Malvína

Malvína https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500753/bmid_malvina-WlE-500753.jpeg 4 193 57

Pink Tattoo série

Někdy se ten pocit vsákne pod kůži jako inkoust a vytvoří na ní jedinečný vzor. Malvína ovládla hru vzhledů. Každý den nosí masku, kterou si sundává pouze v noci. Tehdy se jí vrací vzpomínky a noční můry. Pouze v noci je nahá a zranitelná. Arek má na zádech vzory, ale nejedná se o tetování. Jsou to vzpomínky, které mu kdosi vryl do kůže. Míval ve svém životě ženu, která mu nabídla to, po čem nejvíc toužil – zapomnění. Tato žena už s ním není. Malvína a Arek mají jedno společné – nehledají lásku a raději se do žádných vztahů nepletou, protože v hloubi duše vědí, že je na konci čeká jen bolest. Ne vždy se nám však stane to, co si přejeme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Malwina , 2020

Bettybook
06.08.2022 5 z 5

Pokud jsem psala, že Liliana je emocemi nacpaná k prasknutí, tak Malvína to v tomto směru zase posunula o pomyslnou laťku výš. Emoce se na mě hrnuly ze všech stran, ať už to byla Malvína, Arek, anebo vlastně celý tým Pink Tattoo.
Malvína jako hlavní hrdinka byla skvělá. Zprvu jsem se vůbec nemohla vžít do její frustrace a výčitek z minulosti, ale pak jsem si řekla, jak bych se asi cítila, kdybych byla na jejím místě. A najednou... Chápala jsem ji. Žila bych s těžkým srdcem stejně jako ona.
Co se týče Areka, tak pro toho jsem prolila ne jednu slzu, protože takových dětí jako byl on bylo, je a bude mnoho. Samozřejmě nesmím opomenout jeho schopnost zbožňovat ženu celým svým srdcem.
Závěrečný plot twist mě vyhodil ze sedla a navnadil mě na poslední díl této trilogie, který má být o Jasmíně, neboli Džas.
Prosím všechny bohy a tým lidí z Redu, aby si pospíšili s vydáním Jasmíny, protože cítím, že bude stejně dobrý, ne-li ještě lepší než Liliana a Malvína.
Anna Szafranska se umístila do mého žebříčku top autorek a s klidným svědomím vám mohu její knihy doporučit.
5/5

Hatshepsut
06.08.2022 4 z 5

Je to příběh ženy, která se snaží překonat noční můry ze své minulosti a najít odvahu začít znovu žít a milovat. Ženy, která pomohla neznámé matce s dítětem na útěku pred násilným přítelem a naučila ji opět věřit v sama sebe. A nakonec muže, kterého v životě nepotkalo mnoho štěstí dokud nepoznal ji. A oba si určitě zaslouží šťastnou budoucnost!

Vknihách
04.08.2022 5 z 5

Hneď na úvod vyhlasujem, že úvod Liliany už asi v tejto sérii autorka neprekoná. Práve preto sa mi zdal byť začiatok o dosť slabší, v porovnaní s prvou časťou. O čom je Liliana, to už som písala. Malvína, bohatá priateľka a záchrankyňa Liliany, v knihe odhaľuje svoju minulosť,krivdy, zlomené srdce jediným ľúbeným mužom v jej živote, tiež jej otcom, výčitky voči bratovi, mame a sestre. Aby toho nebolo náhodou málo, Malvína sa zahľadí do Areka,tatéra. Jeho životný príbeh mi vyrazil dych a vyháňal slzy do očí (napriek tomu, že Malvína nemala na ružiach ustlané, Arekov osud má zasiahol ďaleko viac). Ťahá ich to k sebe, zároveň potláčajú city z osobných dôvodov. Síce sú pochopiteľné, no odopieranie si vlastného šťastia znie trochu martýrsky. Veľmi sa mi páčili vzťahy, ktoré sa vytvorili a pretrvávali v ‘Liliane’. Mat,Lilka a aj malý Oskar dostali svoj priestor. Džas, kolegyňa s Pink Tattoo, sa postupne odhaľuje a aj napriek svojim tajomstvám je úžasnou priateľkou. Opäť je záver dramatický s nečakanými zvratmi a Epilóg je z pohľadu Areka. Tak ako pri Liliane, aj pri Malvíne si môžete zapnúť hudbu. Každá kapitola sa začína úryvkom piesne.Taktiež sa mi veľmi páčilo, ako si autorka naštudovala postupy pri 'výrobe' tetovaní a ako pekne spojila významy tetovania s príbehom.
Za mňa je táto kniha viac ‘premýšľavá’, Malvína sa neraz stratí v spomienkach, či myšlienkach a vďaka tomu som si vyznačila mnoho citátov,ku ktorým sa budem isto vracať.
~
“Sny přestaly být důležité. Nic nemělo smysl. Jestli není pro koho sahat až ke hvězdám, tak proč to dělat?”

lihate
24.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Po Lilianě jsem se vrhla hned na Malvínu a překvapilo mě, o kolik má kniha nižší hodnocení, než první díl.

