Písečná bouře

Písečná bouře

První kniha série Sigma Force. Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1088/pisecna-boure-1088.jpg 4.3300

Sigma Force (1.)

Sandstorm (2004)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Jido

Super čtení, skvělá kombinace skutečných vědeckých a historických faktů a smyšlených prvků

TeaPeter

Byla to velmi dobrá kniha s dobře vyváženým mixem skutečných fakt a science fiction. Jen ten konec mě trochu zaskočil - autor určitě někdy viděl hollywoodské blockbustery a inspiroval se jejich konci. Podle wiki to nemá do Hollywoodu daleko. Jedno jsem si ale z knihy odnesl: Synonymum pro narcistního hlupáka je Omaha...

Kalina

Báječné čtení. Fakta a fantazie se zde skvěle doplňují. Doufám a těším se , že další příběhy budou také tak výborné.

Hajana

První díl série Sigma force, za mě ale jedna z nejlepších, kniha má spád, čtenář se nenudí a nemohla jsem se od ní odtrhnout. V budoucnu se k ní určitě vrátím, vřele doporučuji.

Barunka.l

Kniha z úplně jiného žánru, ale určitě není poslední, kterou jsem z téhle série četla.

medvidek

Totalni bomba, nemohla jsem se odtrhnout, zaver fenomenalni a Painter je borec!

JaneTrafy

Tak i tato kniha se mi líbila. Sice trvalo, než jsem se začetla, protože jsem já blbec začala tuto ságu číst od konce, tak pro mě bylo překvapením, že Crow je teprve agentem, než se stal ředitelem Sigmy Force. Ale nemohu než jen chválit. Rollins je fakt úžasný spisovatel :)

Pav

Kdyby byla toto první kniha, kterou jsem od Jamese Rollinse přečetla, pravděpodobně bych udělila plný počet. Moc zajímavé téma. Nejsem si jistá, že jsem úplně pochopila, co je to antihmota :-) Na začátku sice trochu pomalejší rozjed, ale moc mě to bavilo i navzdory většímu počtu stránek. Kdybych nevěděla, že jsou ještě další knihy Sigma Force, asi bych se o život hlavního agenta vážně obávala. Po přečtení jsem naopak měla pocit, že mi něco chybí. Že by pokračování?

radomir8224

Tak to uz je nak moc prekombinovane. Pan autor snad ani nevedel o cem chce psat, nebo si snad vzpomnel jak pejsek s kocickou pekli dort a rozhodl se stejnym zpusobem napsat knihu? Doufam ze dalsi dily budou lepsi.

Majdule

Řemeslně dobře zvládnuté, atraktivní a z pohledu thillerů ne tolik využívané téma arabské historie, výborně načrtnuté postavy a děj, který letí z nebezpečí do nebezpečí bez chvilky oddechu pro čtenáře nebo postavy. Co víc si můžeme přát od thilleru? Já jsem rozhodně byla spokojená. A mám-li hledat důvod proč mě úvodní příběh Sigma Force uchvátila o něco méně než Sangvinisté ... Možná, že té akce bylo až moc, o malinký chloupek, který potřebuji k prožívání. Možná, že prostor, který autor věnoval jednotlivým postavám byl trochu nevyvážený, na začátku žijeme Karou a na konci ji letmo zmíní. Ale ústřední postavy, které nejspíš půjdou sérií dál jsou vykresleny věrohodně a poutavě, takže konec hledání chlupů :)

HáTa94
22.11.2016

Písečná bouře byla moje třetí kniha v pořadí, kterou jsem od Rollinse četla a hned se zařadila na první příčky. Po knize Pohřbeno v hlubinách, která se mi moc nelíbila, jsem byla nadšená. Přečetla jsem ji jedním dechem. Napínavý příběh, ztracené město Ubár a jeho strážkyně, horké písky Arábie... Doopravdy krásná kniha.

kalache
09.10.2016

...se mě zdá,že je to už moc,což?...

AlexKalt
30.09.2016

Tato kniha, stejně jako ostatní knihy J. Rollinse byla vskutku napínavým dobrodružstvím a kdyby byla první, kterou bych od něj četl, nejspíš by dostala plný počet hvězd. Samotná série Sigma Force je mým oblíbeným akčním/detektivním dílem a tato kniha mi pomohla si ujasnit některé souvislosti. Musím však říci, že následující díly jsou napsané, alespoň z mého pohledu, o něco poutavěji. Rád bych řekl, že je to odpočinková četba, ale to se nedá, když máte nervy napnuté k prasknutí. Vřele doporučuji k přečtení.

Rocko1015
19.09.2016

Dobrá kniha. Ze začátku nic moc, ale pak dobrý.

jan0504
09.08.2016

Rollinsovi sa musí nechať, že má neskutočnú fantáziu a je majster v gradácii deja - proste istota akčnej dobrodružnej zábavy :-)
P.S: Mohol nechať viac priestoru na vysvetlenie vzťahu medzi Painterom a Cassandrou...

