Pieseň zajtrajška

Pieseň zajtrajška https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364805/mid_piesen-zajtrajska-P4O-364805.jpg 4 244 98

Tom sa do Alice zaľúbil na prvý pohľad. Tušil, že to s ňou nebude ľahké, no Alice je prírodný živel, slnečný lúč v šedivom svete. Navonok by sa mohlo zdať, že sa narodila pod šťastnou hviezdou, no Alice nie je ako iné ženy. Jej život je zložitý, nepredvídateľný, ťažký. Trpí vrodenou nevyliečiteľnou chorobou, cystickou fibrózou, a uvedomuje si, že si musí užívať každý deň, lebo kedykoľvek môže byť jej posledným. Napriek tomu Alice nemá rada ľútosť. Nechce počúvať, že je statočná, hoci v skutočnosti taká je, ba obdivuhodne hrdinská. Túži jedine spievať. Odmalička jej hovorili, aby sa ani nepokúšala plniť si nejaké sny. I keď od života dostala zlé karty, rozhodla sa nevzdať a nepočúvať rady iných. Nakoniec sa jej napriek zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu podarilo získať nahrávaciu zmluvu od najvýznamnejšej hudobnej spoločnosti Sony a v roku 2002, krátkou pred smrťou, jej vyšiel prvý album s príznačným názvom Daydream (Snívanie). Dojímavý príbeh nevšednej mladej ženy o víťazstve ducha nad nepriazňou osudu je inšpirovaný osudom talentovanej anglickej speváčky a skladateľky Alice Martineuovej, ktorá v roku 2003 vo veku 30 rokov zomrela na cystickú fibrózu. „Nie je to román o zomieraní. Verím, že je to román o živote skutočne výnimočnej mladej ženy,“ napísala autorka.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

A Song for Tomorrow , 2017

vikaa
01.07.2021 5 z 5

Příběh napsaný na základě skutečných osudů zpěvačky Alice Martineau, která přes svůj vrozený handicap směřovala k naplnění svého životního snu, mně hluboce zasáhl. O cystické fibróze jsem už slyšela, ale ve svém okolí neznám nikoho s touto diagnózou. Je obdivuhodné, že přes všechna omezení a denní několikahodinové zdravotní "rituály" Alice dokázala žít plnohodnotným životem. Při vší smůle měla štěstí na milující rodinu, přítele i kamarádky a v neposlední řadě i na spolupracovníky, kteří jí neochvějně pomáhali splnit její životní poslání - zanechat tu po sobě nesmazatelnou hudební stopu. Přiznám se, že před četbou této knihy jsem o této zpěvačce nikdy neslyšela a proto jsem googlila a googlila...Její písně jsou nádherné a plné emocí, stejně jako nádherná a emotivní byla samotná Alice. Mým favoritem je píseň Inside Of You, ale i ostatní její písně jsou krásné. Myslím si, že její životní příběh jí paradoxně pomohl složit tak působivé písně, protože jsou osobní a drsnou výpovědí mladé dívky (ženy), která musela žít přítomností, protože její budoucnost byla velmi nejistá...

klarinka9974
21.06.2021 5 z 5

Tato kniha mě dostala.... zamilovala jsem si Alici, její odhodlání, sílu a hlavně to, že žila naplno každý den. U této knihy si každý uvědomí jak je důležité být zdraví a mít okolo sebe lidi, které máte rádi.

Romanka687
26.05.2021

Kniha, která je sice smutná, ale hrdinkou je osoba, která má sílu, odhodlání a cíl , přestože se musela naučit žít se svojí nemocí.

tereza8951
15.05.2021 5 z 5

Užasná kniha o CF, sama ji mám. Situace v knize jsou velmi reálné a náš každodenní chleba.
Miluju tu knihu

MiliKry
24.03.2021 5 z 5

CF - podcenovana nemoc, málo lidí o ní ví. Krásně napsaný příběh, který byl psaný podle Alice Martineau. Smutný, ale zároveň nabitý bojovnosti a odvahou. Uff...

lisell
03.03.2021 5 z 5

Krásná knížka, skvěle napsaná a když zjistíte, že příběh je podle skutečné události, vezme vás za srdce o to víc. Život dokáže hrát pěkně nefér, fauluje na každém kroku, snaží se srazit vás na kolena a je jen na vás, jestli budete sedět v koutě a naříkat, proč právě já, nebo zvednete zadek a budete se ze všeho snažit vymáčknout maximum, dokud to alespoň trochu jde.