Malvína je úžasná osoba, která ale bohužel mnohem víc, než na sebe, myslí na všechny kolem. A to jí přivádí do hodně bolestných situací.

Celá kniha je podle mě maličko slabší, než Liliana, ale vůbec to nevadí. Malvínin příběh je silný, procítěný a autorka prostě umí psát tak, že to čtenáře vtáhne do děje a nepustí.

Vztahy mezi všemi se pořádně zamotávají, a některé osudy jsem opravdu takto nečekala. Role Timona v Malvínině životě je obří. Přemýšlím, kolik jsme ochotni toho dát, a čeho všechno jsme schopni se vzdát pro své nejbližší. Je to rozhodně zajímavý pohled na věc...

Kniha opět přináší spoustu věcí, které jsou k zamyšlení a nutí čtenáře přemýšlet, jak to má ve svém životě on. Mně se celý příběh moc líbil.

Littlemonday

(SPOILER) Malvína - Anna Szafrańska

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě ️

Anotace:

Někdy se ten pocit vsákne pod kůži jako inkoust a vytvoří na ní jedinečný vzor.

Recenze:

Po neuvěřitelně skvělém příběhu Liliany člověk čeká ještě neuvěřitelnější příběh Malvíny. Myslím, že jsem druhý díl série Pink Tattoo začala mít ráda ve chvíli, kdy jsem si to nastavila tak, že nečekám ještě lepší děj a ještě větší a horší tajemství, ale že si jdu jen přečíst o životě další členky téhle partičky.

A pak ta kniha stála za to. První třetina se trochu moc motala kolem Liliany, takže jsem byla nedočkavá a říkala si “Holka, ty už jsi svojí knížku měla!”
Ale pak se to rozjelo. Tajemství Malvíny bylo smutné, ale nebyla to zrovna část, která mi vehnala do očí slzy. O tom, co mě dojalo a vtáhlo nebudu psát nic. To už si přečtěte sami. Každopádně se neotevře jen Malvína. A bude vám znovu líto, že nejste v jejich partě. A užijete si i pár moc dobře napsaných peprných scén!

Těším se na další díl! ️

Za pomalejší začátek ubírám jednu hvězdičku, každopádně skvělý čtenářský zážitek! :)

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday ️️️

Littlemonday

(SPOILER) Zmizelá - Gillian Flynnová

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?

Recenze:

ABSOLUTNÍ FIČÁK!

Tolik nečekaných zvratů, totálně promyšlených kroků a takhle důmyslý děj - to jsem už dlouho nezažila. ️
Krásně propracované postavy, pomalu se proplétáte příběhem a když už si říkáte: “A o čem budu číst zbytek knížky?”, tak přijde totální bomba, která vám rozmete všechna vaše očekávání a jistoty.

Díky nemoci jsem si knihu hodně dávkovala, ale dneska jsem zbylých 330 stran zhltla na posezení, protože je to vážně skvělý!!! Budete napnutí, rozčílení, smutní, vysmátí… Má to úplně všechno a každá kapitola stojí za přečtení!

5/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a IG: little.monday ️️️

MilackovaN
24.07.2022 5 z 5

Nebyl to tak silně emočně vypjatý děj, jako tomu bylo u Liliany, ale i Malvína si s sebou nesla velmi silný životní příběh. Zápletka s Jasmínou mě překvapila, proto už se nemůžu dočkat i jejího vyprávění.

anna7852
21.07.2022 3 z 5

První díl nasadil laťku sakra vysoko.
Sice se mi Malvina četla dobre,ale te laťce se ani nepriblizila. I tak se těším na další dil :)

georginaa
19.07.2022 5 z 5

Celou dobu jsem tušila Jasmíny tajemství, nějak jsem to vycítila a opravdu to tak bylo. Takže se těším na její příběh v třetím díle. Nicméně mě docela štvalo, že Malvína měla stále ze všeho obavy, stále se ze všeho obviňovala a to na jednu knihu bylo fakt až až. Arek byl v celku fajn, taky měl co dělat s důvěřivostí, jen tak si někoho nepouštěl k tělu, a když ano, tak to stálo za to. No závěr byl excelentní, takové překvapeníčko na konec. I tak to bylo pěkné čtení.

