Pieseň zajtrajška

Pieseň zajtrajška https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364805/mid_piesen-zajtrajska-P4O-364805.jpg 4 244 98

Tom sa do Alice zaľúbil na prvý pohľad. Tušil, že to s ňou nebude ľahké, no Alice je prírodný živel, slnečný lúč v šedivom svete. Navonok by sa mohlo zdať, že sa narodila pod šťastnou hviezdou, no Alice nie je ako iné ženy. Jej život je zložitý, nepredvídateľný, ťažký. Trpí vrodenou nevyliečiteľnou chorobou, cystickou fibrózou, a uvedomuje si, že si musí užívať každý deň, lebo kedykoľvek môže byť jej posledným. Napriek tomu Alice nemá rada ľútosť. Nechce počúvať, že je statočná, hoci v skutočnosti taká je, ba obdivuhodne hrdinská. Túži jedine spievať. Odmalička jej hovorili, aby sa ani nepokúšala plniť si nejaké sny. I keď od života dostala zlé karty, rozhodla sa nevzdať a nepočúvať rady iných. Nakoniec sa jej napriek zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu podarilo získať nahrávaciu zmluvu od najvýznamnejšej hudobnej spoločnosti Sony a v roku 2002, krátkou pred smrťou, jej vyšiel prvý album s príznačným názvom Daydream (Snívanie). Dojímavý príbeh nevšednej mladej ženy o víťazstve ducha nad nepriazňou osudu je inšpirovaný osudom talentovanej anglickej speváčky a skladateľky Alice Martineuovej, ktorá v roku 2003 vo veku 30 rokov zomrela na cystickú fibrózu. „Nie je to román o zomieraní. Verím, že je to román o živote skutočne výnimočnej mladej ženy,“ napísala autorka.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

A Song for Tomorrow , 2017

Lka
02.10.2019 5 z 5

Nejdřív jsem četla na toto téma knihu Pět kroků od sebe. V komentářích jsem dosala doporučení na tuto knihu a že je ještě lepší. A je to pravda. Moc krásná dojemná kniha, která opravdu vezme za srdce.

blonďatá.luc
30.09.2019 5 z 5

Během čtení jsem neměla nejmenší tušení, že je příběh psaný podle skutečných událostí (byť do určité míry upravených). O to větší na mě v závěru měla kniha dopad. Hlavní hrdinka, Alice, by svou vlastní motivací dokázala kteréhokoliv člověka vyburcovat ke splnění jakéhokoliv snu. Běžně si totiž asi ani neuvědomujeme, že čas utíká a kdy je lepší si začít plnit si své sny než právě teď? Během vyprávění se střídají tři různí vypravěči, i když většinu kapitol vypráví Alice sama pomocí ich formy, pro úplné pochopení a vcítění se do příběhu tu jsou ještě deníkové záznamy její matky a vyprávění Toma v er formě. Píseň zítřka je příběhem o síle, vytrvalosti, oddanosti, pevném přátelství a lásce až za hrob. Na závěr bych podotkla, že kniha nebyla jednou velkou jízdou, od které by se nedalo odtrhnout, spíše chtěla svůj čas k přemýšlení.

katerina4027
23.09.2019 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a asi jí budu plná ještě nějakou dobu. Bylo jasné kam osud Alice povede, i když jsem doufala ve šťastný konec. Je to srdcervoucí a inspirující příběh v tom, jak byla Alice odhodlaná jít si za svým snem a cílem, který si nakonec splnila. Poslední třetinu knihy jsem probrečela a okamžitě jsem si musela její písně poslechnout. Její příběh ve mně zůstane asi velmi dlouho.

Fantasmagorka
12.09.2019 4 z 5

Knihu jsem zakoupila v akci 1+3. Měla jsem nejdříve pocit, že by to mohlo být romantické a motivační. Ale v podstatě už na začátku čtení mi bylo jasné, jak to skončí. Co se týče příběhu, tak to bylo předvítalné. Napsané to bylo kvalitně a čtivě. Uděláte si představu o tom, jaké to je mít nevyléčitelnou nemoc a že jsme vlastně všichni zdraví šťastlivci. Pro mě to bylo depresivní od začátku do konce. Bylo mi líto jí, kluka, co se do ní zamiloval, jejích kamarádů a rodičů taky. Žádnou extra motivaci do života jsem necítila, to už mi více motivace dodala kniha "Muž, který chtěl být šťastný". Nemůžu to ale hodnotit negativně, protože je kniha napsaná dost dobře.

