Pieseň zajtrajška

Pieseň zajtrajška https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364805/mid_piesen-zajtrajska-P4O-364805.jpg 4 244 98

Tom sa do Alice zaľúbil na prvý pohľad. Tušil, že to s ňou nebude ľahké, no Alice je prírodný živel, slnečný lúč v šedivom svete. Navonok by sa mohlo zdať, že sa narodila pod šťastnou hviezdou, no Alice nie je ako iné ženy. Jej život je zložitý, nepredvídateľný, ťažký. Trpí vrodenou nevyliečiteľnou chorobou, cystickou fibrózou, a uvedomuje si, že si musí užívať každý deň, lebo kedykoľvek môže byť jej posledným. Napriek tomu Alice nemá rada ľútosť. Nechce počúvať, že je statočná, hoci v skutočnosti taká je, ba obdivuhodne hrdinská. Túži jedine spievať. Odmalička jej hovorili, aby sa ani nepokúšala plniť si nejaké sny. I keď od života dostala zlé karty, rozhodla sa nevzdať a nepočúvať rady iných. Nakoniec sa jej napriek zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu podarilo získať nahrávaciu zmluvu od najvýznamnejšej hudobnej spoločnosti Sony a v roku 2002, krátkou pred smrťou, jej vyšiel prvý album s príznačným názvom Daydream (Snívanie). Dojímavý príbeh nevšednej mladej ženy o víťazstve ducha nad nepriazňou osudu je inšpirovaný osudom talentovanej anglickej speváčky a skladateľky Alice Martineuovej, ktorá v roku 2003 vo veku 30 rokov zomrela na cystickú fibrózu. „Nie je to román o zomieraní. Verím, že je to román o živote skutočne výnimočnej mladej ženy,“ napísala autorka.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

A Song for Tomorrow , 2017

Adrusa
24.07.2022 5 z 5

Knížka, u které se pousmějete, ale i rozesmutníte.

Mary81
20.07.2022 5 z 5

Uf. Ja nemám slov. Ten príbeh ma úplne rozbil. Neskutočne dojemná kniha plná bolesti, beznádeje, no i nádeje a lásky. Totálna emocionálna smršť. Tajne som verila, že to skončí inak a stále som nedokázala uveriť, k čomu ten záver smeruje. A keď som zistila, že je to reálny príbeh s reálnymi piesňami a albumom, musela som si ho hneď po dočítaní vyhľadať na Spotify. Takže vďaka týmto úplne úžasným a silným piesňam bude vo mne príbeh Alice ešte veľmi dlho rezonovať...

Ivulka432
10.07.2022 5 z 5

Nepopsatelně úžasná kniha! Každý zdravý člověk by si ji měl přečíst, aby si začal vážit "běžných a obyčejných" věcí a přestal dělat problémy, tam kde vlastně žádné nejsou. Doporučuji k přečtení - dlouho ve mě bude příběh Alice rezonovat.
"...musíme žít pro přítomnou chvíli, že máme jeden život, a proto ho nesmíme promrhat."

Lena78537
07.07.2022 5 z 5

Velmi dojemná a inspirující kniha. Tak moc jsem Alici fandila a přála si, aby jí znovu pager zazvonil, až jsem chvílemi spolu s ní ztrácela dech.. Miluju tyhle příběhy, které vedou k uvědomění toho, co je v životě opravdu důležité. Doporučuji.

terinka1153
25.06.2022 5 z 5

Silný smutný příběh posledních asi 150 stránek jsem tušila jak to dopadne ale nechtěla jsem tomu věřit. A to jsem ani nevěděla že je kniha založena na skutečných událostech. Taky jsem si musela dohledat písničky. Tahle kniha ve mě zůstane dlouho a určitě se k ni jednou vrátím.

LadyCotton
15.06.2022 4 z 5

Pěkná kniha se silným příběhem.
Pokud máte rádi knihy alá Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, tak se bez váhání začtěte i do Písně zítřka.

Sixtínka
27.05.2022 5 z 5

Silná hrdinka, silný príbeh, krutý osud. Príbeh inšpirovaný životom Alice Martineau sa ma dotkol. Tak veľmi, až som si ju vygúglila a vypočula si aj jej skladby. Odporúčam.

Bigbany
17.05.2022 4 z 5

Kniha se četla opravdu sama ,byli zde vtipné pasáže a pak ty naopak smutnější.
Hrozně jsem Alici fandil a vlastně jsem celou dobu netušil jak kniha dopadne.
I přes stále se zhoršující zdravotní stav se snažila Alice být pozitivně naladěná a veselá.
Kniha stojí za přečtení .

Knihomlok2015
14.05.2022 2 z 5

Jako životní příběh vcelku inspirativní, ovšem to zpracování stojí za starou belu.

E.T.007
19.04.2022 5 z 5

Veľmi dojímavý príbeh... Niekedy ma pri jeho čítaní až bolelo pri srdci. Alice bola bojovníčka a bolo obdivuhodné, ako odhodlane si napriek svojej chorobe šla za svojím snom a pokúšala sa splniť si ho. A hoci sa nedožila vysokého veku, svoj život prežila naplno a každý jeden deň využila na maximum.

