Písmo svaté v obrazech

Písmo svaté v obrazech https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105004/pismo-svate-v-obrazech-105004.jpg 5 18 3

Pod názvem: s 238 nádhernými rytinami Nazarénské školy. Nádherná výpravná publikace o rozměrech 29x38cm. Publikace je vydaná jako reprint vydání nakladatelství Vyšehrad z roku 1940. Obsahuje Starý a Nový zákon v textové úpravě Emanuela Žáka doplněný překrásnými rytinami Nazarénské školy. Obsahuje 238 rytin o velikosti cca 22x19cm. Hnědý koženkový potah se zlatou ražbou. Obsahově se neliší od ostatních barevných mutací! ... celý text

hrdlickova_61
27.09.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem v její původní podobě tak porůznu vídávala vystavenou při prohlídkách historických památek nebo někde v muzeu, okukovala jsem ji jak mlsný pes, a když jsme se nedávno bavili s mým mužem o rytinách ze starých verneovek, přišla řeč i na "Písmo svaté v obrazech". Načež došlo k rychlému sledu událostí: manžel se zmínil, že existuje nové vydání a že ho viděl v Levných knihách, já jsem zalapala po dechu, oba jsme se rozesmáli a bylo jasné, že zase už porušíme náš dohodnutý stop-stav (= už si musíme knížky jen půjčovat, koupené se nám už nikam nevejdou a hlavně ty velkoformátové prostě už si nemůžeme dovolit...). Porušujeme ho asi tak často, jako bychom žádný neměli, ale když ono... to prostě... no, zkrátka, co mám povídat - vždyť to tady na DK všichni dobře znáte : o)

Freiherr
15.09.2020 5 z 5

Vskutku zdařilá sbírka nejdůležitějších příběhů z Písma svatého doplněná nádhernými rytinami. Kniha neobsahuje přímo úseky z Bible, nýbrž zdařilá převyprávění doplněná kratšími citáty. Chtěl bych také vyzdvihnout jako již komentář pode mnou výborné technické provedení knihy - pevná vazba, velkoformátové reprodukce rytin, koženková (asi) obálka - zkrátka za tak nízkou cenu výhodná koupě.

Kovářskej
10.12.2019

Tato kniha je tak trochu tajemná a pro mne už jen tím jak jsem k ní přišel,neuvěřitelně silná.
Našel jsem ji úplně vespod v regálu v Tesku za 99 Kč. Byla jediná. Nádherně zpracované rytiny, kvalitní vazba i papír...Vůbec jsem nechápal, kde se tam ta kniha vzala.
V knize jsou nádherně vyobrazeny výjevy ze Starého i Nového zákona...mohu říct, že jistá vyobrazení v této knize tak trošku usměrnila můj život...
Znamená pro mě hrozně moc a mám ji rád.
Hledejte ji a pokud najdete,nebudete litovat.

Bible biblistika, výklad Bible

Emanuel Žák
česká, 1863 - 1943
1997  98%Písmo svaté v obrazech
1938  0%Pohřební promluvy
1928  0%Konvertité
1930  0%Boj o duši
1916  0%Křížová cesta

Kniha Písmo svaté v obrazech je v