Bouře mečů 2

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 2. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží... První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29115/boure-mecu-29115.jpg 4.8628

Píseň ledu a ohně (3.)

A Storm of Swords (2000)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

špulo

Skvelé...

CharlesWard

Martin je ďábel. Počet mrtvol neustále roste. Kniha se začíná odlišovat od seriálu. Tentokrát volně pokrývá zbytek 3. a v podstatě celou čtvrtou sezónu. Hvězdu nahoru musím udělit za bravurní zakončení a představení staronové postavy.

Miro.slav
19.10.2017

Zatiaľ posledná prečítaná kniha z celej série. Po niekoľkých mesiacoch od prečítania už nemám ani tušenie, čo sa kde stalo, či ako to bude pri tej-ktorej postave pokračovať. Univerzum G. R. R. Martina je totiž neskutočné. Napriek tomu, že je príbeh zaujímavý, plný akcie a intríg, tak osobne si myslím, že po pár mesiacoch po prečítaní, budete na tom rovnako ako ja. Svet hier o tróny je lákavý, no po dlhšom čase z neho nezostane takmer nič. A možno mi bude treba iba prečítať všetko od začiatku nanovo a jedným dychom ukončiť celú sériu. Ktovie.

Hiragaen
24.09.2017

První část této ságy, která mě bavila, především díky několika neočekávaným zvratům.

martina2704
27.08.2017

Zatím nejlepší díl, ani jedna dějová linka mi vyloženě nevadila a celá knížka hrozně rychle utekla. Spoustu věcí, které se staly hlavně ke konci, jsem nečekala, jsem zvědavá na dohru.

Ninjer
15.07.2017

A začíná se ve velkém umírat. Padouch nebo hrdina, krchov už čeká.

Čím dál brutálnější a epičtější tažení matky draků Daenerys, bitva o Zeď a slavná Rudá svatba, kterou mi nějakým zázrakem internet zcela nevyzradil... Tenhle díl má mnoho zásadních momentů, ale jinak platí stejné zápory jako u předchozícho dílu (a nejspíš i u dílů před ním): Příliš moc dějů a občas příliš popisné. Kdyby to bylo takto popisné, ale sledovaly jsme osudy třeba jen tří postav, byla by to paráda. Kdybysme sledovali osudy všech postav, ale nepopisoval se každý závan vzduchu a procházející rytíř v pozadí, byla by to paráda. Ale taky by to asi nebyla Martinova Hra o trůny.

A ta je stále úchvatným světem plným parádních postav, kteří zažívají epické věci.

Hodnotím osmi mrtvými protagonisty z deseti.

AllyKumari
06.01.2017

Nejzajímavějším jevem pro mne je to, jak se střídá můj zájem o jednotlivé postavy. Zprvu jsem nejraději četla o Daenerys a kupříkladu nějaká Cathlyn mne až tolik nebrala. Nyní mne kapitoly o Dany nudí a nejraději bych se cele věnovala Tyrionovi. Opět solidní čtení.

Škubín
01.01.2017

Úžasně napínavé čtení, jen mě trochu zklamal osud některých vlčích kůží a jednoho lva... :/

Ronnie68
12.07.2016

Skvělá kniha ... nemám o jiného říct ...

cepice
20.01.2016

Luxusní, bezchybná, perfektní a precizní!

Pro mě už náročnější na orientaci v postavách, jinak pomalu začínám hltat další díl.

radek3060
06.01.2016

Krása a ještě jednou krása. člověku umírají jeho hrdinově a místo nik začne mít rád padouchy. Uvidíme jak to bude pokračovat dál.

Peti
21.12.2015

Druhý díl třetí knihy a opět zvrat za zvratem, já se snad naučím mít ráda i neoblíbené hrdiny. Co mi moc udělalo radost, byl osud Lysy, Jona Sněha a také poslední řádky knihy... Napínavé, plné neočekávaných událostí, nepředvídatelných dějů a politikaření a úskok.

Phorbo
17.12.2015

Druhá část je proti té první totální odpal. Já si nemůžu pomoct, todle je prostě masakr na eňtou. TO jak Martin píše, jak připravuje hrdiny o život, jak je naopak vyvíjí... je to skvělý prostě. Konspirace na každé stránce vás nutí nejen to číst, ale prožívat životy postav. Kolikrát jsem se přistihl že mám vytřeštěný oči na text, který čtu, že zhluboka a rychle dýchám, že mám otevřenou pusu a v některých momentech mam zatnutou pěst a totálně hoduju to čtivo které mi autor nabízí. Bude-li to takto pokračovat, nemám v nejmenším chuť čekat na šestý díl...

lakyh
23.09.2014

nemá smysl hodnotit jednotlivé díly zvlášť, jako celek the best

kusma
08.08.2014

První část třetího dílu byla taková rozvláčná, aby to v tomto dílu autor celé rozstřílel a člověk knihu hltal a jen valil oči. Perfektní díl!

yank3e
29.07.2014

Místy sice působila knížka zbytečně zdlouhavě, ale děj se přesto stále posouval. Autor nám naservíroval pár velmi dobrých dějových zvratů, zatím výborně rozehráno.

