Pipa Peprkornová - Ve škole

Pipa Peprkornová - Ve škole https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351999/bmid_pipa-peprkornova-ve-skole-YUe-351999.jpg 3 5 2

Pipa Peprkornová série

Pipa Peprkornová je poprvé v nové škole - a najednou tam začne být veselo! Protože Pipa umí krotit starší bratry, paralyzovat zdivočelé vysavače, domluvit učitelům rande a především - učinit přátele šťastnými! Život bez Pipy? To by si její přátelé Tonda, Lucka, Emil, Glorie a Olívie už neměli představit.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Levné knihy

Pippa Pepperkorn neu in der Klasse , 2013

misaelis
08.12.2019

Super knížka, ale ne pro malé děti. Pipa je "praštěná" holka se spoustou ztřeštěných nápadů. Je opravdu nutné, aby čtenář měl velký smysl pro nadsázku a tomu přizpůsobený humor. Dcera (11 let) mi ji četla při pečení vánočního cukroví. Moc jsme se nasmály.

Samira
13.11.2017 2 z 5

V Levných knihách se velmi často nacházejí nenápadné poklady, u nichž doslova kroutíte hlavou, jak se tam mohly dostat. Pipa tímto pokladem není. Moje dcera knihy miluje a přečte ve druhé třídě s velkou chutí i hodně archaický jazyk. Tato kniha byla první, kterou vzdala, ba přímo nechtěla číst dál.
Inspirace autorky je jasná - Pipi Dlouhá punčocha. Není však ani trochu zdařilá. Pipa je především nevychovaná, nábádá k rozbíjení věcí na návštěvách, nemluví jak bych slušně řekla vybraně a nad každým jejím pomyslným dobrodružstvím kroutíte hlavou.
Za mne opravdu ne, škoda působila slibně.

Charlotte Habersack
německá, 1966