"Ale dnešok je dôležitejší ako zajtrajšok."

Možno práve táto veta je kľúčom k zmysluplne prežitému životu. Užiť si každý jeden deň, ako keby bol náš posledný. Lebo dnes sme tu, ale zajtra...

haki34
12.04.2022 4 z 5

(SPOILER) z výprodeje..touha po životě, touha po štěstí. Alice se poprala se svým životem statečně. Sice mi trošku neseděla ta její volba povolání i svým způsobem vstřícnost, se kterou se setkávala. Mnohé pasáže byly velmi dojemné, až bylo potřeba kapesníku, přiznávám se. Rovněž se mi líbilo i pravdivé vylíčení úskalí života s nemocným člověkem. Skvělý byl odpůrný spolek holek. A..i když konec byl drsný, jako je sám život, asi seděl lépe než hollywoodsky happyend ( a kterého jsem se tak trochu obávala..). Kniha je vlastně i památkou na Alici Martineau, z jejího příběhu vychází...
I když nejsem na dojáky, tahle byla dobrá. Dost dobrá. Připoměla, že je potřeba žít tady a teď, být vděčný za každé nové ráno, za každý volný nádech. Doporučuji !

vera5841
14.03.2022 5 z 5

Krásný a zároveň smutný příběh založený na skutečných událostech. Alice ví, že její nemoc ji nenechá zastárnout a přesto se snaží žít svůj život naplno a splnit si své sny. Velký respekt před Alice, jejíž krátký život nebyl promarněný. Respekt před jejími blízkými a nakonec i velký respekt před autorkou, která si s příběhem poradila velmi citlivě. Vážně nevím, proč mi tato kniha ležela v polici tak dlouho nedotčená.

Aneleh
13.01.2022 5 z 5

Co na tohle říct, napsat? Stačí si přečíst a hned se zařeknete, že už nikdy nebudete skuhrat kvůli maličkostem. Velmi silná kniha, která se vám dostane pod kůži navždy. Vyhledala jsem si písně Alice Martineau a její přednes a hlas mě úplně fascinoval. Škoda tak krásného mladého života a velkého talentu. Autorka skvěle zpracovala skutečný příběh úžasné mladé ženy, která si i přes krutou nepřízeň svého osudu dokázala splnit svůj sen. Zde je i nekonečný počet hvězdiček málo...

Ctenar1202
04.11.2021 5 z 5

úžasný příběh, který si budu navždy pamatovat. při čtení jsem se smála, měla slzy v očích, prožívala jsem emoce jak na horské dráze. tahle knížka by si měla zasloužit víc pozornosti.

ErčaV.
29.10.2021 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, která je plná emocí, lásky, smutku ale i vtipu.
Jsem ráda že jsem si knihu přečetla, protože opravdu Alice dokázala hodně a příběh dokáže otevřít oči všem, kdo si myslí že to nejde.

petule22
01.10.2021 2 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla, neoslovila mě, nevtáhla do děje..

Gibis
26.09.2021 5 z 5

Občas si říkám, proč to sama sobě dělám. Proč čtu knihy, které mě emocionálně rozloží na malé kousíčky a já se jen stěžím dávám znovu dohromady. Ale asi to vím....potřebuji si zas a znovu uvědomit, jak jsem v podstatě šťastný člověk, že nemusím řešit vážnou nemoc svou, nebo svých blízkých.
Takže ano, u tohoto příběhu jsem hodně brečela. Ale není to jen smutný příběh, je to příběh plný naděje, optimismu, síly a odhodlání něco dokázat, i když Alicin život s cystickou fibrózou je všechno, jen ne lehký. Strašně moc jsem Alici fandila a přála jí šťastný konec.
Vzhledem k tomu, že autorka v doslovu uvádí jméno skutečné Alice Martineau, která ji inspirovala k napsání této knihy, musela jsem si vyhledat její tvorbu a poslechnout si ji. Příběh se tím stal ještě skutečnější.

...."A jakou radu byste dala ostatním lidem s CF? Nebo ostatním lidem vůbec?"
"Tančete, zpívejte, milujte, smějte se, riskujte, nikdy se nevzdávejte, a hlavně, pamatujte, že záleží na každé vteřině."....

SmisekIvuska
24.09.2021 5 z 5

Knížka o velké bojovnosti a odvaze nic nevzdat a jít si za svým snem i přes překážky života. Moc se mi líbila a když jsem na konci zjistila, že knížka je napsána podle skutečné události, dostalo mě to ještě víc.

Ila1971
22.08.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Příběh odvahy, lásky k hudbě. Vše navzdory vážné nemoci. Nutí k zamyšlení. Co je podstatou zivota a jak vyuzit čas smysluplně. Dojala mě. Navíc písně Alice Martineau (o které kniha vypráví) jsou s prekrasnymi texty.

dzeta
15.08.2021 2 z 5

Kníha mě neoslovila. A mě asi moc sladká...každopádně mám v okolí osobu s CF, tak že byla pro mě zajímavá z hlediska, co vše musí dělat tito lidé za úkony a berou je jako každodenní rutinu. Klobouk dolů...