Bouře mečů 2

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 2. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží... První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29115/boure-mecu-29115.jpg 4.8653

Píseň ledu a ohně (3.)

A Storm of Swords (2000)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Bouře mečů 2

Hakem

Zase paradni, epicke dilo, ktere si uz 2 mesice davkuji kazdy den :D Sama prekvapeni, opravdu do posledniho momentu, netusim co se s kym nebo komu stane. Vyhnout se nechtenym spoilerum je dnes uz tezke, obcas uz bohuzel vim kdy ktera postava zemre, ale zpusob je nastesti vzdycky necekany. Fialova a Ruda svatba husta.. bylo mi nekterych postav moc lito.. konec super, vrham se na dalsi dil.

Zloba12

Parádní počtení. Jedeme na Hostinu :)

špulo
02.08.2018

Skvelé...

CharlesWard
14.06.2018

Martin je ďábel. Počet mrtvol neustále roste. Kniha se začíná odlišovat od seriálu. Tentokrát volně pokrývá zbytek 3. a v podstatě celou čtvrtou sezónu. Hvězdu nahoru musím udělit za bravurní zakončení a představení staronové postavy.

Miro.slav
19.10.2017

Zatiaľ posledná prečítaná kniha z celej série. Po niekoľkých mesiacoch od prečítania už nemám ani tušenie, čo sa kde stalo, či ako to bude pri tej-ktorej postave pokračovať. Univerzum G. R. R. Martina je totiž neskutočné. Napriek tomu, že je príbeh zaujímavý, plný akcie a intríg, tak osobne si myslím, že po pár mesiacoch po prečítaní, budete na tom rovnako ako ja. Svet hier o tróny je lákavý, no po dlhšom čase z neho nezostane takmer nič. A možno mi bude treba iba prečítať všetko od začiatku nanovo a jedným dychom ukončiť celú sériu. Ktovie.

Hiragaen
24.09.2017

První část této ságy, která mě bavila, především díky několika neočekávaným zvratům.

martina2704
27.08.2017

Zatím nejlepší díl, ani jedna dějová linka mi vyloženě nevadila a celá knížka hrozně rychle utekla. Spoustu věcí, které se staly hlavně ke konci, jsem nečekala, jsem zvědavá na dohru.

Ninjer
15.07.2017

A začíná se ve velkém umírat. Padouch nebo hrdina, krchov už čeká.

Čím dál brutálnější a epičtější tažení matky draků Daenerys, bitva o Zeď a slavná Rudá svatba, kterou mi nějakým zázrakem internet zcela nevyzradil... Tenhle díl má mnoho zásadních momentů, ale jinak platí stejné zápory jako u předchozícho dílu (a nejspíš i u dílů před ním): Příliš moc dějů a občas příliš popisné. Kdyby to bylo takto popisné, ale sledovaly jsme osudy třeba jen tří postav, byla by to paráda. Kdybysme sledovali osudy všech postav, ale nepopisoval se každý závan vzduchu a procházející rytíř v pozadí, byla by to paráda. Ale taky by to asi nebyla Martinova Hra o trůny.

A ta je stále úchvatným světem plným parádních postav, kteří zažívají epické věci.

Hodnotím osmi mrtvými protagonisty z deseti.