Vražda Alvina Bensona

První z detektivních příběhů, v nichž se objevuje proslulý detektiv amatér a milovník umění Philo Vance.

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87818/vrazda-alvina-bensona-87818.jpg 3.412

Philo Vance 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Naše vojsko

The Benson Murder Case · 1926

Kniha Vražda Alvina Bensona

Modrina

No, přečetla jsem to. Být toho tak půlka, možná bych jednu hvězdu přidala, ale takhle to bylo jen neustálé omílání téhož - v podstatě takřka ničeho. O další příběhy toho vševěda nestojím.

JIVaJaH
02.08.2017

Já vlastně nevím...líbilo/nelíbilo?! Byly tam znaky klasické krimi, kterou mám ráda, ale nevim...

honajz
26.12.2013

Pro mne první setkání s Van Dinem a zároveň těžké zklamání. Celou dobu se Vance snaží mluvit o důležitosti psychologie a nicotnosti důkazů, Aby v závěru šel proti právu, vloupal se do cizího bytu a o osobě, o které celou dobu tvrdil, že musí mít pevné nervy a ovládat se, najednou tvrdí, že se ovládat nebude a fyzicky zaútočí. Nonsens až na půdu. Snaha přifařit k jedné vraždě jako podezřelé všechny, co šli náhodou kolem, nebo teoreticky mohli jít, mi už časem přišla poněkud směšná. Navíc jsem čekal, že se Vanceův cynismus projeví nějak jinak, než že se bude věčně tvářit, jak všechno ví, ale nikdy nic neřekne. Být návladním, dávno jsem Vance shodil z mostu a vykašlal se na jeho teorie.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

S. S. Van Dine
americká, 1888 - 1939