Aredhelka
02.08.2016

Písečná bouře bohužel nepatří k těm lepším Rollinsovým knihám. Na můj vkus zde bylo až zbytečně moc "akčních chvil", které zbytečně braly místo pro lepší rozvoj knihy. Neříkám že by Písečná bouře nebyla dobrá nebo čtivá, bohužel však v některých chvílích jsem se docela nudila.

trudoš
27.07.2016

Přestože mám pro tvorbu Jamese Rollinse slabost, uznávám, že ve svém repertoáru má vedle lepších i horší kousky. A jak jsem se na Písečnou bouři těšil, nějak mě minul fakt, že pochází z období, kdy se současná podoba a styl série Sigma Force teprve formovala. Takže jsem byl trochu zaskočen, jak moc nedodělaně v některých ohledech působí.
I když román splňuje vše, co od dobrodružné literatury požaduji, je znát, že si autor teprve zkouší co a jak v řemeslu funguje. Je sice hezké, že se jeho hrdinové napínavě přesouvají z místa na místo, jenže brzy to začne připomínat hru na slepou bábu 2.0 a nic víc. Nehledě na logiku, před jejímž nemilosrdným pohledem se rozpadá nejen spouštěcí mechanismus zápletky, ale i některé klíčové zvraty.
Výsledek tak zachraňují pouze nápadité akční scény, které jdou Rollinsovi skutečně od ruky, naopak pokusy o milostnou nadstavbu by měl určitě přenechat jiným. Naneštěstí mi na těch takřka pěti stech stranách chybělo to nejpodstatnější - drive. Ten se teprve klube.

Elea
25.06.2016

Další výborný Rollins, jeho knihy se mi líbí, mají zajímavý děj, úžasný spád a sympatické hrdiny.

KatkaK.
16.06.2016

Po prečítaní tejto knihy som si začala kupovať všetky ostatné zo série o Sigme.

Mammoth
27.05.2016

Vcelku svižný příběh ála Indiana Jones. Nic převratného ale neurazí a postupem příběhu nabírá na zajímavosti i díky vědě a přírodním úkazům. Nakonec musím přiznat, že se pustím do dalšího dílu této série - jako oddychovka ideální.

BukaJ
24.04.2016

Dobré, ale přesto nejslabší dílo tohoto spisovatele, které jsem prozatím četl.

coffeelover2
31.01.2016

Toto je má druhá kniha od Rollinse a musím říct, že druhý díl ze série Sigma Force mi přišel více strhující. Tento díl byl taky dobrý, ale hlavní postavy se mi tolik nelíbily. Naštěstí jsem četla prvně ten druhý díl, jinak by mě možná autor tolik nauchvátil. Oceňuji nápad celé knihy a to jak autor propojuje možné s nemožným.

miloslav0399
04.12.2015

Komentáře k Sigma Force sérii mě zaujaly, a tak jsem se rozhodl začít pěkně od začátku Písečnou bouří. A musím říct, že jsem byl dost zklamán. Kniha mě ve střední části přímo nudila a přišla mi místy mimořádně přitažená za vlasy. Nejvíc mi ale vadila absence hlavní postavy - tu tady tvoří nesourodá skupina dobrodruhů (agent, mecenáška, vědkyně, student, kapitán lodi...). Někteří z nich jsou v příbehu naprosto zbytečně (autor jako by na ně v na rozsáhlé ploše knihy zapomněl) a k žádnému jsem nepocítil významnější sympatie. Aspoň, že záporná postava je jasná :-) Váhám mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec za "bondovský úvod", který s dějem knihy souvisí jen velmi okrajově, dávám 3. A s pokračováním Sigma Force váhám ještě víc...

ciaram
07.08.2015

K autorovi jsem se dostala přes komentáře u Reillyho - že Rollins je lepší. :o)
Vzala jsem tedy prvního knihu ze série - a ano, uznávám, je skvělý vypravěč. Postupně splétá nitky v gradující finále. Je akční, je i vtipný. A hlavně - rozhodně ještě i pár dní po přečtení si v hlavě přehrávám některé "scény" z knihy. Rozhodně se nejedná o jednohubku, protože těch informací ke zpracování je tam opravdu dost a tentokrát jsem se po těch místech i pídila na internetu.
Myslím, že by si zasloužil i filmové zpracování.

Kllarriss
21.07.2015

Velmi poutavá kniha s dobrým spádem. Četla se mi velmi dobře, téměř jedním dechem. Podobná Brownově stylu. Stojí za přečtení....

Jessybelle
27.05.2015

Je to první kniha, kterou jsem od Rollinse četla, a rozhodně nebude poslední. Četla se pomalu jedním dechem. vřele doporučuji. stojí to za to.

Perseus
03.05.2015

Další bomba od Rollinse. Knihy série Sigma force jsou podle mě nejlepší, co zatím Rollins napsal. Jako všechny chytí a nepustí dokud neobrátíte poslední stránku. Rozvržení knihy je klasické, jak jsme u Rollinse zvyklí, sonda do minulosti na vysvětlenou, postupná gradace již v současnosti a dramatický závěr a happy end na konec. Některé věci byly podle mě trochu jakoby z říše fantasy, ale celkově to ději nijak neubralo, spíš naopak. Takže můžeme zase na chvíli klidně spát, protože nad námi bdí superhrdinové ze Sigma force.

Jajulle
11.03.2015

Moje první kniha od Rollinse a moc se mi líbila. Občas to tedy bylo trochu přehnané a myslim že i nereálné. Dělaly mi problémy vědecké teorie, které jsem musela číst opakovaně, abych je pochopila - není to zorvna moje parketa :-) Už se těším na další jeho dílo

HEINZ
07.01.2015

Úseky zbytečně protahované. Připadalo mi, že se autor sám v ději stratil.

Alex.Barunka
26.10.2014

Jsem ráda, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst, protože mě opravdu pohltila. Nutila mě číst dál a dál, na každém kroku bylo nějaké překvapení, které doslova vyráželo dech. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Palec nahoru!