrátka autorka zcela utáhla na nádherném, bohatém světě a skvěle napsaných postavách. Určitě se někdy do světa Podmoří vrátím a vám všem to také doporučuji

Vjeerus
19.11.2023 5 z 5

Pomalé tempo prvního dílu rychle ustoupilo opravdu hodně akčnímu ději, který mě překvapil takhle v začátku, jelikož jsem tu melu čekala spíš jako vyvrcholení knihy. Ale autorka mě velmi mile překvapila a, i když boje byli rozhodně důležité, krásně rozpracovala děj i po válce a vdechla tím příběhu autenticitu, protože já osobně nevěřím, že když jedna strana vyhraje, celý svět bude najednou v pořádku a šťastný a nebude docházet k nějakým dojezdům.
A musím říct, že překvapení se v této knize dočkáme opravdu hodně. Nejen v rámci nečekaných obratů nebo zařazení (vyřazení) určitých osob do (z) bojů, ale i v krutosti a lstivosti postav. Tyhle momenty jsem se kolikrát zastavila a musela to nejen rozdýchat, ale vzdát tichý hold promyšlenosti a rozmanitosti charakterů, kdy někdy bylo sáhnuto opravdu do největšího bahna.
Nemůžu si pomoct, ale závěr knihy bych nazvala takový polootevřený. Hlavní problém lidstva žíjícího v Podmoří je za mě uzavřen úplně nejlépe jak mohl vzhledem k rozdaným kartám, ale u božské linky čuchám připravenou půdu pro nějaké volné navazovaní? Nebo přímé pokračování? Pokud ano, rozhodně budu zvědavá, jak se Worlih a Toreus zorientují v nové roli. Ti dva pro mě byli v celém tom drsném a svým způsobem prohnilém světě, takové dva milé obláčky, co ta zvěrstva vyvažovali. Což je ironické, když se jedná o hrbáče a nekromanta :D
Knihu mi poskytla autorka v rámci spolupráce a moc jí děkuji za ten skvělý zážitek.

janca6129
09.11.2023 5 z 5

Bohové, mocenské boje, intriky, zrady, láska... Vše, co se v předešlé části pomalu rozebíhalo, v pokračování Pláče němého boha doslova strhlo lavinu. Příběh příjemně graduje a v průběhu nabere strmý spád – napětí, které v předešlé části spíše doutnalo, se tu pořádně rozhoří a s jednotlivými osudy se zamíchá jako s balíčkem karet.

Čtivé, temné, originální. Uvěřitelní hrdinové, jedinečný svět. Velice krásný jazyk, díky němuž je i čtení popisů skvělým zážitkem.

Maud22
04.11.2023 5 z 5

Jako by nestačilo, že všechny rasy Podmoří si jdou po krku, je tu ještě proniknutí Stínů, cizích vražedných entit. Moc se mi líbila dějová linka s mladým vůdcem povstalců z řady dětí pouště velemágem Worlihem a nekromantem Toreem. Worlih je od narození tělesně postižený a Toreus má své zvláštnosti a záliby, nicméně je odstrkovaný a vždy na kraji společnosti. Oba si k sobě našli cestu a souznění jejich povah, jakož i vzájemná úcta je velmi noblesní. Třesu se o ně celou knihu. Na bohy nelze spoléhat, a proto bychom si měli chránit své draky! Ačkoliv, kdo ví? Závěr vypadá, že bychom se klidně mohli dočkat pokračování, což by se mi fakt líbilo (nemám sice krb, ale kočku ano, teda spíš ona má mě)!

Mon.CouCou
27.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Pokračování Pláč němého boha, svazek 2, Tereza Matoušková.
Nutno zdůraznit, že i tento svazek je pro náročnější čtenáře. Buď se Vám dílo mine účinkem, nebo se totálně zamiljete

V Podmoří to bouří. Blíží se válka bohů. Kdo svrhne vládu a kdo je předurčený být nástupcem?

Byla jsem tým čarodějka. Velemágova dcera si osvojuje život ve vyhnanství. Navíc, Danyela nosí pod srdcem nový život. Jenže je tady její bratr a ten věří v toxické zlo... pro některé čtenáře je o prohnanou potvoru, pro jiné o negativní hrdinku s mega potenciálem...
Zatím co na opačné straně, kde se Worlih s Toreem při společném plánu snaží najít nekromantskou technologii, avšak nachází mnohem víc... silné přátelské pouto.
Magie praská ve švech, musí se rychle jednat. Co když mechanické slunce už nevyjde? Město je obsazeno. A ve hře jde o boj i poslední zrnko naděje. Nová bohyně se však narodí. Ta, jenž je předurčena novému světu. Nebo ne? Vždyť válka bohů může zničit úplně všechno. Nemusí zůstat ani jediná kapka. Vždyť nezvladatelná touha po moci může zničit i budoucí naději...

Opět jde o propracovaný děj, v linii několika hlavních postav, co se postupně k sobě přibližují a nitky splétají do jednoho příběhu. Avšak... jde do tuhého. Autorka... kwa! Třetí svazek teprve píše. Budiž jí odpuštěno. Protože tvoří svět nadupaný takovou magií, že v dalším díle-pokud si nepočkáte, Vám minimálně naroste třetí noha. A tu přece nechceme... :-)))
Terko, makej!

Kniha Pláč němého boha - 2. svazek je v