Ajinka79
10.02.2021 2 z 5

Trochu jsem bojovala s tím, jestli dočíst, nebo odložit. Nakonec jsem dočetla, ale nadšená jako většina čtenářů opravdu nejsem. K Alici jsem si vztah vůbec nenašla. Na můj vkus moc přeslazené.
Jediné plus vidím v tom, že jsem se dozvěděla víc o CF.

knihovnička007
04.02.2021 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, mohu doporučit ke čtení. Smutná, ale moc hezká. Více v recenzích nebo na stránkách FB Tučňákův knižní svět

Deniew
27.12.2020 1 z 5

Tak tahle kniha mě nezaujala... Hrdinka je neustále předhazovaná jako dokonale krásná a dokonale zpívající, jen ta nemoc... Podle recenzí tady jsem čekala, že to bude bomba.

Annannas
20.12.2020 5 z 5

Bylo to velmi krásné a velmi smutné čtení. Skláním se před lidmi s tak nespravedlivým osudem, kteří přesto mají sílu jít za svými sny a zdolávat velmi těžké překážky. Bude mi chvíli trvat než ten příběh zpracuji. Rozhodně doporučuji.

vendysantos
22.10.2020 5 z 5

Neskutečně silný a emotivní příběh o neobyčejné ženě. Musím přiznat, že před Písní zítřka jsem o cystické fibróze neslyšela. Po přečtení této knihy si člověk opravdu váží toho, že je zdravý a uvědomí si, jaké má obrovské štěstí. Je mi smutno, když si uvědomím, kolik mladých lidí na tuto i jiné nemoci umírá. Nejkrásnější byl vztah Alice a Toma, to bylo opravdu dojemně romantické. Každá žena by si přála někoho tak úžasného a vnitřně silného. A samozřejmě celá Alicina rodina byla skvělá, jak ji podporovala a věřila v ní.

Mufka
18.10.2020 5 z 5

Knihu jsem si vybrala podle obálky a znovu se vyplatilo. Je plná naděje, ale taky smutná, někdy vás donutí se zamyslet nad svými postoji. V samotném závěru jsem si i poplakala.

Fitnes78
26.09.2020

Čtivá, smutná a inspirující

Makaja
23.08.2020 5 z 5

Smutný, ale inspirativní příběh. O to víc, že je založen na reálném příběhu zpěvačky Alice Martineau , i když ostatní jména a jistě i části děje jsou smyšlené. Člověk si uvědomí, že zdraví je prostě nejvíc a málo si ho někdy váží. Dala bych 4 hvězdy, protože se mi to nečetlo úplně "samo", ale vzhledem k tomu, že to není smyšlené, dávám plný počet.

Lely
11.08.2020 5 z 5

Kniha s krásným a emotivním příběhem, plným bolesti, smutku ale taky odhodláním, naděje a lásky.

bookcase
05.08.2020 5 z 5

Nádherný příběh, smutný, přitom s nádechem optimismu. Alice byla krásná, nadaná a uměla žít. Pustila jsem si i její písně, měla krásný hlas.

Beruška1812
04.08.2020 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha se smutným koncem....

mStationka
28.06.2020 5 z 5

Kniha je čtivá ale téma těžší, ikdyž se na konci člověk usmívá,je to tak trochu smutný úsměv. Mimochodem jsem si pustila písně - dle konce knihy... nejsou špatné ????

Renike
22.06.2020 5 z 5

Silný příběh i pro mě lékařky..krásná hudba..přečteno jedným dechem

Market116
21.06.2020 5 z 5

„Tančete, zpívejte, milujte, smějte se, riskujte, nikdy se nevzdávejte, a hlavně pamatujte, že záleží na každé vteřině.“
Tahle věta mluví za vše.
Krásný, přesto velice smutný příběh.
Tato kniha ukazuje, že lidé s CF patří k těm nejsilnějším...musí být hrozně těžké s něčím takovým žít.