Vyvraždění rodiny Greenů

Vyvraždění rodiny Greenů https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65002/vyvrazdeni-rodiny-greenu-65002.jpg 4 121 27

Philo Vance série

Slavný detektiv Philo Vance řeší téměř dokonalý zločin. Dandy Philo Vance s detektivními schopnostmi vyšetřuje napínavý případ rodiny Greenů, jejíž členové byli postupně s úděsnou přesností vražděni. Jedná se tu o jeden z toho druhu zločinu, které bývají řazeny mezi téměř dokonalé.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

The Greene Murder Case , 1928

LittleNightOwl
01.03.2016 4 z 5

Je to moje první detektivka od Van Dina a nejsem si jistá, co si mám myslet. Pokaždé když jsem si začala myslet, kdo je vrah, tak byl zabit v další kapitole. (Velice frustrující situace.) VD se mi líbil, jeho cynismus a sarkasmus mi naprosto učaroval. Především scéna, při které tahá informace ze sluhy Sproota, o tom, zda doktor Von Blon byl u Sibelly či ne. (Doporučuji vyhledat.) Jediné, co mi vadilo, bylo konečné rozuzlení a následné vysvětlování postupu vraha. Přišlo mi to až příliš překombinované. Ale nakonec velice dobrý dojem.

Rade
17.05.2015 5 z 5

Už od mých holčičích let jedna z mých nejoblíbenějších detektivek. A navíc slušně strašidelné... Ta plíživá atmosféra strachu v ponuré vile, jejíž obyvatelé (a čtenáři s nimi) čekají, kdo bude na řadě další....

Ethela
14.02.2015 5 z 5

Pane jo! To bylo teda něco! :D Většinou mě detektivky moc neberou, ale tohle byla prostě bomba! Doufám, že i ty ostatní knihy jsou tak skvělé, protože mám v plánu je všechny přečíst! :D

mh.mail
04.07.2013 5 z 5

Naprosto dokonale vybroušená detektivní šaráda. Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek, jejíž ohmataný výtisk z r. 1969 má čestné místo v mé knihovně. Novější vydání z r. 1990 má tu nevýhodu, že neobsahuje situační plánky a kresby, čímž je čtenář ochuzen o značnou část zápletky. Tento román ztvárnil do podoby televizní hry režisér Jiří Strach a Jiří Dvořák jako Philo Vance je zde dokonalý.

zapina
11.05.2013 5 z 5

Moje první detektivka, kterou jsem kdy četla a strašně se mi líbila. Byla plná napětí :)

Selinute
03.10.2012 5 z 5

Výborná detektivka - 100%. Vše už bylo napsáno, můžu jen doporučit.

Nibiru
04.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem kdy četla. Doslova hororová, mrazivá atmosféra rodového sídla, protkaná mysteriem záhadných zločinů udržuje v napětí od první do poslední stránky, a rozuzlení je zdrcující. Naprosto nečekané.