Mám jednu výtku k českému překladu - sloveso "to wonder" všude překládáno jako "divit se", většinou zcela nevhodně (lépe by se hodilo "byl zvědavý" apod.), desetkrát v každé knížce už to bije do očí...

sumcicka
07.07.2014

První část třetího dílu byla pouze předehrou - autor (občas trochu násilně a melodramaticky) posunoval figurky svých postav po šachovnici na místa, na kterých je potřeboval, aby se ve druhé části dílu mohlo už konečně něco dít. A že to teda bylo NĚCO...
Vypadá to, že Catelyn už své kapitoly mít nebude, což rozhodně vítám, a dokonce i dějová linka Sansy začíná vypadat nadějně. Takže za mě samá pozitiva :)

Culinka
02.07.2014

Vím, že se budu opakovat z předchozích dílů, ale mě ty knížky prostě berou! Jdu na další díl, je to vážně závislost!

M.A.s.a.k.R.A
31.05.2014

Skvělá druhá část knihy , možná dokonce dosud nejlepší díl ságy. A to jsme byli šokovaní po smrti Neda... :-D

Koza3
15.04.2014

Tak po slabším prvním díle Bouře mečů jsem příjemně překvapen. G.R.R. mě svým antiklišovským způsobem "práce" s hlavními hrdiny už přestal překvapovat, ale o to více žasnu nad spojitostí všech událostí ať už čtete Jonovu kapitolu ze zmrzlé Zdi nebo Aryino putování napříč celým Západozemím. Snažil jsem se na některých webech osvěžit si paměť předešlých knih a narazil jsem na jeden mega spoiler, který mě teď během čtení nahlodává. Už to nikdy neudělám, ale jelikož je teď velké haló kvůli televizní 4.sérii, tak se spoilerům sakra těžko vyhýbá.

Motto "Strach seká hlouběji než meče" se stává i mým mottem :-)

Snow
14.04.2014

Jako předchozí díly i tento doporučuji!

AAndulka
09.04.2014

Ona ta kniha tak utíká...já se roky nechtěla do této série pustit s tím, že nechci číst celý měsíc jen jednu knihu...ale ono ne. Ono to může mí třeba 3000 stran a stejně vám to bude připadat málo.Oproti první části je zde mnohem zajímavějších pasáží, samozřejmě mnohem více úmrtí, s čímž se občas člověk hůře vyrovnává, ale některé (kort v poslední kapitole Sansa) přijdou silně vhod!!! :-) Musím říct, že pan Martin si toho na sebe naložit hodně, ale ty knihy sice nenabírají na kvalitě díl od dílu, ale taky tu kvalitu rozhodně neztrácí, což je ještě lépe a nestává se to moc často! Bravo, pane Martine! Děkuji za tuto sérii a těším se dále (i když většina říká, že čtvrtý díl, který mám před sebou je ten nejnudnější, ale to nějak přežiji a pak už konečně Tance s draky!) :-)

Ivan F
09.01.2014

Jednoznačne najlepší diel, teda štvrtý a piaty som ešte nečítal. Približne okolo 150 strany som mal chuť vytrhať Martinovi všetky chlpy z brady pinzetou, pekne jeden po druhom. Ale okolo strany 300 som mu odpustil. Najslabšou pasážou kniha je epilóg, kam tým autor mieri naozaj neviem. A trvám na tom, že v roku 2001 mal cenu Hugo za najlepšie fantasy vyhrať Martin a nie Rowlingová.

Mergirus
08.01.2014

Pan Martin mě docela zklamal. Nechává umírat důležité postavy, bez jakýchkoli výčitek svědomí, je bezohledný ke svým čtenářům. Že já blbec začala tuhle sérii číst!!! Popravdě řečeno, smrt lidí i přijmu, ale co udělali s Šedým větrem, to se mi ani trochu nelíbilo a vadilo mi to víc než smrt Robba. Ale vzkřísit Catelyn na soud, to bylo bravurní.

orson
30.12.2013

Zatím asi jeden z nejlepších dílů ságy. Pořád mě udivuje, jak snadno a lehce autor nechává zemřít hlavní postavy (a pak některé ještě vrací do děje). Zároveň mě udivuje, že je všechno i po několika tisících stránkách hodně nepředvídatelné a stále čtivé.

dusty
27.12.2013

Sága pokračuje a je stále stejně dobrá. Chvilku jsem to po zavraždění Robba chtěl zabalit, ale už jsem opět začten a těším se na Hostinu pro vrány.

LuciusWlk
23.12.2013

Martin se nám rozhodl krapet protřídit hrdiny a nemá problém nechat poumírat kohokoli. Na druhou stranu se objevují nové postavy a píseň se nám pěkně zamotává. Autorův styl mě navíc udržuje stále ve zvědavosti a očekávání. Jen doufám, že se s toho nestane nekonečná série, ala telenovela na papíře:)

Korumbad
20.10.2013

"Bouře mečů" je pro mě zatím nejlepším dílem. Když u předchozích dílu jsem si často nudil, tak tady jsem ani na to nepomyslel. Výborné nové prvky v psaní, aspoň podle překladu to tak vyznělo a i přes tu barbarskou brutalitu, hodně strhující děni, které chytře zapada do monstrózní sérii.

Kampino
23.09.2013

No panečku.... To se zase přihodilo věcí a závěr, z toho mi naskočila husina.
Nebudu tady vypisovat co už bylo několikrát napsáno ostatními čtenáři, prostě to si musíte přečíst a pro ty co sledují jen seriál, třetí série pobrala tak třičtvrtě knihy a myslím si že to podstatné v seriálu chybí.

KikiEli
22.09.2013

Jediné, co mě opravdu naštvalo bylo, že Brann se ke konci dlouho neprojevil na stránkách... :) jinak překrásný díl plný napětí. :)