Emma27
18.07.2022 2 z 5

Druhy dil - i já sem byla nadšená z prvniho dilu,ale tohle mě moc nebavilo.Začátek se mi libil ,ale něco jsem i přeskočila a konec byl zajímavy.

katasokolov
14.07.2022 3 z 5

Máme zde pokračování příběhu přátel z Pink Tattoo. Minulost jim nedá spát a kniha je opět prodchnutá nezměrným množstvím pocitů. Hlavními postavami příběhu jsou sice protentokrát Malvína a Arek, přesto se mnohé dozvíme i o ostatních členech naší party. Milým překvapením pro mne bylo sledování dalšího vývoje vztahu Mata a Lilky️‍. V průběhu čtení se také dozvíte jisté náznaky ohledně Jasmíniny minulosti, tedy tématu pro knihu číslo tři.
Text pojednává především o překonání těžkostí a křivd z minulých časů a snaze o návrat do života a hledání možných kroků a příležitostí do budoucna.
Liliana byla naprosto skvostné čtení, Malvína není špatná, ale v porovnání s prvním dílem, se jedná o trošku slabší kousek. Přese všechno se ale moc těším na finální knihu a chválím závěrečný twist příběhu, který jsem nečekala …

-knihomolka-
11.07.2022 3 z 5

Vzhledem k tomu, jak mě nadchl první díl, jsem od druhého čekala to samé. Bohužel tento mě moc nebavil, přišlo mi, že je tam hodně zbytečných pasáží a některé jsem i přeskakovala. Konec mě dokonce i celkem naštval, čekala jsem to “hezčí”. Třetí díl si ale určitě koupím, ať mám celou sérii.

Pitbullka
02.07.2022 4 z 5

Malvína rozhodně dostála kvalitám prvního dílu. Odhalování tajemství z minulosti, láska, přátelství. Líbilo se mi, že se objevoval i Mat s Lilkou. Některé části byly krapet slabší, ale nic zásadního. Oceňuji i playlist.

ivka7708
26.06.2022 5 z 5

Po prečítaní Liliany (prvý diel Pink Tattoo) som sa veľmi tešila na pokračovanie. V knihe nájdete aj nejaké to info o Lilke a Matovi a ako pokračuje ich vzťah ale hlavne sa dozviete viac o Malvíne a Akrovi.
Bola som prekvapená ako rýchlo dej ubiehal (niekedy až príliš). Zo začiatku sa mi zdalo, že je tam až priveľa psychologických a povzbudivých dialógov a možno by som trochu ubrala. Ale vzhľadom na to, že táto séria nie je len obyčajnou romantickou a jemne erotickou sériou, a hlavne rozpráva príbehy žien, ktoré majú nejaký ten šrám na duši, sa to tam určite hodilo. Chápem, že autorka sa snaží prostredníctvom ich tragických životov povzbudiť svoje čitateľky a ukázať, že je možné odraziť sa odo dna a dať životu novú šancu.
Bolo smutné pozorovať ako sa Malvína aj Arek snažia budovať vzťah a byť k sebe úprimní, ale úplne sa im to nedarí.
Do konca knihy mi ostávalo už len pár stránok a netušila som ako chce autorka knihu v tak krátkom čase zakončiť. Myslím, že koniec bol trochu príliš rýchly a zaslúžil by si viac ako 5 strán epilógu.
Aj napriek tomu hodnotím Malvínu veľmi pozitívne. Odporúčam milovníčkam romantiky s trochou erotiky. Kniha nie je nijak vulgárna a navyše sa zaoberá témou traumy z detstva v podobe straty milovaného a nelásky od rodiča.

MichaelaJan
26.06.2022 4 z 5

Na Malvínu jsem se opravdu těšila. Čtení to nebylo špatné, ale první díl mi přesto přišel mnohem lepší. Konec byl pojat zvláštně a vlastně se mi ani moc nelíbil. A celé to na mě působilo jako spíchnuté horkou jehlou. Ale nic to nemění na tom, že si chci určitě přečíst další dil o Jasmíně. Rozhodně mě zajímají mě osudy všech hrdinů z Pink Tatoo.

happy19
25.06.2022 4 z 5

„Život je cesta kterou kráčíme, když jej žijeme. Vzdáme-li se cesty, ztratíme sebe, protože cesta je to co nás dělá jedinečným.“

Opět napříč osudy postav ze studia Pink Tattoo...už teď se těším,co nás čeká s Jasmínou,-)
Skvělá série!

Jarysra
13.06.2022 4 z 5

Knížka opět nabitá emocemi, plná zvratů. Plusem bylo pokračování příběhu Liliany. I přes pohnuté osudy obou hrdinů, mě příběh až tak nenadchl. Závěr byl zvláštní. Přesto se těším na další díl.

Anna Szafrańska
polská, 1990