LuciKo
19.06.2019 5 z 5

Knížku jsem dočetla před 2 dny a pořád jsem jí plná. Vybrala jsem si ji do výzvy jako knihu, která mě zaujala svou obálkou. Chtěla jsem to vzít poctivě, takže i když se mi do knížky nechtělo, protože jsem tušila, že budu brečet, přemohla jsem se a knížku přelouskala. Četla se skvěle, kapitoly byly krátké, takže měl příběh spád. Kniha byla neskutečně inspirativní, především Alice. Až jsem si říkala, že brečet nebudu. Ale jak už to tak bývá... Při čtení posledních 30 stran po mně přítel pokukoval, když slyšel podivné kuňkavé zvuky, popotahování a posmrkávání. Byl to velice silný příběh, na konci zjistit, že šlo o skutečný příběh (silně inspirovaný), uff. Víckrát tuto knihu číst nebudu, ale teď jsem ráda, že jsem tu možnost si ji přečíst měla a že mě k tomu výzva opravdu vyzvala. Asi o tom to má být :)

Jalisca
30.05.2019 5 z 5

Musim rict, ze me kniha fakt rozsekala. Behem cteni mi nekolikrat tekly slzy. Dojemna, nadherna kniha, nejspis ji budu mit v hlave dele.

mysterygirl
26.05.2019 5 z 5

Tenhle pribeh mi " zlomil "srdce, myslim na Alici,na jeji osud ve dne v noci..poustim si jeji hudbu,nejvic me dostala pisen INSIDE OF YOU, melodii mam porad v hlave ..mam slzy v ocich..byla strasne statecna..vlastne vsichni i jejich blizci,kteří si touto zakernou a smrtelnou nemoci prosli nebo prochazeji.
Vsem preju hodne sily

knihovna44
10.05.2019 5 z 5

Velmi silný a dojemný příběh, dobře napsaný.

verushka19
09.05.2019 5 z 5

Moc krásná kniha. Četla se hezky. Silný příběh.

jasmína
05.04.2019 5 z 5

Další krásná kniha - sice mě často nutila k pláči, ale obdivuji tuto ženu, ač už nežije, byla mi z knihy tak sympatická, vše jsem naplno prožívala s ní a s radostí i smutkem v srdci si poslechnu její písně.....

ovecka535
04.04.2019

Velice pěkná, čtivá kniha.

Analady
06.02.2019 4 z 5

Tato kniha mě zaujala velmi netradičně pojatou obálkou a jsem ráda, že jsem se jí nechala zlákat, protože tato kniha opravdu stojí za přečtení. Je to inspirující příběh, který ukazuje, jak je důležité nevzdávat se svých snů a žít plnohodnotný život za všech okolností. Krásné a dojemné.

ave55
22.11.2018 5 z 5

O této nevyléčitelné chorobě už bylo napsáno mnoho, ale v knize Píseň zítřka je popsán běžný život takto nemocných srozumitelně i pro laika. Hlavně v deníku její maminky. Pustila jsem si její písně, moc pěkně zpívala. Dojemná kniha.

Danago
13.11.2018 4 z 5

Alice má od svého narození velmi těžký a komplikovaný život. Narodila se s genetickou nemocí, aby mohla vůbec žít , musí hodně se svým tělem pracovat. Alice má jedno velké přání, touží zpívat stát se slavnou zpěvačkou. Ale půjde to s její nemocí? Alice se nehodlá vzdát.
Příběh je velice dojemný, hodně věrohodný a poutavý. Kniha Píseň zítřka je napsaná na počest Alice Martineau a její rodiny. Jejímž životním osudem se autorka nechala inspirovat. Knížka má sice smyšlené postavy, ale hlavní postava a její život až zas tak smyšlený není.

Baraaa
21.10.2018 5 z 5

Dojemne

jeani001
07.09.2018 5 z 5

Píseň zítřka jsem začala číst s tím, že se bude jednat o "hloupoučký" příběh se smutným koncem. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem při čtení zjistila, že kniha nejen, že není "hloupoučká", ale jedná se o o překrásně zpracovaný skutečný příběh jedné skutečné ženy, která se přes handicap své nemoci rozhodla nejen žít, ale mít i sny a jít si za nimi. Opravdu nádherné!

Šánka
29.08.2018 5 z 5

Teď zase jednou nevím, jak krátce vyjádřit to množství pocitů z knihy....., je to smutné, dojemné, a je to krásné. Autorka se nechala inspirovat skutečnou postavou Alice Martineau.
Hlavní hrdinka trpí devastující nevyléčitelnou chorobou (CF), je křehká, zranitelná, ale přesto velmi silná osobnost. Kniha opravdu není o umírání, je o životě, lidské odvaze a houževnatosti nevzdávat se, jít si za svým snem.
Doporučuji prečíst i doslov, já jsem si po dočtení ještě některé údaje k Alici dohledala a poslechla i její písně.
Silný zážitek.....

Sabča92
22.08.2018 4 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s tím, že budu plakat, a přesně tak se i stalo. Ovšem nebrečela jsem celou knihu, vlastně mi jen ukáplo pár slz a nebrečela jsem tolik, jak jsem původně čekala. Důvod? kniha je totiž o životě a odvaze bojovat za každou cenu a ne se litovat. Píseň zítřka ukazuje na sílu života a není o umírání, je o životě. Kniha je inspirována životním příběhem Alice Martineau, která také trpěla chorobou CF. Knihu moc doporučuji :-)